tynki zewnetrzne

Opinie techniczne budynków i budowli, odbiory robót w imieniu Inwestora, Doradztwo techniczne, Nadzory inwestorskie, optymalizacja kosztów budowy.
xander119
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 2490
Rejestracja: 16 sty 2014, 8:49
Re: tynki zewnetrzne

autor: xander119 » 03 mar 2014, 10:38

KTH pisze:kolega z Kartuz xander119 wychodzi z założenia, iż patrząc przez globalny pryzmat przemian, abstrahując do altruistycznych szowinizmów i metafizycznego biotyzmu konkluduje, iż nasze wywody są niezmiernie sugestywne. Mówiąc jaśniej jego propederacja regrowarancyjna załamuje się w dezintegracji oraz adekwatnej symbiozie. Tak na marginesie pozostaje w dołku, który koliduje z naszymi imperatywami i nie rozumie koncepcji idei założeń




Nie jestem z Kartuz a jedynie mam tam kilka działek ale faktycznie sądząc po poziomie twojej wypowiedzi to jestem wieśniakiem, chociaż założę się że połowy tych słów nie rozumiesz. Żal mi twojej rodziny jeśli do nich w ten sposób się wypowiadasz.. ale miło że przyznałeś że twoje teorie to jedynie założenia-z których defacto nic nie wynika.

MTW
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 1738
Rejestracja: 12 gru 2008, 21:47
Lokalizacja: Orle
Kontaktowanie:
Re: tynki zewnetrzne

autor: MTW » 03 mar 2014, 10:45

xander119 pisze:
MTW pisze:
xander119 pisze:Taka twoja wiedza za którą pobierasz pieniądze jak z mojej dupy trąbka.
Jaki jest sens ocieplania fundamentu budynku niepodpiwniczonego? Już ci mówię-żaden. No chyba że sens jest taki żeby utrzymywać takich ludzi jak ty no bo gdzie indziej by robotę znaleźli z "taaką wiedzą".


to proszę powiedz po jaką cholewę pod posadzkę na gruncie układasz styropian ???
względnie inny izolator .
skoro to nie jest istotne to w ogóle nie izolować .

minimalizacja mostków termicznych odbija się resztą w kieszeni chyba że nie lubisz jak Ci drobne dzwonią
ale to już jakby inna sprawa


Odbija to ludziom co izolują ziemię hahha. No trzeba być skończonym durniem żeby zakopywać coś co i tak będąc w ziemi nie spełni swojej roli a jedynie daje inwestorowi spokojnie spać.
W podłogę na gruncie owszem, jest sens dawać styropian a to dla tego że taka właśnie izolacja nie pozwala grzać gruntu a jedynie płytę betonową. Ciepło które idzie jakby nie patrzeć też w podłogę dzięki styropianowi zatrzymuje się w nim a nie idzie dalej w grunt-takie rozwiązanie jest sensowne ale ściany fundamentu ocieplać? Ile tego ciepła przez te 10 cm płyty betonowej ucieknie? Tyle co nic a już na pewno nie AŻ tyle żeby ten styropian zwrócił się w szybkim tempie oszczędzając na drewnie-przecież nikt nie będzie żył 100 lat żeby tych "zysków" się doczekać.


Wiesz lepiej nie izoluj
Zamontuj ogrzewanie gazem, olejem , prądem , i wtedy pogadamy.
Nie każdy ma ochotę palić w piecu drewnem.
Różni ludzie mają różne priorytety , twój jest jaki jest, co nie znaczy ze jest poprawny i musi obowiązywać wszystkich.

xander119
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 2490
Rejestracja: 16 sty 2014, 8:49
Re: tynki zewnetrzne

autor: xander119 » 03 mar 2014, 10:53

No dobrze ja nikomu niczego nie narzucam a jedynie śmiem twierdzić że ktoś kto ma teorię że fundament musi być ocieplony stu metrową warstwą styropianu może być w błędzie. Kolega KTH oburzył się bo śmiałem wytknąć mu że jego pomysł nie musi podzielać grono inwestorów. Szczerze mówiąc gdybym ja trafił na osobę która by mi takie pier... kazała zrobić jak izolacja termiczna obustronna muru no to prędko bym odłożył telefon i skasował jego numer. JA bym tak zrobił bo mam mały dom i na prawdę nie widzę sensu wydania kilku tysięcy na izolację termiczną fundamentu bo zwyczajnie mi się to nie kalkuluje grzejąc kominkiem-ale jak ktoś buduje pałac pół kilometra kwadratowego i fundamenty wystają 3 metry nad ziemię to i owszem z pewnością zwróci mu się to za kilkanaście lat-bo przecież wiadomo jak budowano zamki. Nie ocieplali niestety fundamentów i było w zamkach strrasznie zimno że wrzoda na tyłku można było dostać-ale jakoś żyli :)
A panu KTH radzę trochę wyluzować z wypowiedziami bo nie jest tu ani nigdzie jakimś guru a jedynie zirytowanym poddenerwowanym chłopcem skoro nie potrafi zareagować jak człowiek na kilka słów krytyki. Krzykiem panie KTH i obrażaniem ludzi daleko pan nie zajdziesz.

MTW
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 1738
Rejestracja: 12 gru 2008, 21:47
Lokalizacja: Orle
Kontaktowanie:
Re: tynki zewnetrzne

autor: MTW » 03 mar 2014, 11:06

z tego co doczytałem KTH nigdzie nie wpisał likwidacji mostków termicznych
bo na chwilę obecną jest to nie wykonalne - bariera wytrzymałościowa z zachowaniem parametrów termicznych
faktem jest że im bardziej zmniejszy się powierzchnię radiatora tym mniej ciepła się odda.
jeżeli zaizolujesz termicznie boki fundamentów odsuniesz radiator w dół do poziomu ław
straty będą niższe .
oczywiście zastosowanie materiałów nienasiąkliwych czyli dedykowanych jest istotne.
nie wszystkie wywody TB są o kant kuli
podobnie jest z balkonami wystawiona płyta stropowa poza obrys budynku
przykryć styro od góry czy obudować styropianem ?

xander119
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 2490
Rejestracja: 16 sty 2014, 8:49
Re: tynki zewnetrzne

autor: xander119 » 03 mar 2014, 11:24

No właśnie o to mi się rozchodzi. Niewiele wiem na temat budowlanki i piszę tylko jakie rozwiązania są dla mnie logiczne. Mam mieszkanie w bloku z balkonem i moja mama i siostra też. Czy to stare czy nowe budownictwo to balkon jest tak samo wylany i nie jest niczym ocieplony a przecież jakieś inżyniery przyklepnęli taką a nie inną postać rzeczy.
Podobnie moim zdaniem jest z fundamentem bo przecież jeżeli wystaje podmurówka dajmy na to 30 cm ponad poziom gruntu to ile tego ciepła tamtędy ucieknie? Tyle co nic- tak ja uważam ale kto ma inne zdanie to oczywiście niech sobie ociepla ten kawałek i za 300 lat to mu się niewątpliwie zwróci tylko jak już mówiłem czy to ma sens?
Z kolei to co jest w ziemi nie ma styku z warunkami atmosferycznymi i względnie w sezonie zimowym temperatura muru pod ziemią jest wyższa niż ścian nośnych (przynajmniej z zewnątrz-mam na myśli nie ocieploną ścianę np z BK) więc jaki cel jest w ocieplaniu tego co jest w ziemi i jest cieplejsze?
Jeśli takie rozwiązanie miałoby być jakby dodatkową izolacją przed wodą to ok-jak kogoś stać i nie szkoda mu zakopywać w ogródku kilku tysięcy pln obawiając się degradacji fundamentu za 50 lat gdzie i tak już zapewne nie będzie go na tym świecie to śmiało.
Uważam ponadto że to trochę straty ciepła zimą jest korzystne latem, bo sytuacja się odwraca. Pod ziemią temperatura jest niższa niż powietrza przez co nieco przenosi się to na ściany nośne a w efekcie w domu jest chłodniej niż na zewnątrz. Tak jest przynajmniej u mnie na parterze w lato a z kolei zimą nie zauważyłem jakiś rewelacji z niedogrzaniem a już na pewno nikt nie dostanie wilka siadając na podłodze czy przykładając odbyt do ściany-a są nieocieplone i jedyny stropian jaki jest w całym domu to właśnie w podłodze na gruncie (20cm).

MTW
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 1738
Rejestracja: 12 gru 2008, 21:47
Lokalizacja: Orle
Kontaktowanie:
Re: tynki zewnetrzne

autor: MTW » 03 mar 2014, 11:34

i tu jesteś w błędzie
nowe bloki deweloperskie balkon mają grubości ok 40 cm
czyli już są obudowane styropianem
kiedyś miało być ciepło
dziś ma być ciepło i oszczędnie
ideałem by było gdyby włączenie komputera czy zapalenie 1 świeczki nagrzało Ci budynek ;)
było by fajnie
puki co jesteśmy od tych zamierzeń cały kawał drogi
nadal potrzebujemy nowinek w zakresie materiałów
z czasem będziemy się zbliżać do ideału a ceny 1 KW energii potrzebnego do ogrzania
cały czas rosną .

xander119
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 2490
Rejestracja: 16 sty 2014, 8:49
Re: tynki zewnetrzne

autor: xander119 » 03 mar 2014, 11:47

Mój blok jest z 2010 czyli względnie nowy i nie ma ocieplanych balkonów-wręcz odwrotnie, wystaje tylko płyta betonowa nieosłonięta ścianami-tak jak to się robiło za PRLu tzw Loggie czy jakoś tak.
Myślę że jak ludzie zaczną coraz mniej prądu zużywać to jego ceny spadną żeby zachęcić do jego używania. Ale rację masz że tanio nie jest. Jakby policzyć jeden grzejnik 1 KW chodzący 24h/dobę to miesięcznie wychodzi około 360 pln-a to tylko jeden grzejniczek! 1 kilowatem chałupy raczej nie ogrzejesz..No chyba że użyjesz tych 100 metrowych warstw styropianu :) co dalej się nie opłaca np w moim przypadku bo za 400 ziko mam 4 metry sześcienne drzewa i wystarczy mi to praktycznie na całą zimę, a jak jest sroga albo nie chce mi się rano dymać rozpalać w kominku to zapuszczam prominnik 400 W na tą godzinę czy dwie zanim wypiję kawę i też jest tanio i ekologicznie.

MTW
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 1738
Rejestracja: 12 gru 2008, 21:47
Lokalizacja: Orle
Kontaktowanie:
Re: tynki zewnetrzne

autor: MTW » 03 mar 2014, 12:16

czyli w jakimś miejscu jest kompromis
im droższe źródło energii tym więcej się opłaca wydać na jej zatrzymanie .
Wydaje mi się ze jest to sedno całego sporu
do zaakceptowania dla wszystkich :)

xander119
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 2490
Rejestracja: 16 sty 2014, 8:49
Re: tynki zewnetrzne

autor: xander119 » 03 mar 2014, 12:21

Ja się z nikim nie spieram a jedynie wyraziłem swe skromne zdanie i to chrabia KTH się zmarszczył na mnie. Może nie potrzebnie napisałem o tej dupie i trąbce :)

KTH
Re: tynki zewnetrzne

autor: KTH » 03 mar 2014, 12:35

uniosłeś się bo nie napisałem ci co to jest ta niebieska linia - i nie odwracaj kota ogonem
albo dokładnie czytaj co napisałeś. Hrabią przez samo H a nie CH ;-) nie jestem choć przywilej takowy posiadam ale nie korzystam z niego.

poza tym twoja wiedza sięga jeszcze PN z 69 roku ubiegłego stulecia ( skoro lepik i smoła dla Ciebie to materiały izolacyjne) więc przed Tobą jeszcze dużo nauki na temat nowoczesnych technologii

xander119
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 2490
Rejestracja: 16 sty 2014, 8:49
Re: tynki zewnetrzne

autor: xander119 » 03 mar 2014, 13:15

No na pewno- ale nauki nie zamierzam pobierać gdziekolwiek bo wiedza na ten temat nie jest mi potrzebna. Wybudowałem dom tak jak setki tysięcy innych ludzi izolując smołą, papą i lepikiem a dom stoi już kilka dobrych lat i nic się nie dzieje więc wiedza mi nie potrzebna skoro jak widać zaizolowałem w prawidłowy sposób i to nie ocieplając ani fundamentu ani ścian zewnętrznych :)
Można? Można. Wystarczy nieco się do tego przyłożyć i w newralgicznych punktach dać grubszą izolację i przez kilkadziesiąt lat nie ma prawa nic się dziać-no chyba że ktoś chałupę postawił na żyle wodnej i ją przebił to co innego.

KTH
Re: tynki zewnetrzne

autor: KTH » 03 mar 2014, 13:24

tylko kiedyś w dupie mieliśmy ekologię a smoła raczej do nich nie należała i nie należy jak wiesz poza tym nie było nic innego w GS, styropian na wagę złota jeszcze latach 80-tych, więc nikt nie myślał o tym aby go na fundamenty kłaść, szmatami i papierami się uszczelniało ściany 3 warstwowe drugie kto potrafił odróżnić izolację przeciwwodną od przeciwwilgociowej ???

xander119
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 2490
Rejestracja: 16 sty 2014, 8:49
Re: tynki zewnetrzne

autor: xander119 » 03 mar 2014, 13:40

Ale budynki nadal stoją i będą stały jeszcze dłuuugo..To że idzie postęp i są coraz nowsze materiały to nie znaczy że nowsze znaczy lepsze ale na pewno droższe. Xps kosztuje jakieś 80pln za m2. Licząc metr głębokości fundamentu i 10cio metrowe ściany wychodzi 40 metrów do ocieplenia=3200pln plus te inne wynalazki więc jak mniemam ocieplenie z izolacją samego fundamentu wychodzi grubo ponad 5 tysięcy złotych. W takim momencie człowiek zaczyna się zastanawiać: budować po staremu i za tą oszczędność kupić bloczki na ściany, czy budować po nowemu ekologicznie itp i utonąć w kredytach mając perspektywę zaoszczędzenia na ogrzewaniu za 100 lat. Albo..za te 5 tysięcy mieć drewna do ogrzewania na 5 następnych zim, a ekologiczne budowanie większość zdrowych ludzi ma gdzieś bo ja zbuduję ekologicznie a sąsiad ma dziurawe szambo i koło się zamyka-poza tym co to znaczy ekologiczne materiały do izolacji? Takie które są biodegradowalne? Jeśli tak to mam gdzieś ekologię bo przecież fundament ma być trwały i nie rozkładający się po latach.
Jest nad czym debatować co nie?

KTH
Re: tynki zewnetrzne

autor: KTH » 03 mar 2014, 13:59

kiedyś budowałeś w mieście teraz budujesz na polu z burakami poza miastem
a tam są inne warunki gruntowe i inna woda w gruncie, poza tym są inne materiały budowlane

xander119
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 2490
Rejestracja: 16 sty 2014, 8:49
Re: tynki zewnetrzne

autor: xander119 » 03 mar 2014, 14:05

KTH pisze:kiedyś budowałeś w mieście teraz budujesz na polu z burakami poza miastem
a tam są inne warunki gruntowe i inna woda w gruncie, poza tym są inne materiały budowlane


No właśnie. Teraz są lepsze materiały budowlane więc izolacja nie musi być już jak bunkra atomowego.


Wróć do „Ekspertyzy budowlane i opinie techniczne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 19 gości

Gotowe projekty domów