Hydroizolacja piwnicy nowego domu – co zastosować?

Właściwa hydroizolacja zabezpieczy dom przed przenikaniem wilgoci i wieloma problemami z tym związanymi. Trzeba o niej pamiętać budując dom i modernizując istniejące budynki. Odpowiedzi na pytania dotyczące wykonania hydroizolacji i potrzebnych materiałów, znajdziesz w tym dziale.

Moderator: Redakcja e-izolacje.pl

jenik
Początkujący
Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 03 lip 2024, 12:27
Hydroizolacja piwnicy nowego domu – co zastosować?

autor: jenik » 03 lip 2024, 12:33

Właśnie kupiłem nowy dom i mam plany samodzielnego wykończenia piwnicy, ale jestem przytłoczony opcjami i naprawdę określam, co jest niezbędne do uszczelnienia piwnicy. Wygląda na to, że możesz popaść w przesadę i dość łatwo wydać fortunę. Nie mam żadnych widocznych problemów z wilgocią, o których mógłbym mówić, więc to wszystko w imię zapobiegania. Zamierzam dokończyć piwnicę, ale muszę się jeszcze wiele nauczyć i na pewno nie chcę pominąć żadnego istotnego etapu.

Mam 1750 stóp kwadratowych płyt i 1312 stóp kwadratowych ścian z pustaków żużlowych, co daje w sumie 3062 stóp kwadratowych bloków i cementu na dole, więc ceny będą miały znaczenie dla tego poziomu pokrycia.

Co wszyscy polecacie? Zacząłem od debaty pomiędzy drylokem, respektem czy piwnicą kilz. Ale wydaje się, że jest mnóstwo opcji. A czy pomalowałbyś całą płytę i ściany? 3 warstwy?

Czy przy obramowaniu i montażu podłogi nadal potrzebujesz plastikowej paroizolacji?

jenik
Początkujący
Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 03 lip 2024, 12:27
Re: Hydroizolacja piwnicy nowego domu – co zastosować?

autor: jenik » 11 lip 2024, 9:15

jenik pisze:Właśnie kupiłem nowy dom i mam plany samodzielnego wykończenia piwnicy, ale jestem przytłoczony opcjami i naprawdę określam, co jest niezbędne do uszczelnienia piwnicy. Wygląda na to, że możesz popaść w przesadę i dość łatwo wydać fortunę. Nie mam żadnych widocznych problemów z wilgocią, o których mógłbym mówić, więc to wszystko w imię zapobiegania. Zamierzam dokończyć piwnicę, ale muszę się jeszcze wiele nauczyć i na pewno nie chcę pominąć żadnego istotnego etapu.

Mam 1750 stóp kwadratowych płyt i 1312 stóp kwadratowych ścian z pustaków żużlowych, co daje w sumie 3062 stóp kwadratowych bloków i cementu na dole, więc ceny będą miały znaczenie dla tego https://omegle.onl/ poziomu pokrycia.

Co wszyscy polecacie? Zacząłem od debaty pomiędzy drylokem, respektem czy piwnicą kilz. Ale wydaje się, że jest mnóstwo opcji. A czy pomalowałbyś całą płytę i ściany? 3 warstwy? https://xender.vip/

Czy przy obramowaniu i montażu podłogi nadal potrzebujesz plastikowej paroizolacji?


I got this,...


Wróć do „Hydroizolacje”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości

Gotowe projekty domów