Obowiązkowe badania geotechniczne pod domek jednorodzinny

Fundament może być wykonany z różnych materiałów, a jego poprawne wykonanie jest podstawą budowy domu. Jeżeli jeszcze nie wiesz jakiego materiału użyć do budowy swojego domu to w tym dziale z pewnością poznasz zalety i wady różnych materiałów i rodzajów fundamentów.

Moderator: Redakcja e-izolacje.pl

Arek_Mati
Początkujący
Początkujący
Posty: 7
Rejestracja: 04 lut 2014, 13:22
Lokalizacja: Nekla
Obowiązkowe badania geotechniczne pod domek jednorodzinny

autor: Arek_Mati » 04 lut 2014, 13:30

Potwierdzam opinię Piotra226. Pod koniec 2013 roku jeszcze bez przymusu urzędowego wykonywali dla mnie rozpoznanie pod domek jednorodzinny. Tak się udało, że współpracowali z moją pracownią: domoforma.pl
Udzielili naprawdę fajnego rabatu, przez co powiększyłem rozpoznanie dodatkowo o parametry filtracyjne gruntów dla mojej przydomowej oczyszczalni ścieków. Jednak z mojego rozeznania wynika, iż nie mają wygórowanych cen, a pracują na wysokim poziomie. geo-technika.pl - polecam.

klementynka65
Początkujący
Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 13 lut 2014, 13:30
Lokalizacja: Kórnik
Re: Obowiązkowe badania geotechniczne pod domek jednorodzinn

autor: klementynka65 » 13 lut 2014, 13:34

Syn wyszukał dla mnie tą firmę. Bardzo dokładnie i sprawnie pracowali. Jestem zadowolona i polecam.

kajtek233
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 56
Rejestracja: 22 lis 2013, 12:10
Re: Obowiązkowe badania geotechniczne pod domek jednorodzinn

autor: kajtek233 » 16 lut 2014, 19:07

mi takie badania przeprowadzałą firma GEOXX z Olsztyna i uwinęli się w kilka dni. I fakt, takie badania są niezbędne jeśli chce się mieć pewność na czym się buduje - bo potem może być wielkie rozczarowanie

Arek_Mati
Początkujący
Początkujący
Posty: 7
Rejestracja: 04 lut 2014, 13:22
Lokalizacja: Nekla
Re: Obowiązkowe badania geotechniczne pod domek jednorodzinn

autor: Arek_Mati » 26 lut 2014, 11:08

Niestety, teraz to już nie tylko widzimisię i dobra praktyka... Trzeba wykonać rozpoznanie bo inaczej nie uzyska się stosownych pozwoleń.
Oczywiście jeśli ktoś chce kupić drogą działkę to wiem teraż, że warto wydać nawet 1000 zł alby być pewnym, że wydając na działkę np. 200 000 będę mógł na niej coś wybudować albo że nie będę musiał wkładać dodatkowego majątku w sam fundament. Dlatego też polecam dla Wielkopolski Geo-Technikę.pl

jacekiwona
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 10 lip 2014, 11:56
Re: Obowiązkowe badania geotechniczne pod domek jednorodzinn

autor: jacekiwona » 10 lip 2014, 12:08

Na wiosnę chcieliśmy wystąpić z żoną o warunki zabudowy i pojawił się problem. Musieliśmy wykonać badania geologiczne czy geotechniczne naszej nieruchomości. Nie mieliśmy czasu, wpisaliśmy w googla i trafiliśmy na forum, gdzie pojawiło się sporo pozytywnych opinii na temat [url]geo-techniki.pl[/url]
Jak już mówiłem nie mieliśmy czasu, udało się, że mieli kilkudniowy okres oczekiwania i postanowiliśmy podjąć współpracę.
Po wykonanych badaniach nie mieliśmy dobrych informacji... Trafiła nam się dość dużą warstwa torfów, na których nie jest wskazane lokalizowanie budowli. Niestety głębokie kopanie i wybieranie tych gruntów nie wchodziło w grę (duże koszty i brak miejsca wywozu). Możliwości zmiany / sprzedania działki nie mieliśmy (kredyt na działkę). Skontaktowaliśmy się z różnymi firmami ale koszty wykonania palowania była straszna 50-100 tys. PLN. Skontaktowaliśmy się znów z geo-techniką.pl, niechętnie ale zdecydowali się na podjęcie jak to nazwali "autorskiego" przygotowania terenu dla potrzeb lokalizacji naszego domu. Wymagało to wykonania odpowiedniego projektu, który wraz z innymi pracami wyniósł o wiele mniej niż koszty palowania.
Oczywiscie warunki zabudowy oraz pozwolenie na budowę otrzymaliśmy bez problemu, teren pod dom został przygotowany, w chwili obecnej idziemy w kierunku stanu surowego.
Dobre jest to, że nie zostawiają osoby z niczym tylko starają się pomagać w ramach rozsądku.

Dominika40
Początkujący
Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 31 maja 2015, 14:14
Obowiązkowe badania geotechniczne pod domek jednorodzinny

autor: Dominika40 » 31 maja 2015, 14:29

Tak się składa, że ostatnio moja gmina, w której kupiłam nieruchomość dokonała zmiany planu zagospodarowania. Pojawił się w nim zapis o potrzebie wykonania rozpoznania geotechnicznego.
Obecnie mieszkam za granicą ale chcę się wybudować w Polsce jeszcze w tym roku.
Potrzebowałam kogoś zaufanego do pracy zdalnej. Na forum po długich poszukiwaniach z racji na lokalizację firmy w Poznaniu zdecydowałam się na skorzystanie z usług Pana Wojciecha Peiserta.
Jak się okazało często występuje u niego kolejka ludzi oczekujących na prace - podobno obecnie jest sezon, ale jakoś szczególnie mi się nie spieszyło. No ale jakoś się udało umówić. Przyleciałam do Polski, czekała na mnie już gotowa dokumentacja, co prawda z wynikami jak dla mnie nie jest jakoś super ale trudno ich obarczać... jest jak jest. Najważniejsze że architekt dobrze ocenił ich pracę i nie wywaliłam pieniędzy w błoto. Myślę zatem, że mogę polecić usługi Pana Wojciecha osobom, które np. tak jak ja potrzebują kogoś zaufanego do pracy zdalnej.


Wróć do „Fundamenty”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 6 gości

Gotowe projekty domów