Wzmocnienie fundamentów

Fundament może być wykonany z różnych materiałów, a jego poprawne wykonanie jest podstawą budowy domu. Jeżeli jeszcze nie wiesz jakiego materiału użyć do budowy swojego domu to w tym dziale z pewnością poznasz zalety i wady różnych materiałów i rodzajów fundamentów.

Moderator: Redakcja e-izolacje.pl

makowiaczek
Początkujący
Początkujący
Posty: 16
Rejestracja: 20 lut 2010, 13:09
Re: Wzmocnienie fundamentów

autor: makowiaczek » 04 mar 2010, 10:58

JBZ pisze:Ten inspektor ma mgliste pojęcie o budownictwie!
Podbica fundamentów muszą być wykonywanie wyłącznie na podstawie zatwierdzonego projektu budowlanego i prowadzone pod nadzorem kierownika budowy!

Pozdrawiam,
Jerzy Zembrowski


To kolega widze ma przejrzyste pojęcie o budownictwie ale tylko chyba w teorii. Nie pytałem się czy potrzebny projekt i pozwolenie, bo na praktycznie wszystko jest to potrzebne, ale pytałem się o inne sposoby podbijania ław jak 1 metr odkopać 2m zostawić i czy jest sens dawać zbrojenie po kawałku.
proszę odpowiedź na te pytania lub wogóle. Pozdro dla wszystkich teoretyków.

JBZ
Re: Wzmocnienie fundamentów

autor: JBZ » 04 mar 2010, 11:27

W Pana pytaniu jest bzdura sugerująca sposób wykonywania podbicia. Każdy rodzaj podbić czy wzmocnień wymaga projektu - czy to nie dość czytelne? Zatem, nie na forum a do projektanta trzeba się zwrócić.

makowiaczek
Początkujący
Początkujący
Posty: 16
Rejestracja: 20 lut 2010, 13:09
Re: Wzmocnienie fundamentów

autor: makowiaczek » 04 mar 2010, 16:41

A co dokładniej jest tą bzdurą -sposób podbijania???(to proszę o fachowy sposób wykonania)
przecież to sam projektant tak mi nakazuje. Właśnie na forum chciałbym sie dowiedzieć czy są inne sposoby, może lepsze, bo chyba od tego jest te forum

MTW
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 1738
Rejestracja: 12 gru 2008, 21:47
Lokalizacja: Orle
Kontaktowanie:
Re: Wzmocnienie fundamentów

autor: MTW » 04 mar 2010, 20:53

makowiaczek pisze:A co dokładniej jest tą bzdurą -sposób podbijania???(to proszę o fachowy sposób wykonania)
przecież to sam projektant tak mi nakazuje. Właśnie na forum chciałbym sie dowiedzieć czy są inne sposoby, może lepsze, bo chyba od tego jest te forum


kolego bzdurą jest to iż od " naszych forumowych " konstruktorów wymagasz odpowiedzi której udzielić ci nie mogą .
w poprzednich postach wpisywali zależności od jakich uwarunkowane jest dalsze postępowanie i bez wizyty na obiekcie nic z nich nie wydusisz poza ogólnym wskazaniem właściwego kierunku .
skoro nie potrafisz tego zrozumieć i uszanować to oznacza że mają 100% racji nie puszczając pary z ....ka .
pozdrawiam

JBZ
Re: Wzmocnienie fundamentów

autor: JBZ » 05 mar 2010, 1:26

makowiaczek pisze:... podbijania ław jak 1 metr odkopać 2m zostawić i czy jest sens dawać zbrojenie po kawałku.

Żeby już coś z tego Pan zrozumiał, to w tym jednym zdaniu są aż dwie bzdury! Podbijanie w ten sposób skończy się tragicznie. Zbrojenie zawsze się daje i to tak, by kolejne odcinki były powiązane.
Projekt musi być sporządzony - nie tylko dla spełnienia przepisów, ale dla Pana czy innego wykonawcy bezpieczeństwa! Poszczególne odcinki podbijania muszą być oznaczone a ich kolejność wykonywania musi być bezwzględnie przestrzegana wg numeracji w projekcie.
Jeśli jakiś inżynier radzi w sposób cytowany, oznacza że nie ma pojęcia. Proszę poszukać projektanta i na starcie zapytać, czy wykonywał projekt podbić i czy ma doświadczenie, bo sprawa jest poważna! To jeden z najtrudniejszych zakresów prac w budownictwie! Lepiej człowieku żebyś nie dołączył do grona zasypanych!
Przed wykonaniem projektu podbić trzeba zbadać stan techniczny ścian, nadproży, wieńców (jeśli są), fundamentów, warunki gruntowo-wodne. Nie każdy fundament nadaje się na podbicia. Tak czy inaczej, podbicie jest złożone i czasochłonne. Ogólnie, podbicie fundamentów (jeśli nie ma komplikacji) w domu jednorodzinnym trwa dobre 3-4 miesiące - chyba, że użyje się mas PCC do murowania zamiast betonu zwykłego, wtedy można przyśpieszyć nawet o połowę.
Czy są inne metody? Są, ale każda następna droższa od poprzedniej. Nie żałuj pieniędzy na projekt i potem koniecznie na nadzór osoby uprawnionej, gdyż podczas prac musi ktoś fachowym okiem umieć ocenić i umieć obserwować powstające rysy i to co odkopie się w ziemi.
I sam nie próbuj nawet!

Jerzy Zembrowski

JBZ
Re: Wzmocnienie fundamentów

autor: JBZ » 07 kwie 2011, 16:37

Swego czasu zapowiadałem i teraz zapraszam na nową formułę: wykłady szkoleniowe z fizyki budowli przez internet. Każdy może za niewielką opłatą uzyskać cenne informacje techniczne i praktyczne, opisy problemów i ich rozwiązań, podpowiedzi i przestrogi - także pytać do woli. Wiem co boli inwestujących w budowę wymarzonego domu. Po co błądzić?
http://www.bdb.com.pl/info_o_szkoleniach.html

hodra
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 56
Rejestracja: 03 gru 2017, 17:06
Re: Wzmocnienie fundamentów

autor: hodra » 17 lip 2018, 10:38

My mieliśmy spory problem z wilgocią przy fundamentach i piwnicy. Jednak z tym dobrze poradził sobie system Drymat drymat.pl/oferta/osuszanie-kosciolow który co jest bardzo ważne nie jest inwazyjny i dzięki temu jest dużo tańszy ponieważ nie wymaga robót budowlanych. Urządzenie nie pobiera dużo prądu, a dzięki temu że całkowicie wyciąga wilgoć polepszyła nam się znacząco izolacja (sprawdziliśmy to również na kamerze termowizyjnej).

MarcinR33
Aktywny
Aktywny
Posty: 127
Rejestracja: 03 gru 2017, 21:18
Re: Wzmocnienie fundamentów

autor: MarcinR33 » 30 lip 2018, 10:02

Zgadzam się, że bez odpowiedniego zabezpieczenia przed wilgocią może być duży problem przy fundamentach. My postanowiliśmy temu zapobiec wybierając sprawdzone rozwiązanie (również przez naszych znajomych), czyli WB Duo Flex. Materiał o wysokiej elastyczności, który można stosować w pionie i poziomie. Do tego idealnie zamyka możliwość dojścia dla wilgoci w struktury betonu i posiada zwiększoną odporność na takie czynniki jak promieniowanie UV, ścieki, benzyny itp.


Wróć do „Fundamenty”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości

Gotowe projekty domów