Wysokość pomieszczeń 2.63m bez wylewki i izolacji

Opinie techniczne budynków i budowli, odbiory robót w imieniu Inwestora, Doradztwo techniczne, Nadzory inwestorskie, optymalizacja kosztów budowy.
fojteqkloc
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 05 sie 2022, 9:15
Wysokość pomieszczeń 2.63m bez wylewki i izolacji

autor: fojteqkloc » 05 sie 2022, 9:22

Witajcie
Tak jak w temacie. Dom, który dostałem w spadku jest stanie surowym zamkniętym. Chcąc teraz zrobić podłogę na parterze okazało się, że jest tam tylko 2.63m. Moje pytanie jest następujące. Jak to zrobić to żeby mialo ręce i nogi?
Chcę mieć ogrzewanie podłogowe więc myślałem użyć 2x3cm styroduru i do tego 5 cm wylewki. Do tego dochodzi wysokość podłogi 1-2cm. Zostaje mi wtedy 2.5m. Czy taka wysokość będzie czy jakoś inaczej podejsc do tematu? Jakieś pomysły?
Dziękuję z góry za wszystkie odpowiedzi

Awatar użytkownika
Om3k
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 454
Rejestracja: 27 cze 2009, 21:06
Lokalizacja: Poznań
Kontaktowanie:
Re: Wysokość pomieszczeń 2.63m bez wylewki i izolacji

autor: Om3k » dzisiaj, 13:02

Witaj fojteqkloc

Jeśli planujesz ogrzewanie podłogowe to nad górną powierzchnią instalacji grzewczej grubość:
:arrow: jastrychu cementowego (betonowego) musi mieć min. 5 cm,
:arrow: jastrychu anhydrytowego (gipsowego) 3-4 cm.

Oznacza to, że całkowita grubość jastrychu z wężownicą wodną musi wynosić łącznie min.:
:arrow: 7 cm dla jastrychy cementowego (betonowego),
:arrow: 5 cm dla jastrychy anhydrytowego (gipsowego).

:idea: Pamiętaj aby na betonie podkładowym wykonać izolację przeciwwilgociową, którą należy szczelnie połączyć z izolacją przeciwwilgociową pod ścianami. Następnie wykonaj izolację termiczną np. ze styropianu EPS 100, EPS 200 lub polistyrenu ekstrudowanego XPS. Na izolacji termicznej ułóż folię aluminiową z nadrukowaną siatką.

:idea: Lepszy jest jastrych betonowy o konsystencji półpłynnej od wersji z miksokreta. Jastrych musi bowiem szczelnie przylegać do rurek ogrzewania. W przeciwnym razie sprawność ogrzewania podłogowego spada.

:idea: Pamiętaj też o dylatacjach obwodowych na styku jastrychu ze ścianami, słupami. A także o systemowych dylatacjach na przykład w progach.

:idea: Po wykonaniu jastrychu nakryj go szczelnie folią PE gr. 0,2 mm tak wcześnie, jak tylko możliwe i utrzymuj folię na jastrychu przez co najmniej 7 dni. Chronisz w ten sposób jastrych przed powstawaniem rys skurczowych.

Zgodnie z rozporządzeniem Ministra Infrastruktury w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie, par. 72, wysokość w świetle pomieszczeń w budynkach mieszkalnych powinna wynosić co najmniej 2,5 metra.


Wróć do „Ekspertyzy budowlane i opinie techniczne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości

Gotowe projekty domów