Murator forum, info z czasopisma "murator"

Fundament może być wykonany z różnych materiałów, a jego poprawne wykonanie jest podstawą budowy domu. Jeżeli jeszcze nie wiesz jakiego materiału użyć do budowy swojego domu to w tym dziale z pewnością poznasz zalety i wady różnych materiałów i rodzajów fundamentów.

Moderator: Redakcja e-izolacje.pl

rafal.
Murator forum, info z czasopisma "murator"

autor: rafal. » 18 lip 2005, 9:24

aby nie wyglądało, że sprawa jest jasna;)

Przy izolacji fundamentów niepodpiwniczonych nie należy dodatkowo wykonywać izolacji cieplnej styropianem, ponieważ jest to zbędna inwestycja. Poza tym folia nie zabezpieczy fundamentu, spełnia ona funkcję pomocniczą w chronieniu właściwej izolacji przeciwwodnej przed uszkodzeniami mechanicznymi oraz przyśpiesza odprowadzenie wody do drenażu, o ile jest planowany. Właściwą izolację wykonuje się z zapraw bitumicznych lub cementowo-polimerowych. Grubość takiej izolacji uzależniona jest od warunków gruntowo wodnych (minimalna grubość warstwy to 2 mm). Tak wykonaną izolację można zabezpieczyć folią kubełkową, która mechanicznie mocowana jest do betonu przy pomocy gwoździ. Natomiast, jeżeli konieczna jest izolacja cieplna ścian piwnicy, to należy zastosować styropian wodoodporny, który przykleja się bezpośrednio na wykonaną izolację wodochronną. Styropianu takiego nie trzeba dodatkowo zabezpieczać bitumami, można zabezpieczyć go tylko folią kubełkową.

Forum Muratora, info z czasopisma "murator".

Gość

autor: Gość » 18 lip 2005, 11:27

dobre :)

kaska lis
Początkujący
Początkujący
Posty: 7
Rejestracja: 13 wrz 2018, 10:42
Re: Murator forum, info z czasopisma "murator"

autor: kaska lis » 07 sty 2019, 14:20

A co myślicie na temat izolacji pianką ? Z tego co się orientowałam, to jest to popularna forma izolacji w Stanach. Możecie mi również podesłać jakieś fajne strony www, gdzie więcej poczytam o tym problemie ? Chce rozważyć każdą opcje ocieplenia od pianki aż po wełnę i styropian


Wróć do „Fundamenty”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 11 gości

Gotowe projekty domów