Opóźnione odbiory, czy słusznie.

Opinie techniczne budynków i budowli, odbiory robót w imieniu Inwestora, Doradztwo techniczne, Nadzory inwestorskie, optymalizacja kosztów budowy.
Pris2020
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 21 wrz 2020, 13:39
Opóźnione odbiory, czy słusznie.

autor: Pris2020 » 21 wrz 2020, 14:00

Witam.

Jakiś czas temu zakupiłem segment w nowobudującej się inwestycji. Termin odbioru ustalony był na 31 lipiec. Najpierw deweloper informował że przez COVID, najprawdopodobniej odbiory będą na sierpień, a później gruchnęła informacja, że PGE nie wywiązało się terminu przyłącza prądu i będzie jeszcze większe opóźnienie.

Teraz wygląda to tak, że skrzynki z prądem stoją ale niby PGE Dystrybucja nie potrafi się określić kiedy to odbierze. Brak odbioru ze strony PGE blokuje zainstalowanie liczników i odbiory segmentów przez mieszkańców.

Mamy blisko 2 miesiące opóźnień a deweloper nie potrafi określić się kiedy będą odbiory.

Myślicie żę to faktycznie może być kwestią opieszałości PGE? Czy może deweloper czegoś nie dokończył i szuka winnego sytuacji? Mieszkańcy są mocno niezadowoleni, biorąc pod uwagę że deweloper nie kwapi się aby na bieżąco informować co się dzieje, a zamiast skupić się na wyjaśnianiu tej sprawy, skupił się na sprzedaży nowej inwestycji. Nie słychać też żeby inne budowy w tej samej okolicy miały podobne problemy z PGE...

euro_tuned
Aktywny
Aktywny
Posty: 134
Rejestracja: 01 lip 2018, 19:11
Re: Opóźnione odbiory, czy słusznie.

autor: euro_tuned » 21 wrz 2020, 21:06

W umowie powinien być termin do kiedy PGE załatwi odbiór.


Wróć do „Ekspertyzy budowlane i opinie techniczne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości

Gotowe projekty domów