Mateiały do iniekcyjnego osuszania

Właściwa hydroizolacja zabezpieczy dom przed przenikaniem wilgoci i wieloma problemami z tym związanymi. Trzeba o niej pamiętać budując dom i modernizując istniejące budynki. Odpowiedzi na pytania dotyczące wykonania hydroizolacji i potrzebnych materiałów, znajdziesz w tym dziale.

Moderator: Redakcja e-izolacje.pl

bob
Początkujący
Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 03 lut 2006, 18:28
Mateiały do iniekcyjnego osuszania

autor: bob » 03 lut 2006, 18:44

Proszę o pomoc,chcę sam wykonać izolację poziomą metoda iniekcji.Co Użyc?Materiałów jest dosć trochę na rynku,ceny wysokie ,ale nie mam wyjścia.O podcinaniu budynku nie ma mowy.Budynek ma fundamet około 160 cm nad poziomem gruntu,jest jakaś warstwa papy ,ktora nie działa,pózniej 2 warstwy cegieł.Dalej cegły,ale cofniete o 5 cm,czyli fundament i te dwie raje tworzą gzyms wystający.Sciana 40cm pełna .

bob
Początkujący
Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 03 lut 2006, 18:28

autor: bob » 05 lut 2006, 8:42

Sory ale co to za odpowiedż?

Administrator
forumbudowlane.pl
Posty: 253
Rejestracja: 21 lut 2003, 13:08
Lokalizacja: Warszawa
Kontaktowanie:

autor: Administrator » 07 lut 2006, 11:46

To nie była odpowiedź, tylko wiadomość która została zakwalifikowana jako spam.
Tak więc została usunięta.

Pozdrawiam,
Pozdrawiam,
Admin

Gość

autor: Gość » 07 lut 2006, 13:23

Jest takie coś jak hydrostop iniekcyjny firmy hydrostop. podobno wierci się otwory i zalewa jakimś środkiem i to uszczelnia ściany.

Mimiwilk

autor: Mimiwilk » 08 lut 2006, 10:41

Jest wiele materiałów do wykonania iniekcji. Przede wszystkim jednak trzeba wspomnieć o tym, że metoda iniekcji grawitacyjnej, czyli wlewanie inektu w wywiercone otwory jest metodą archaiczną i mało skuteczną. Wytworzenie izolacji poziomej metodą iniekcji ciśnieniowej jest rozwiązaniem pod każdym względem lepszym.
Wracając do materiałów, to specjalistycne firmy używają najczęściej dwóch rodzajów materiałów iniekcyjnych do odtworzenia izolacji poziomej: preparatów na bazie krzemianów i mikroemulsji silikonowych(SMK). Wybór materiału zależy od stopnia zawilgocenia muru.
Czołowymi producentami dobrych materiałów iniekcyjnych są firmy: Remmers, Deitermann i Schomburg.
Pozdrawiam

BDB

autor: BDB » 08 lut 2006, 13:43

Do boba!
Każda iniekcja ma swoje wady i zalety. Nie ma iniekcji stuprocentowo skutecznych. Poza tym w tym przypadku iniekcja ciśnieniowa nie może być zastosowana. Grawitacyjna owszem.
Jednakże nie producentów pytaj, bo oni zawsze polecą swoje produkty, a jeśli okaże się nie skuteczna, to usłyszysz w odpowiedzi, że "taki jest mur i nic nie poradzimy". Nikt nie da Ci gwarancji pełnej skuteczności.
Wstrzymaj się z pomysłem iniekcji, bowiem problem podciągania wilgoci można rozwiązać na wiele sposobów. Twój problem wymaga jednak wizyty specjalisty w celu zapoznania się z tematem na miejscu. Wówczas można będzie opracować w pełni skuteczną metodę oraz wybrać rozwiązanie możliwie najtańsze. Jeśli masz ochotę na wydanie pieniędzy "nie na darmo", polecamy się.
BIURO DORADZTWA BUDOWLANEGO BDB, Jerzy Zembrowski www.bdb.com.pl

Spec
hydroizolacje

autor: Spec » 08 lut 2006, 14:20

polecam PENETRON strona www.penetron.pl

Mimiwilk
do BDB

autor: Mimiwilk » 08 lut 2006, 19:21

Co to znaczy, że nie ma 100% skutecznych inekcji? Pierwsze słyszę. I dlaczego w tym przypadku nie można stosować iniekcji ciśnieniowej( niskociśnieniowej)?
Do boba!
Zgadza się, że najlepiej jak z problemem zapozna się specjalista, ale odkąd zajmuję się
uszczelnianiem budowli jeszcze nie widziałem przemyślanego do końca projektu wykonawczego. Więc trzeba ostrożnie z wszelkiego rodzaju doradcami.

gośc
metoda iniekcji cisnieniowej

autor: gośc » 21 lut 2006, 11:09

To wszystko co do tej pory przeczytzłem to jakies bzdury!Oczywiscie, że metoda iniekcji cisnieniowej jest jak najbardziej skuteczna, w przypadku gdy jest poprawnie wykonana i przy użyciu odpowiedniego produktu, którego jak dotad rzeczywiście nie było na rynku. W pzreciwieństwie do producentów chemicznych środków izolujacych, my jako producent biologicznego środka izolujacego wyprodukowanego na bazie biologiczno-roslinnej z mineralnymi dadtkami dajemy gwarancję, a w razie nie skuteczności gwarantujemy zwrot poniesionych kosztów. Produkt nasz jest również bezkonkurencyjny w cenie oraz skuteczny w swym działaniu co potwierdzają wieloletnie badania. Jak dotąd jedyny na świecie toksykologicznie nie budzący zastrzeżeń, Posiadamy patent europejski, nowośc na rynku polskim, proszę o kontakt w razie zainteresowania oraz przesłania więcej informacji na temat zastosowania, przerabiania oraz cech produktu.

Z pozdrowieniami Dietmar Johannes Krohnfeld
E-mail: nisotec@wp.pl
tel.068/36255025
kom.693347742

bob-budowniczy
Początkujący
Początkujący
Posty: 9
Rejestracja: 25 paź 2006, 10:42

autor: bob-budowniczy » 25 paź 2006, 11:26

Polecam iniekcję bentonitową w grunt, tuż przy ścianie fundamentowej. Materiał nazywa się BentoGrout.

JBZ
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 1272
Rejestracja: 21 maja 2007, 0:26
Lokalizacja: portal BDB
Kontaktowanie:
Re: Mateiały do iniekcyjnego osuszania

autor: JBZ » 07 kwie 2011, 16:24

Swego czasu zapowiadałem i teraz zapraszam na nową formułę: wykłady szkoleniowe z fizyki budowli przez internet. Każdy może za niewielką opłatą uzyskać cenne informacje techniczne i praktyczne, opisy problemów i ich rozwiązań, podpowiedzi i przestrogi - także pytać do woli. Wiem co boli inwestujących w budowę wymarzonego domu. Po co błądzić?
http://www.bdb.com.pl/info_o_szkoleniach.html

mariusz1201
Początkujący
Początkujący
Posty: 9
Rejestracja: 23 mar 2011, 14:15
Re: Mateiały do iniekcyjnego osuszania

autor: mariusz1201 » 07 kwie 2011, 21:12

Jeśli chodzi o materiały i narzędzia do wykonania iniekcji to rynek w Polsce jest dość przyzwoicie zaopatrzony. Większość technologi i metod wykorzystywanych u nas działała już wcześniej na zachodzie i stamtąd w dużym stopniu czerpiemy wiedzę.
Jednak w tej dziedzinie mamy też swoje patenty jak iniekcja krystaliczna. Pokaźny zbiór literatury polskiej.

INIEKCJA KRYSTALICZNA
ZABLOKOWANY
Posty: 122
Rejestracja: 28 sie 2010, 13:44
Lokalizacja: WLKP
Re: Mateiały do iniekcyjnego osuszania

autor: INIEKCJA KRYSTALICZNA » 21 kwie 2011, 6:15

tylko się cieszyć że iniekcję krystaliczną wynalazł polak :) pan dr inż. Wojciech Nawrot i muszę Wam powiedzieć że w praktyce spisuję się ona świetnie w walce z podsiąkaniem kapilarnym /stosuję ją u swoich klientów i efekty są rewelacyjne/

co do literatury Pan Nawrot wydał nawet książkę opisującą jego metodę, ale prywatna osoba nie może jej sobie sama wykonać więc jeżeli ktoś ma problem z wilgocią kapilarną to zapraszam na

www.greenteam-burza.pl

JBZ
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 1272
Rejestracja: 21 maja 2007, 0:26
Lokalizacja: portal BDB
Kontaktowanie:
Re: Mateiały do iniekcyjnego osuszania

autor: JBZ » 29 kwie 2011, 12:25

O metodach renowacji budowli oraz przywracaniu hydroizolacji, właśnie przygotowuję kilka wykładów. Zapraszam już wkrótce do serwisu BDB.

Jerzy Zembrowski

INIEKCJA KRYSTALICZNA
ZABLOKOWANY
Posty: 122
Rejestracja: 28 sie 2010, 13:44
Lokalizacja: WLKP
Re: Mateiały do iniekcyjnego osuszania

autor: INIEKCJA KRYSTALICZNA » 06 maja 2011, 6:46

Panie Jerzy, wykłady wykładami tak, ale praktyka jest bardzo ważna, jak zauważyłem ma Pan na tym forum wielu przeciwników swoich teorii więc w jakiś sposób mówi to samo przez siebie!

Pozdrawiam

www.greenteam-burza.pl


Wróć do „Hydroizolacje”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości

Gotowe projekty domów