Iniekcja Krystaliczna lokal użytkowy (stara kamienica)

Fundament może być wykonany z różnych materiałów, a jego poprawne wykonanie jest podstawą budowy domu. Jeżeli jeszcze nie wiesz jakiego materiału użyć do budowy swojego domu to w tym dziale z pewnością poznasz zalety i wady różnych materiałów i rodzajów fundamentów.

Moderator: Redakcja e-izolacje.pl

arteknr1
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 04 sty 2019, 20:32
Iniekcja Krystaliczna lokal użytkowy (stara kamienica)

autor: arteknr1 » 04 sty 2019, 21:05

Witam

Mam lokal użytkowy, a z jego poziomu zejście do piwnicy. Przed remontem w lokalu pojawił się grzyb na 1-2 ścianach. Po remoncie na razie spokój, ale może wrócić tym bardziej, że lokal to stara kamienica, chciałem wykonać w swoim podpiwniczeniu iniekcje krystaliczną, nie ma izolacji poziomej budynku, jest izolacja pionowa, lecz niestety poprzedni właściciel pominął jedną ścianę na tej ścianie właśnie pojawił się grzyb. Choć może również być to również spowodowane przez złe ocieplenie kamienicy w jednym miejscu dostaje się woda, ale to już kwestia na później. Kiedyś spływały wody gruntowe do piwnicy. Są również dwie pompy wody które odprowadzają wodę do kanalizacji (dziura w podłodze, poniżej poziomu), jak na razie nic się tam nie zbiera, ostatnio był remont ulic pobliskich - kanalizacji może dlatego.
Chciałbym w piwny mieć dodatkowe pomieszczenie w którym nie będzie wilgoci i jakiś grzybów. Chciałbym tam pracować.
Pomieszczenie ma 5mx4m. Z podziałem na 2 pomieszczenia 1/3 i 2/3.
Grubość ścian zew. 60cm (w tym jedna bez izolacji pionowej na zew. budynku). Dwie ściany wewnątrz piwnicy są cieńsze powiedzmy 40cm. Na podłodze było kiedyś ogrzewanie podłogowe (elektryczne - drut) pod nim styropian wylewka itd. - wylewka według mojego budowlańca jest dobrze zrobiona jest folia izolacyjna itp. Brakuje jedynie izolacji pionowej.
Były u mnie 4 firmy od iniekcji krystalicznej. Każda w sumie powiedziała co innego, dlatego chciałbym się czegoś dowiedzieć tutaj na forum mam nadzieję, że pomożecie :)
1. Iniekcja Krystaliczna wykonana przy podłodze, na wszystkich ścianach zew. Czas wykonania około 3dni.
2. Iniekcja Krystaliczna wykonana na przy podłodze - dwie warstwy dziur, na wszystkich ścianach zew. Czas wykonania około 3-4godziny :D
3. Iniekcja Krystaliczna wykonana jedynie na ścianie gdzie nie ma izolacji zew. na tak zwaną kopertę, reszta ścian sucha - według urządzenia z kulką :) Szlam albo tynk renowacyjny na wszystkie ściany dodatkowo. Czas wykonania około 3dni.
4. Iniekcja Krystaliczna wykonana przy podłodze, na wszystkich ścianach zew. Czas wykonania około 3dni.

Tomasz_Brzeczkowski
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 23793
Rejestracja: 16 mar 2006, 13:07
Lokalizacja: Warszawa
Re: Iniekcja Krystaliczna lokal użytkowy (stara kamienica)

autor: Tomasz_Brzeczkowski » 05 sty 2019, 6:10

DLACZEGO PAN CHCE ZNISZCZYĆ KAMIENICĘ?
Iniekcja w ściany, odetnie kapilary, to fakt, ale też zatrzyma wodę w ścianie.
Gdyby woda w ścianie była z zewnątrz, to zapewne iniekcja by pomogła. Ale gdyby woda była z zewnątrz, to kamienicy dawno by nie było, grzyb byłby od pierwszego roku jej użytkowania.
Na ogół woda jest z wewnątrz, gorsza wentylacja, przez wymianę okien i systemu ogrzewania. Gorsza wentylacja ( po wymianie okien musi być mechaniczna) to wyższa wilgotność a co za tym idzie więcej wody w ścianie z kondensacji dyfuzji pary. Woda Ta ścieka grawitacyjnie w dół i jak zrobi Pan iniekcje, nie zejdzie ona przez fundament do ławy która jest w strefie dodatnich temperatur.
Trzy filary efektywności energetycznej w budownictwie
1) unikanie ogrzewania wodnego
2) wentylacja z odzyskiem ciepła
3) źródło ciepła naprzeciwko źródła największych strat


Wróć do „Fundamenty”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości

Gotowe projekty domów