Brak hydroizolacji w łazience na piętrze

Właściwa hydroizolacja zabezpieczy dom przed przenikaniem wilgoci i wieloma problemami z tym związanymi. Trzeba o niej pamiętać budując dom i modernizując istniejące budynki. Odpowiedzi na pytania dotyczące wykonania hydroizolacji i potrzebnych materiałów, znajdziesz w tym dziale.

Moderator: Redakcja e-izolacje.pl

adicus
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 14 lis 2017, 9:19
Brak hydroizolacji w łazience na piętrze

autor: adicus » 14 lis 2017, 9:21

Dzień dobry!

Łazienka na piętrze została wykafelkowana przez mojego wykonawcę. W łazience znajduje się bezbrodzikowa kabina prysznicowa. Woda leje się bezpośrednio na płytki. Okazało się, że wykonawca nie zastosował jakiejkolwiek hydroizolacji. W łazience znajduje się wodne ogrzewanie podłogowe, więc pod rurkami z wodą jest zastosowana folia zabezpieczająca przed wniknięciem wody w strop i zalaniem pomieszczenia poniżej. Nie są zabezpieczone: warstwa wylewki grzewczej oraz ściany, czyli tzw. mokra strefa.

Niedługo będę odbierał wszystkie prace i się rozliczał. Moje pytanie brzmi, czy nie zastosowanie hydroizolacji w łazience na piętrze to błąd w sztuce? Czy Waszym zdaniem mam prawo wymagać od wykonawcy skucia płytek na jego koszt i wykonania hydroizolacji? Fachowiec nigdy nie zapytał się mnie, w jaki sposób wykonać łazienkę. Ja sam się na tym nie znam. Proszę o rzetelną opinię i informację, jakimi dokumentami mógłbym się ewentualnie podeprzeć w przypadku, gdyby wykonawca nie zechciał wykonać poprawki na swój koszt (oczywiście chodzi o koszt płytek i robocizny - system hydroizolacji zakupuję sam).

Wróć do „Hydroizolacje”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: YaCy [Bot] i 1 gość

Gotowe projekty domów