Remont altany - jakie materiały

Opinie techniczne budynków i budowli, odbiory robót w imieniu Inwestora, Doradztwo techniczne, Nadzory inwestorskie, optymalizacja kosztów budowy.
tomek0311
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 26 lis 2018, 2:57
Remont altany - jakie materiały

autor: tomek0311 » 26 lis 2018, 3:40

Witam. Z góry przepraszam za moje laictwo, lecz dopiero zaczynam swoje przygody z "remontami" ;) . Chciałbym zasięgnąć porady jakich materiałów użyć do "renowacji" altany murowanej (ceglana) . Mianowicie chciałbym wymienić drzwi razem z ościeżnicą (załóżone prowizorycznie lata temu) oraz okno. Altana stoi na terenie ogródków działkowych dość daleko od domu, więc w okresie zimowym będzie ona rzadko odwiedzana - toteż materiały jako efekt końcowy powinny być (jak najbardziej o ile to możliwe) odporne na śnieg, wilgoć i deszcz.
Zaczynając od drzwi:
*Po wybiciu starej ościeżnicy czego użyć do zamocowania i uszczelnienia nowej, wraz z drzwiami (+ ewentualnie w jaki sposób, w jakiej kolejności)?
*Czy potrzebne są specjalne wzmocnienia?
*Prawdopodobnie ościeżnicę wykonam z drewna zakupionego w jednym z pobliskich tartaków - jaki rodzaj drewna będzie wytrzymalszy?
*Drzwi posiadam z jednolitego drewna (niedawno wymienione drzwi mieszkania), więc potrzebne tylko zawiasy (pomijając, że drzwi trzeba będzie troszkę skrócić na długość, ale to już zależy od wielkości powstałej "dziury" po wybiciu starego wejścia)
Przechodząc do okna:
*Po usunięciu starego okna (trójskrzydłowy zabytek) chciałbym zamontować trochę mniejsze - i tu rodzi się kolejne pytanie - "w jaki sposób zmniejszyć powstałą dziurę, by dopasować ją do rozmiarów okna? Czy wystarczy technika "piasek, cement, woda" i rozkładanie takowego "ciasta" między cegły, czy polecana inna technika?
*Kolejną rzeczą jest uszczelnianie nowego okna. Czego użyć? Pianka, gips, cement, zaprawa, silikon, czy jeszcze coś innego?

Ostatnia sprawa, to czy nie będzie stanowić problemu takowy "remoncik" wykonany blisko zimy? Czy materiały wytrzymają i zdążą się związać? Czy może lepiej poczekać do wiosny, by uniknąć ewentualnych uszkodzeń z powodu warunków atmosferycznych (zima tuż tuż) ?

Zdaję sobie sprawę z tego, iż dla wielu osób poziom mej niewiedzy odnośnie budownictwa to śmiech na sali :lol: , mimo to bardzo proszę o szczere i pomocne porady osób doświadczonych w tym temacie. Pozdrawiam :)

Wróć do „Ekspertyzy budowlane i opinie techniczne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 23 gości

Gotowe projekty domów