Rodzaj i zakres robót...Dokument Proszę o Pomoc!

Opinie techniczne budynków i budowli, odbiory robót w imieniu Inwestora, Doradztwo techniczne, Nadzory inwestorskie, optymalizacja kosztów budowy.
działowy
Rodzaj i zakres robót...Dokument Proszę o Pomoc!

autor: działowy » 31 lip 2012, 19:28

Witam chciałbym zapytać jak sporządzić taki dokument "rodzaj i zakres robót" co powinno być w nim zawarte i jak wypisane, ponieważ chciałem zgłosić przebudowę ścianki działowej do Urzędu i oni chyba tego wymagają. Proszę o pomoc na przykładowym wzorze. powiedzmy ze chcę wyburzyć ściankę działową bo tak wynika z planu mieszkania i dać ją 0,5 m dalej tak dla przykładu. Jak to sporządzić???

Interno
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 2111
Rejestracja: 05 lis 2008, 22:07
Re: Rodzaj i zakres robót...Dokument Proszę o Pomoc!

autor: Interno » 31 lip 2012, 21:13

Szkic aktualnego stanu i po przebudowie, podpisane przez osobę z uprawnieniami.

działowy
Re: Rodzaj i zakres robót...Dokument Proszę o Pomoc!

autor: działowy » 31 lip 2012, 21:20

z jakimi uprawnieniami budowlanymi??? jeśli ich nie posiadam nie mogę wyburzyć ścianki działowej?? Dotyczy to mieszkania czynszowego w bloku.

IWB
Re: Rodzaj i zakres robót...Dokument Proszę o Pomoc!

autor: IWB » 01 sie 2012, 4:30

działowy - potrzebujesz specyfikacji technicznej wykonania i odbioru robót

działowy
Re: Rodzaj i zakres robót...Dokument Proszę o Pomoc!

autor: działowy » 01 sie 2012, 10:48

Ale panowie To jest tak mam swoje mieszkanko tzn mieszkanie czynszowe w Urzedzie miasta, chcę sobie zrobić remont, tzn poprzestawiać ściankę działową, pomoalować, dowiedziałem się że nie potrzeba na to "pozwolenia na budowę" wystarczy powiadomić urząd, a o oni zatwierdzają. Nie jest to ściana nośna a prawo budowlane mówi:
(Art. 29. 2. Pozwolenia na budowę nie wymaga wykonywanie robót budowlanych polegających na:
1) remoncie istniejących obiektów budowlanych, z wyjątkiem obiektów wpisanych do rejestru zabytków, jeżeli nie obejmuje on zmiany lub wymiany elementów konstrukcyjnych obiektu i instalacji gazowych, z zastrzeżeniem pkt 2, albo zabezpieczenia przed wpływami eksploatacji górniczej lub powodzią;
2) remoncie instalacji gazowych w lokalach mieszkalnych oraz remoncie instalacji gazu płynnego w budynkach mieszkalnych jednorodzinnych)
Można zgłosić zamiar wykonania robót nie podlegających postępowania w sprawie pozwolenia na budowę.
Wyczytałem że tylko zgłoszenia nie pozwolenia wymagają:

wymiana okien
zmiana pokrycia dachu
remont elewacji (tynkowanie, malowanie niepołączone z ocieplaniem i niewpływające na wygląd zewnętrzny budynku w stosunku do otaczającej zabudowy)
przebudowa ścian działowych
wymiana wewnętrznych instalacji: wodociągowej, kanalizacyjnej, elektrycznej, c.o.
ocieplenie budynku o wysokości do 12 m
dobudowa tarasu, ganku, nowych schodów zewnętrznych
W mojej ocenie to idę zgłaszam że tak i tak daję plan jak jest teraz i po, wykonany prze zemnie czekam te 30 dni...albo bez... już część prac mam wykonanych np. W temacie moim o "wykańczaniu otworu drzwiowego" (może ktoś z panów się tam też wypowie) ekipa nie długo zacznie robotę...

W wyroku z 23 stycznia 2006 r. (sygn. VII SA/Wa 1431/2005) Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie stwierdził, iż na wyburzenie ścianki działowej, która nie jest ścianą konstrukcyjną, nie jest wymagane nie tylko pozwolenie na budowę, ale nawet i zgłoszenie takich prac budowlanych, gdyż dotyczą one jedynie konkretnego lokalu mieszkalnego, a nie całego budynku, w którym ten lokal jest położony. Niestety budzi to jednak wątpliwości w praktyce. Wielu urzędników interpretuje przepisy prawa budowlanego w inny sposób i wymaga zgłoszenia planowanego wyburzenia ścianki działowej. Procedura ta jednak jest i tak o wiele łatwiejsza, niż uzyskanie pozwolenia na budowę. Zgłaszając prace budowlane, należy złożyć odpowiedni wniosek określający zakres prac budowlanych, sposób ich wykonywania oraz termin ich rozpoczęcia. Należy również złożyć oświadczenie o dysponowaniu nieruchomością na cele budowlane. Można również dołączyć szkice i plany. W przypadku, gdy nie dostarczymy wszystkich dokumentów niezbędnych organowi budowlanemu, ma on obowiązek wezwać nas do uzupełnienia braków.


Źródło: Rzeczpospolita
Artykuł opublikowano w NP 09(55)

PRZEPRASZAM ŻE TAK DUŻO!!!


Wróć do „Ekspertyzy budowlane i opinie techniczne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] i 15 gości

Gotowe projekty domów