Taras - wymagany spadek

Opinie techniczne budynków i budowli, odbiory robót w imieniu Inwestora, Doradztwo techniczne, Nadzory inwestorskie, optymalizacja kosztów budowy.
abiernacki
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 11 cze 2019, 9:32
Taras - wymagany spadek

autor: abiernacki » 11 cze 2019, 9:52

Witam wszystkich,
Mam problem z tarasem w mieszkaniu zakupionym od dewelopera. Oprócz tego, że taras nie jest szczelny i występują przecieki do mieszkania (poziom tarasu jest powyżej poziomu podłogi w pomieszczeniu do niego przylegającym), to dodatkowo nie ma odpowiedniego spadku (po deszczu zbiera się woda oraz rozwija się wszelakie życie). Czy są w polskim budownictwie normy, które jednoznacznie mówią o wymaganym spadku. Chciałbym mieć jakąkolwiek "podstawę prawną" do walki z deweloperem. Ponadto sama konstrukcja tarasu nie do końca wydaje się być trafiona i chciałbym zapytać, czy możecie polecić jakąś osobę, która jest w stanie obejrzeć wykonanie tarasów oraz przeprowadzić ekspertyzę co do ich konstrukcji (zastanawiam się, czy nie iść do sądu w tej sprawie - problem z przeciekającym tarasem mam już 5 lat, deweloper wielokrotnie starał się to naprawić, jednak bezskutecznie).
Konstrukcja tarasu mniej więcej wygląda tak: na izolację położone są kamienie, potem idzie poprzecznie stelaż i na to położona jest "płytka". Taka konstrukcja powoduje, że woda jest zatrzymywana i niemal zawsze jest tam mokro.


Pozdrawiam
Ariel Biernacki

Cichomir
Początkujący
Początkujący
Posty: 3
Rejestracja: 16 cze 2019, 13:00
Re: Taras - wymagany spadek

autor: Cichomir » 16 cze 2019, 19:01

witam ja


Wróć do „Ekspertyzy budowlane i opinie techniczne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 3 gości

Gotowe projekty domów