Nadbudowa garażu przy skośnym dachu

Opinie techniczne budynków i budowli, odbiory robót w imieniu Inwestora, Doradztwo techniczne, Nadzory inwestorskie, optymalizacja kosztów budowy.
Starryair
Początkujący
Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 11 lip 2020, 20:53
Nadbudowa garażu przy skośnym dachu

autor: Starryair » 13 lip 2020, 0:06

Posiadam dom rekreacyjny, który wynajmuję. Jako kolejną poważniejszą modyfikację planuję stworzenie drugiej łazienki, która przy wynajmnie na 8 i więcej osób jest konieczna. Jako najbardziej prawdopodobny rozważam wariant podziału obecnej łazienki na dwie, co jest wykonalne. Jednak gdzieś zadaję sobie też pytanie, czy byłoby wykonalne - i jak kosztowne - nadbudowanie obecnego garażu pokrytego dachem jak na zdjęciu. Pierwotnie na garażu znajdował się otwarty taras, który został zabudowany w związku z niszczeniem posadzek i podobnymi problemami. Oczywiście konieczny byłby projekt i ocena możliwości technicznych, ale chciałbym wiedzieć, czy w ogóle warto brać to poważnie pod uwagę. Garaż jest dość duży, ok 25 m2. Z powodzeniem zmieściłby się tam pokój i łazienka. Najwiekszym problemem byłoby rozsądne połączenie z drewnianą bryłą pierwszego i drugiego piętra - czy da się w ogóle stworzyć drzwi, skoro konstrukcja opiera się na belkach, których odstępy są na drzwi zbyt małe, więc trzeba by jakoś je przerwać i przełożyć obciążenia.
W skrócie: chciałbym dowiedzieć się, czy to wykonalne technicznie i ile, oczywiście w szalonym przyblizeniu, mogloby to kosztowac?
Dziękuję za wszystkie opinie ; )
Obrazek
Obrazek

Wróć do „Ekspertyzy budowlane i opinie techniczne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Omgili [Crawler] i 17 gości

Gotowe projekty domów