Strop Kleina - nowa podloga

Opinie techniczne budynków i budowli, odbiory robót w imieniu Inwestora, Doradztwo techniczne, Nadzory inwestorskie, optymalizacja kosztów budowy.
p.zuchowski
Początkujący
Początkujący
Posty: 3
Rejestracja: 21 kwie 2017, 12:09
Strop Kleina - nowa podloga

autor: p.zuchowski » 21 kwie 2017, 12:52

Dzień dobry

Postanowiłem wykonać remont kapitalny mieszkania i miedzy innymy uwagę skupiłem na "skrzypiących" podłogach. Wykonałem odkrywki zgłosiłem cheć wykonania remontu do Urzędu i zaczęła się przysłowiowa walka z wiatrakami ... W ramach sprowtowania wyjaśniam: Przedmiotem zamierzenia budowlanego była wymiana drewnianych podłóg na wylewki betonowe (chciałem wywalić deski, legary, polepę i zastąpić je wylewką betonową na izolacji ze styropianu). Konstrukcja stropu to strop Kleina z płyta półciężką.
W Urzędzie kobieta mi tłumaczy, że na moje planowane roboty wymagany jest projekt oraz pozwolenie na budowę. Oczywiście projekt dostarczyłem i się pytam dlaczego wymagają pozwolenia na budowę a nie zgłoszenia. I sie zapętliło, ja mówię wymiana podłóg, a oni że przebudowywuje strop. Zapoznałem się z definicjami przebudowa, remont, strop, podłoga itp i nadal nie rozumiem dlaczego Urzędnicy wmawiają mi, że przebudowywuję strop. Zmiana obciążenia stropu równoważne jest z jego przebudową? Proszę o pomoc bo już zgłupiałem.

Wróć do „Ekspertyzy budowlane i opinie techniczne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość

Gotowe projekty domów