podłoga na gruncie i keramzyt

Fundament może być wykonany z różnych materiałów, a jego poprawne wykonanie jest podstawą budowy domu. Jeżeli jeszcze nie wiesz jakiego materiału użyć do budowy swojego domu to w tym dziale z pewnością poznasz zalety i wady różnych materiałów i rodzajów fundamentów.

Moderator: Redakcja e-izolacje.pl

Gość

autor: Gość » 06 lip 2005, 18:03

Panie TB vel Wentylek!
Jak się kończą argumenty, to ucieka Pan do inwektyw!

Istotnie, nie ma ścisłego pojęcia "izolator termiczny" w budownictwie - podobnie jak używane przez Pana określenie "ciepła ściana".
W budownictwie posługujemy się pojęciem "współczynnik przewodzenia ciepła" lub "opór cieplny". I nie ma większego znaczenia z czego wykonujemy przegrody, byleby warunki cieplno-wilgotnościowe i ekonomiczne spełniały wymagania fizyki cieplnej budowli oraz wymagania ekonomiczne.
Materiał pokruszony (także styropian) zawsze będzie miał wsp. przewodzenia ciepła mniejszy niż ten sam materiał jednorodny! Nie pierwszy raz Pan się kompromituje pisząc, że "NAWET styropian pokruszony traci swoje właściwości." Własności higroskopijne, tak - zmienia, ale nie cieplne!
Pisałem już w tym temacie, że
"Warstwa kruszywa keramzytowego posiada niski współczynnik przewodzenia ciepła, bo
ok. 0,04 W/mK w warunkach powietrzno-suchych oraz
ok. 0,11 W/mK w warunkach wilgotnych."
Są to dane dokonywane nie tylko przez producenta Optiroc, ale również potwierdzone przez ITB. Zatem, keramzyt suchy ma się do wełny pod względem oporu cieplnego jak 1:1, a nie jak 1:10.
Pana poglądy na temat budownictwa są żenujące. Rozumiem, że np. przy stole biesiadnym może Pan gadać ile wlezie (pod warunkiem, że mnie tam nie będzie :) ), ale na forum i publicznie? Pan wybaczy.
Jerzy Zembrowski BIURO DORADZTWA BUDOWLANEGO BDB bdb.com.pl

T. Brzęczkowski

autor: T. Brzęczkowski » 07 lip 2005, 9:30

Zadzwoniłem do kierwnika Instytutu Fizyki Ciepła 022 8535104 ITB i wg danych jakimi dysponuję keramzyt optiroca jest od 2 do 3 razy lepszem przewodnikiem (zależnie od frakcji a nie od wilgotności) W warunkach wilgotnych te parametry zmieniają się radykalnie.
Natomiast na optiroc.fi stosowany jest jeko kuruszywo i izolacja wodna ze względu na pomijalną kapilarnośc.
Wykonanie termoizolacji na poziomie 0.1 W/m2 z keramzytu byłoby zbyt drogie i mocno kłopotliwe.
Pozdrawiam Żenujący

Gość
podłoga na gruncie i keramzyt

autor: Gość » 10 lip 2005, 9:41

zamknijcie tego patafiana wel wentylek

T. Brzęczkowski

autor: T. Brzęczkowski » 11 lip 2005, 12:15

Izoluje keramzyt zdecydowanie słabiej , a kosztuje? opiroc keramzyt najlżejszy , impregnowany 171 zł m3 brutto. styropian eps-100 ARBETU 158 złm3 i niższy koszt transportu.

Przemek.Strog7
Aktywny
Aktywny
Posty: 108
Rejestracja: 29 cze 2018, 9:11
Re: podłoga na gruncie i keramzyt

autor: Przemek.Strog7 » 13 maja 2019, 11:44

Jeżeli już jesteśmy przy temacie keramzytu to polecam zapoznać się z ofertą firmy liapor.pl, która oferuję sprzedaż takiego kruszywa w dobrej cenie. Firma oferuję również szybką dostawę pod wskazany adres.

Megiera85
Aktywny
Aktywny
Posty: 114
Rejestracja: 27 maja 2018, 19:00
Re: podłoga na gruncie i keramzyt

autor: Megiera85 » 30 cze 2019, 11:04

Znam firmę Liapor — polskie kruszywa keramzytowe i również korzystałem wiele razy z ich usług. Kruszywa keramzytowe są bardzo potrzebne i pomocne w budownictwie.

michud
Początkujący
Początkujący
Posty: 6
Rejestracja: 12 lis 2020, 14:56
Re: podłoga na gruncie i keramzyt

autor: michud » 19 lis 2020, 22:10

Wybudowałem dom z gotowych modułów keramzytowych produkcji KROSBUD już ładnych parę lat temu i jestem bardzo zadowolony. Polecam tego producenta.


Wróć do „Fundamenty”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Yandex [Bot] i 17 gości

Gotowe projekty domów