Izolacja piwnicy po kawałku, pralnia w piwnicy.

Fundament może być wykonany z różnych materiałów, a jego poprawne wykonanie jest podstawą budowy domu. Jeżeli jeszcze nie wiesz jakiego materiału użyć do budowy swojego domu to w tym dziale z pewnością poznasz zalety i wady różnych materiałów i rodzajów fundamentów.

Moderator: Redakcja e-izolacje.pl

atze
Początkujący
Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 10 lip 2009, 7:42
Izolacja piwnicy po kawałku, pralnia w piwnicy.

autor: atze » 09 sie 2009, 14:09

Witam,

Nie wiem co robić. W tej chwili mam dwa problemy.

W piwnicy zrobiliśmy pralnię z prysznicem. Na początku było dobrze, ale teraz na jednej ze ścian wychodzi grzyb. Nie wiem jak było wcześniej przed zrobieniem pralni(zwykle pomieszczenie z gratami, nie wróciłem uwagi), wydaj mi się że grzyb pojawił się po miesięcznym korzystaniu z prysznica. Może to zła wentylacja. Cały czas otwarte jest okno. Hmm...

Druga sprawa to zawsze po dużych ulewach ze studzienek w piwnicy wypływała woda. W niektórych pomieszczeniach woda przechodziła przez ścianę. Pewnie jakieś dziury w fugach, itp. Ogólnie w piwnicy jest sucho, jest tylko mała wilgoć(ciężko mi to ocenić). Ostatnio było spora ulewa i do pralni dostała się woda. Wypływała tak jakby na styku muru i ławy fundamentowej(to teraz na forum wyczytałem) tam według planu jest tylko papa. Woda też ciekła w jednym miejscu przez ścianę, właśnie tą gdzie się pojawił grzyb. Do tego okazało się, że w ścianach od wewnątrz piwnicy jest biały kamień a od zewnątrz jest cegła(izolacja piwnicy to lepik).

Od paru tygodni czytam forum i nie wiem co zrobić. Na początku myślałem, żeby samemu zrobić jakąś izolację. Teraz po tym jak się tu naczytałem, to okazuje się, że mogę sprawę pogorszyć. Nie mam pieniędzy na wykonanie izolacji całej piwnicy, chciałbym na razie zrobić róg(tam gdzie jest pralnia) 3,6m i 8m, a za jakiś czas izolacje wokół kolejnych pomieszczeń. Można tak na raty?

Co to tego, że chciałbym to zrobić samemu. Wydaje mi się, że jak się wie czego użyć to zrobienie tego nie jest chyba wielką sztuką. Np. odkopanie fundamentów, oczyszczenie cegieł z ziemi(myjką ciśnieniową?), posmarowanie jakimś preparatem(np. superflex10), położenie styropianu(np. hydromax, nie wiem czy to się klei do tej masy czy się tylko przykłada, podobno można go zasypać ziemią i nie trzeba już kłaść na niego folii kubełkowej).

Napiszcie co o tym sądzicie. Czy ktoś może doradzić jak wykonać taką izolację? Jakich materiałów użyć? Jeżeli uważacie, że sam nie dam rady zrobić tego mając plan działania to zargumentujcie dlaczego.

Dzięki.

Wróć do „Fundamenty”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość

Gotowe projekty domów