Izolacja przeciw wodna fundamentów ZIMĄ ... jak zrobić ?

Fundament może być wykonany z różnych materiałów, a jego poprawne wykonanie jest podstawą budowy domu. Jeżeli jeszcze nie wiesz jakiego materiału użyć do budowy swojego domu to w tym dziale z pewnością poznasz zalety i wady różnych materiałów i rodzajów fundamentów.

Moderator: Redakcja e-izolacje.pl

OskarW
Początkujący
Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 03 sty 2019, 15:44
Izolacja przeciw wodna fundamentów ZIMĄ ... jak zrobić ?

autor: OskarW » 03 sty 2019, 16:02

Witam.

Przeszukałem chyba wszystkie fora budowlane w zakresie wykonania izolacji przeciw wodnej ścian fundamentowych w okresie zimowym... i niestety brak jest jakichkolwiek konkretów jak to wykonać, z jakich materiałów aby były wykonane w sposób prawidłowy.

Sam posiadam wykonane ławy fundamentowe i ściany fundamentowe jednakże z uwagi na złe warunki atmosferyczne (opady deszczu i śniegu oraz ujemne temperatury) prace zostały niestety wstrzymane do czasu znalezienia odpowiedniego i solidnego sposobu na wykonanie izolacji przeciw wodnej.

Rozpoczynając temat skupmy się na poniższych punktach :

1. jak wykonać izolację przeciw wodna fundamentów w okresie zimowym (opady deszczu i śniegu co w konsekwencji sprawia iż bloczki betonowe są bardzo mokre oraz niskie temperatury poniżej 0 stopni),
2. jakich materiałów użyć ( konkretne nazwy produktów) do wykonania izolacji przeciw wodnej w takich warunkach atmosferycznych (opisanych powyżej) aby ich wykonanie było trwałe i skuteczne,

Mam nadzieje na owocną wymianę doświadczeń i sprawdzonych sposobów na wykonanie takiego zakresu prac...co posłuży w przyszłości nowym forumowiczą.

OskarW
Początkujący
Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 03 sty 2019, 15:44
Re: Izolacja przeciw wodna fundamentów ZIMĄ ... jak zrobić ?

autor: OskarW » 03 sty 2019, 16:08

Zacznijmy wątek...

co sądzicie o wykonaniu izolacji w następujący sposób :

Po pierwsze dokładne osuszenie bloczków betonowych przy użyciu palnika gazowego, kolejno dokładne ich oczyszczenie z różnego rodzaju pyłów i innych zabrudzeń. Następnie wygrzanie na ich powierzchni papy podkładowej termozgrzewalnej w pełni modyfikowanej jak np. Izobud Medium 4,7 mm. zarówno od zewnątrz jak i od wewnątrz... inwestycja niestety bardzo kosztowna lecz chyba skuteczna.


Wróć do „Fundamenty”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości

Gotowe projekty domów