Taras na piętrze

Właściwa hydroizolacja zabezpieczy dom przed przenikaniem wilgoci i wieloma problemami z tym związanymi. Trzeba o niej pamiętać budując dom i modernizując istniejące budynki. Odpowiedzi na pytania dotyczące wykonania hydroizolacji i potrzebnych materiałów, znajdziesz w tym dziale.

Moderator: Redakcja e-izolacje.pl

patryk854
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 29 cze 2020, 18:01
Taras na piętrze

autor: patryk854 » 29 cze 2020, 18:19

Dzień dobry,
szukam pomocy: jaki sposób jest najskuteczniejszy na izolację podłogi tarasu.
Została wykonana dobudówka 1 kondygnacyjna do istniejącego 2-u kondygnacyjnego budynku. Dach dobudówki wykorzystano jako taras. Dach dobudówki - podłoga tarasu została wykonana w sposób kolejny: strop, styropian (miękki...) folia budowlana, papa (starego typu) wylewka ok. 10cm. Problem tkwi w tym, że ciągle przecieka. Na dzień dzisiejszy wylewka jest do całkowitej wymiany, ponieważ beton już zaczął kruszyć się i łamać. Dodam, że (chociaż nie ma czym się chwalić, ale po prostu chciałbym przedstawić jak wygląda sytuacja) dobudówka została wykonana 13 lat temu i w ciągu tych lat płytki były wymieniane ok. 7 razy. Za każdym razem majster zapewniał, że wykonał taką izolację, która przetrwa lata. Ilość wymiany płytek świadczy o tym, że to nie była prawda.
Czy jest ktoś w stanie mi pomóc, doradzić w jaki sposób wykonać podłogę? Wiem, że nic nie jest wiecznie trwałe, ale żebym miał spokój chociaż na kilka ładnych lat. Dodatkowo taras nie jest zadaszony, ale domyślam się, że raczej należałoby zadaszyć chociaż jeśli jest jakieś wyjście chciałbym od tego odstąpić.
Za wszelką pomoc i doradztwo bardzo dziękuję.

Pozdrawiam,
Patryk

robert7979
Początkujący
Początkujący
Posty: 19
Rejestracja: 02 lut 2016, 7:59
Kontaktowanie:
Re: Taras na piętrze

autor: robert7979 » 08 lip 2020, 18:39

Połóż żywicę poliuretanową.

ArekWoj
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 57
Rejestracja: 29 kwie 2019, 8:19
Re: Taras na piętrze

autor: ArekWoj » 17 lip 2020, 11:03

Pamiętaj również o wyborze dobrej jakości materiałów hydroizolacyjnych. Dlatego jeżeli będziecie na etapie poszukiwań to polecam zwrócić uwagę na WaterBlock w przypadku którego można liczyć na jak najlepszą skuteczność, dokładność przylegania i co również ważne dobre warunki gwarancyjne. Można liczyć na pomoc obsługi w razie dodatkowych pytań i mam nadzieję, ze też podejmiecie racjonalną decyzję. Pozdrawiam!


Wróć do „Hydroizolacje”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość

Gotowe projekty domów