Pozwoleniu na budowę- pomoc prawna.

Opinie techniczne budynków i budowli, odbiory robót w imieniu Inwestora, Doradztwo techniczne, Nadzory inwestorskie, optymalizacja kosztów budowy.
luca6
Początkujący
Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 12 lut 2016, 0:28
Pozwoleniu na budowę- pomoc prawna.

autor: luca6 » 12 lut 2016, 0:47

Witam

Mam problem a mianowicie dotyczy budowy domu. W 2007 r. rozpocząłem budowę domu. Otrzymałem pozwolenie na budowę wszystko wyglądało pięknie. Projektant wytyczył dom na mapie, przyjechał Pan geodeta ( który już nie żyję ) i stwierdził, że dom trzeba przesunąć ponieważ jest położony blisko drogi i tak się stało. Kierownik budowy miała zając się złożeniem wniosku o zmianę położenia domu i tak zrobił. Została wydana decyzja o zmianie położenia domu i pracę powadziłem nadal. Do czasu kiedy zauważyłem, że moję warunki przyłącza wody straciły ważność,i w 2015 r. złożyłem kolejny wniosek i okazało się że organ wydający ( starostwo) nie posiada projektów oraz zmian na mapie po dokonanych zmianach lokalizacji domu, tylko decyzję. Niestety drugiej decyzji nie posiadam ponieważ gdzieś ją zgubiłem.
Co w tej sytuacji mam zrobić?? Ponieważ dom już stoi ? Organ wydający nie posiada żadnych dokumentów oprócz wydanej decyzji ? Kierownik budowy tłumaczy się że wniosek został złożony kompletnie?? Proszę o pomoc bądź wskazówki aby wyjśc z tej sytuacji.

xander119
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 2503
Rejestracja: 16 sty 2014, 8:49
Re: Pozwoleniu na budowę- pomoc prawna.

autor: xander119 » 12 lut 2016, 9:12

Idź do wodociągów i zapytaj co teraz. Pewnie wydadzą ci nowe warunki i każą zrobić projekt przyłącza.

luca6
Początkujący
Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 12 lut 2016, 0:28
Re: Pozwoleniu na budowę- pomoc prawna.

autor: luca6 » 12 lut 2016, 22:19

Byłem i tak jak napisałeś kazali złożyć wniosek o nowe warunki przyłącza. Oczywiście kazali zrobić projekt przyłącza do budynku. Tylko dom ( budynek ) wg pierwotnego projektu znajduję się w innym miejscu niż teraz, bo jak wspomniałem wcześniej zgłoszona była zmiana lokalizacji budynku do której była wydana decyzja. Dzisiaj byłem w starostwie okazało się że organ nie posiada żadnych dokumentów dotyczących zmiany. A decyzja została napisana. Dziwna, chora sytuacja ?? Na jakiej podstawie nie wiem. I jak to teraz odkręcić również nie wiem :(

xander119
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 2503
Rejestracja: 16 sty 2014, 8:49
Re: Pozwoleniu na budowę- pomoc prawna.

autor: xander119 » 13 lut 2016, 7:11

Najpierw geodeta musi ci na mapie do celów projektowych zaznaczyć ten dom tak jak stoi-bo przypuszczam że na mapie dołączonej do starego pozwolenia na budowę była inna lokalizacja niż teraz. Wtedy nie będzie problemu ze zrobieniem projektu przyłącza. Wtedy wystąp o nowe warunki przyłącza i jak już je dostaniesz to zanieś mapę, projekt i warunki do Starostwa i wystąp o PnB przyłącza.
Wszystko. Innej drogi nie widzę. Chyba że ty coś wiesz a nie napisałeś i nie umiesz się wysłowić a ja nie rozumiem do końca o co ci tego.


Wróć do „Ekspertyzy budowlane i opinie techniczne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość

Gotowe projekty domów