Pomoc : Postawienie kontenera pod lokal gastronomiczny.

Opinie techniczne budynków i budowli, odbiory robót w imieniu Inwestora, Doradztwo techniczne, Nadzory inwestorskie, optymalizacja kosztów budowy.
Sahaka
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 11 cze 2017, 18:01
Pomoc : Postawienie kontenera pod lokal gastronomiczny.

autor: Sahaka » 11 cze 2017, 18:13

Szanowni Państwo

Jako młoda osoba, chcąca otworzyć swoją działalność gospodarczą, piszę z zapytaniem jakie formalności muszę spełnić aby móc postawić kontener morski 40HC oraz który później samodzielnie wykończę pod bar szybkiej obsługi. Docelowo powierzchnia będzie wynosić 20 m2.

Jestem od niedawna właścicielem działki po rodzicach na której ma się on znajdować. W miejscu w którym będzie on postawiony jest już prąd, woda i odpływ ścieków. Gazu nie ma ale nie będzie on konieczny.
Będzie on postawiony w miejscu w którym wcześniej był inny budynek usługowy - konkretnie znajdowało tam się biuro hurtowni budowlanej- a obecnie ostała się tylko wylewka betonowa.

Pracę planuję podzielić na dwa etapy :
1) postawienie kontenera na nowej wylewce - bedzie on stale umiejscowiony bez możliwości transportu.
2) wykończenie go pod klucz

Stąd moje pytanie jakie formalności muszę spełnić abym mógł legalnie ten kontener postawić i zacząć tzw. prace budowlane związane z budową lokalu gastronomicznego.

Z poważaniem
Paweł

fefluk
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 391
Rejestracja: 23 maja 2017, 10:17
Re: Pomoc : Postawienie kontenera pod lokal gastronomiczny.

autor: fefluk » 12 cze 2017, 15:27

Odpowiem bo mam dobry humor 8) Pierwsze primo to MPZP. Co w nim jest? To że stała wcześniej jakaś buda usługowa nie znaczy że było to zgodne z miejscowym planem.
Drugie primo to projekt i mapa do celów projektowych, sanepid i pismo z wodociągów że masz wodę i gdzie odprowadzić ścieki. Na końcu kwit od dostawcy prądu. Z tym popylasz do UM albo Starostwa z kwitami o Pozwolenie na Budowę. Jak już je dostaniesz to zostanie ci tylko użeranie się z sanepidem pod kątem czystości wnętrza do celów gastronomicznych i sprzętu do jego utrzymania-zmywarki i inne huye co byś mógł sprzedawać piwo w szkle a jak nie to jakiś atest od producenta plastikowych kubków i dostawcy browaru. Poza tym od ciula innych pozwoleń.

piotr2569
Aktywny
Aktywny
Posty: 162
Rejestracja: 01 wrz 2016, 9:22
Re: Pomoc : Postawienie kontenera pod lokal gastronomiczny.

autor: piotr2569 » 12 cze 2017, 19:36

fefluk pisze:.... sanepid.....

a także PIP....oraz PSP.

Awatar użytkownika
deggial
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 790
Rejestracja: 17 mar 2008, 14:24
Lokalizacja: okolice Wrocławia
Re: Pomoc : Postawienie kontenera pod lokal gastronomiczny.

autor: deggial » 17 cze 2017, 14:23

@fefluk, sorry chłopie ale trochę to zaczerniasz. Coś Ci dzwoni ale nie do końca.

1. Na taką inwestycję potrzebne jest pozwolenie na budowę z uzgodnieniami z "sanepidem" oraz tzw. strażakiem. Co ma się znajdować w projekcie to brocha projektanta a nie pytającego. Oczywiście zakładam, że inwestycja jest zgodna z MPZP lub warunkami zabudowy.
2. Na 99% taka inwestycja będzie wymagała pozwolenia na użytkowanie, a jeżeli nie to i tak wymaga zgłoszenia zakończenia robót do "sanepidu" i strażaka, z których to "sanepid" na 99% się pofatyguje na kontrolę oraz PINB.
3. Jeżeli inwestycja jest wykonana zgodnie z zatwierdzonym projektem to nie ma "użerania się z sanepidem", przestań straszyć klienta. Ponadto chyba masz problem z czytaniem bo ja nie widzę tam słowa o piwie, a to już inna bajka.

I w ogólnym ujęciu do jest wszystko.
Nadzory budowlane - zapytaj.

BabaNaBudowie
Początkujący
Początkujący
Posty: 12
Rejestracja: 19 cze 2017, 12:20
Re: Pomoc : Postawienie kontenera pod lokal gastronomiczny.

autor: BabaNaBudowie » 19 cze 2017, 15:47

Bez pozwolenia na budowę i sporządzenia pełnej dokumentacji + wizyty sanepidu i PSP się raczej nie obejdzie. Samowolę budowlaną odradzam. Zawsze znajdzie się ktoś kogo "zaswędzi", że coś chcesz fajnego zrobić/robisz i gdzieś Cię podkabluje i po biznesie.


Wróć do „Ekspertyzy budowlane i opinie techniczne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość

Gotowe projekty domów