Nie polecam firmy - omijaj

Domy drewniane w praktyce ? tajniki prawidłowej budowy domów w różnych technologiach, specyfika eksploatacji, zagadnienia techniczne i opinie użytkowników. Wszystkie informacje na temat domów drewnianych znajdziesz w tym dziale.
Stary i Osioł
Początkujący
Początkujący
Posty: 3
Rejestracja: 03 sty 2019, 19:18
Nie polecam firmy - omijaj

autor: Stary i Osioł » 04 sty 2019, 15:47

... z daleka .
Właśnie stoję przed dylematem . Opisać czy nie przeżycia z moim "fachurą " . Jak to zostanie odebrane . Jako obsmarowanie , można rzec oszczerstwo czy też ostrzeżenie innych naiwniaków przed nierzetelnym wykonawcą .
Przecież dawno pogodziłem się z tym ,że nie będę miał postawionego domku w tydzień , jak to obiecał wykonawca . nawet nie w miesiąc , nawet nie w pół roku . Szlag trafił rok , urlop , pracę ,kontrakty .
Może szanowny pan fachman uprzykrzyć komuś życie ? Ano może .

Skąd po takim czasie wziął się mój wściek na fachmana ? Stąd ,iż przypadkowo trafiłem w Googlach na zdjęcie mojego domku . Klikam w nie i widzę ,iż mój fachman ogłasza się , buduje takie o to domki ( i tu kilka fot mojego szkieletowca ) Z daleka bardzo fajne , a fuszerki nie widać . Odsłon ogłoszenia mnóstwo , pewnie naiwniaków będzie bez liku . A jak wygląda prawda ? Przecież ' PAZLAK " nie poda telefonu do mnie . Rzecz oczywista . Reasumując i żeby nie zanudzać . Szanowny pan wykonawca może dalej robić wszystkich w konia a głupi lud ( jak mawiał Kurski ) i tak wszystko kupi . I do tego wszyscy mogą mu naskoczyć :oops:

No ok . Jakie ma prawa i obowiązki inwestor .
Inwestor ma obowiązek płacić , ma prawo ... no właśnie .
Jakie ma prawa i co może wyegzekwować w stosunku do nierzetelnego wykonawcy .
Ma prawo napisać do Rzecznika Konsumentów . Ale co z tego wynika . Nic . Stracony czas . Rzecznik może być dobry i może być skuteczny w sporze o rozklejone buty , a w naszym przypadku , to czas stracony .
Sąd . Niby tak ale . No to bierzemy rzeczoznawcę. Płacimy i idziemy do sądu . Pierwszy lepszy adwokat uwali naszą opinię jako prywatną , Na potrzeby sądu nie powinniśmy kontynuować prac , po to ,żeby sąd wyznaczył swojego rzeczoznawcę . W dobrym przypadku stoimy 2 lata , mając pecha 3 . Czy chcemy tyle czekać , chcieliśmy mieć domek w 5 dni , może 2 m-ce , lub sezon . Gehenna ma trwać latami ? Olewamy to .
A co będzie jak fachman zawinie się za granicę . Gra nie warta świeczki .
Fachman w tym czasie leży na plecach i liczy zaliczki od naiwnych .

No dobra , to teraz o obowiązkach wykonawcy .
Jeśli wyciągniemy wnioski z powyższego akapitu , to wniosek nasuwa się sam .
Wykonawca może wszystko . I konia z rzędem temu , co mu włos z głowy strąci .

W moim konkretnym przypadku wykonawca pobrał zaliczki , dostarczył konstrukcję . To tylko część prac . Nie mam dachu , podłóg , schodów , ścianek , zamontowanej stolarki . A potem amba . Jakość poniżej psiej budy . Komunikacja - zero odbierania telefonów , esemesów i temu podobnych . Robota nie skończona , materiały zamoknięte .

... i dylemat .... napisać , kto mnie tak urządził ? czy nie ? :lol:

Jak myślicie , będzie to ostrzeżenie dla innych , czy pomówienie .

onthego123
Początkujący
Początkujący
Posty: 11
Rejestracja: 27 mar 2018, 9:20
Re: Nie polecam firmy - omijaj

autor: onthego123 » 23 lip 2019, 7:44

Witam wszystkich,
@Stary i Osioł, jakbyś mógł to powiedz jak zakończyła się sprawa z owym "fachurą". Ciekawi mnie to, ponieważ mój znajomy obecnie znajduje się w podobnej sytuacji i zastanawiamy się jak najlepiej postąpić.
Pozdrawiam :)

Awatar użytkownika
koziolowy
Początkujący
Początkujący
Posty: 10
Rejestracja: 20 gru 2017, 19:59
Re: Nie polecam firmy - omijaj

autor: koziolowy » 24 lip 2019, 13:32

Hej, czy sprawa się już wyjaśniła?

Ofiara_palladio
Początkujący
Początkujący
Posty: 3
Rejestracja: 04 wrz 2019, 9:55
Re: Nie polecam firmy - omijaj

autor: Ofiara_palladio » 05 wrz 2019, 13:46

Miałem to samo z firmą Palladio Paweł Suliga z Warszawy ul. Fabryczna. Potrzebne były pilne zaliczki. Niestety nie ma zamówionych rzeczy, nieskończony remont a firma jest nieuchwytna. Sugeruje, nie płacić wcześniej zaliczek, wszystkie ustalenia udokumentować ( najlepiej na video ). Umowę spisać szczegółowo gdyż potem trudno wyegzekwować efekt.


Wróć do „Domy Drewniane ”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości

Gotowe projekty domów