Systemy "dom inteligentny" - za duży wybór?

Rozwój technologii pozwala nam żyć łatwiej i bezpieczniej. Obecnie na rynku jest dostępnych wiele rozwiązań, które sprawiają, że nasz dom czy mieszkanie stanie się przytulny, komfortowy, elegancki i przede wszystkim praktyczny.

Moderator: Redakcja e-instalacje.pl

Adam Makowicz
Aktywny
Aktywny
Posty: 114
Rejestracja: 26 cze 2007, 20:55
Lokalizacja: Sopot

autor: Adam Makowicz » 30 cze 2007, 15:01

najlepszy system to taki który jest niezawodny - a takich nie ma. Więc wszystko to jest szajsem wymyślonym na potrzeby marketingu. Wywalasz kasę a efekty żadne. Ale możesz poszpanować przed znajomymi że masz dom inteligentny ale właściciel nie inteligentny i co?

VII prawo Parkinsona mówi: jeżeli coś się może popsuć to się napewno popsuje!
VIII prawo Parkinsona mówi: jeżeli coś się może popsuć to się popsuje w najbardziej nieodpowiednim momencie!

Termin "dom inteligentny" jest dla durnej i tępej gawiedzi. Poprawny termin powinien brzmieć "dom sterowany". Różnica jest taka że "inteligentny" to prawie doskonały a "sterowany" może się popsuć. Więc gawiedzi słuchać piaarów i speców od naciągania na wydatki i montować a potem podrapać się w główkę i zapytać: a po kiego mi to wszystko i kto to naprawi?

innowacje OK!
Początkujący
Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 31 lip 2007, 12:43
Lokalizacja: Kraków
Kontaktowanie:
Systemy x-10 w Polsce

autor: innowacje OK! » 31 lip 2007, 12:56

Szanowni Forumowicze!

Pragniemy poinformować, że istnieje możliwość zakupu zestawów lub pojedynczych modułów systemu x-10 w Polsce. Firma innowacje OK! zajmuje się właśnie sprzedażą urządzeń "inteligentnego domu". Posiadamy ogromną wiedzę na ten temat, a także szeroki wybór produktów pracujących w tym systemie.




innowacje OK!

Staszek1
Początkujący
Początkujący
Posty: 4
Rejestracja: 23 sie 2007, 11:05
Lokalizacja: Opole
[b]Inteligentny dom - jaki system wybrać?[/b]

autor: Staszek1 » 23 sie 2007, 11:17

Powyżej wymieniono kilka systemów istniejących na rynku, ale ja zdecydowanie polecam D2000! Jestem elektrykiem i po zapoznaniu się z tamtymi sytemami nie miałem żadnej szansy aby je zainstalować w swoim domu bez wynajmowania firmy instalatorskiej i płacenia jak za zboże!!!. Tymczasem znalazłem firmę ADK GROUP i system D2000, który sam sobie zainstalowałem!!! dodam, że bezproblemowo. Nie dość że jest o niebo prostszy od pozostałych, to w dodaku o wiele tańszy, a wszystkich jego możliwości i tak nie byłem w stanie wykorzystać. Zrobiłem na nim oświetlenie, ogrzewanie i rolety, w połączeniu z systemem alarmowym DSC - działa idealnie.
Proponuję się zapoznać z systemem na stronie: adk-automatyka.pl - moim zdaniem naprawdę warto!

innowacje OK!
Początkujący
Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 31 lip 2007, 12:43
Lokalizacja: Kraków
Kontaktowanie:
W odniesieniu...

autor: innowacje OK! » 23 sie 2007, 11:32

Pisząc w odniesieniu do poprzedniego postu, pragnę stwierdzić iż moduły lub całe zestawy systemu x-10 są równie proste w obsłudze i instalacji jak czajnik elektryczne. A już na pewno nie wymagają czynności instalatorskich, które musiałyby wykonywać osoby specjalnie do tego celu zatrudnione.


Serdeczne pozdrowienia


innowacje OK!

janko115
Początkujący
Początkujący
Posty: 10
Rejestracja: 26 cze 2007, 9:00
Inteligentny budynek według JABLOTRON Ltd.

autor: janko115 » 17 wrz 2007, 11:06

Życie staje się prostsze gdy możemy za pomocą pilota lub telefonu włączyć zraszacz ogrodowy lub zamknąć rolety. Będziemy się czuć bezpieczniej ze świadomością że nasz dom sam zakręci wodę gdy pęknie rura w łazience lub sam odetnie dopływ gazu gdy pojawi się niebezpieczeństwo wybuchu. Bardziej komfortowe będzie zaparkowanie samochodu w garażu gdy otworzymy bramę mrugnięciem świateł. Chętniej wrócimy do domu po letnim urlopie, gdy będziemy mieli możliwość włączenia klimatyzacji jeszcze w samolocie. Inteligentny budynek to nie tylko instalacje automatyki domowej, to także strażnik naszego bezpieczeństwa. Wszystkie możliwe funkcje sterowania urządzeniami posiadającymi obwód elektryczny można zrealizować za pomocą urządzeń Jablotron Ltd.
Zamysł inteligentnego budynku jest prosty – usprawnić obsługę urządzeń, wykluczyć (wszędzie gdzie to możliwe i wskazane) czynnik ludzki, zautomatyzować procesy i oszczędzać energię. Projektując w swoim domu inteligentne rozwiązania automatyki i bezpieczeństwa przy użyciu gamy produktów Jablotoron, mamy prawie nieograniczone możliwości.
Nie kabluj! Zrób to bezprzedowo!

Katarzyna O

autor: Katarzyna O » 17 wrz 2007, 11:35

Wpychasz reklamy gdzie się da. A może i męża mam sobie na pilot do łóżka ściągnąć???????

topk
Początkujący
Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 17 lis 2006, 7:35
Lokalizacja: Gdańsk

autor: topk » 18 lis 2007, 19:08

Niewątpliwą zaletą systemu są jego koszty. Po bardzo długich poszukiwaniach w końcu znalazłem rozwiązanie. Mam też porównanie z kolegą, który zdaecydował się na EiB Mertena. Ja mam to samo tylko że 10x taniej. I moge sobie sterować systemem a nawet zmieniać konfigurację (tylko programowo :) ) będąc np. w pracy. Rozwiązanie opiera się na zastosowaniu wyłączników Berkera 4 stykowych, seria niemiecka (10PLN za styk) oraz centrali alarmowej INTEGRA128 sterującej przekaźnikami INT-IORS (50PLN za styk przekaźnika) Razem wychodzi 60PLN za wejście wyjście w porównaniu z ok.600 w systemie EIB. Dodatkową zaletą jest dostępność serwisu, każdy instalator alarmów uruchomi taki system, trzeba z nim tylko razem posiedzieć przy kompie i określić swoje oczekiwania. A dalej to już tylko pomysłowość. Teraz rozbudowuję system (można do 128 wejść i 128 wyjść) i wymyślam jak może ułatwić życie.

Jariwo7
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 41
Rejestracja: 20 lip 2006, 8:30
Lokalizacja: Opole

autor: Jariwo7 » 15 gru 2007, 21:09

Widzę że w tym temacie najczęściej zaczynają pojawiać się "artykuły sponsorowane"
Jak ktoś pisze żeby nie kablować tylko wszystko zrobić bezprzewodowo, to nikt mi nie wmówi że to dla dobra klienta. Każdy dobry fachowiec wie że bezprzewodówka jest zawodna i stosuje się ją tylko tam, gdzie nie ma możliwości zastosowania systemu przewodowego
Druga sprawa to to, że piszecie tutaj o systemach i systemikach które nie są i nie będą powszechnie stosowane. To tak, jakby napisać, że dużo rzeczy da się zrobić na porządnej centrali alarmowej - to prawda, ale jak jest z późniejszym serwisowaniem takiej instalacji? Ile ma ona wspólnego z inteligentną? Czy rzeczywiście jest prosta do wykonania dla typowego elektryka? Chyba nie po to klient wykłada dodatkowe pieniądze, by w pewnym momencie usłyszeć od instalatora: z tej centrali już więcej nie wyciągnę i nie możemy zrobić....

Pozdrawiam wszystkich zainteresowanych tematem
Ważne że szukacie, ale zanim w coś zainwestujecie sprawdzcie czy to spełni wasze oczekiwania - teraz i w przyszłości

Ana
Początkujący
Początkujący
Posty: 3
Rejestracja: 13 maja 2008, 12:43

autor: Ana » 13 maja 2008, 12:55

Polecam wam NEXO-System inteligentnego budynku

U mnie działa pół roku

Awatar użytkownika
iNTELiD
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 15 maja 2008, 20:48
Lokalizacja: Rzeszów
Kontaktowanie:

autor: iNTELiD » 15 maja 2008, 21:48

"Inteligentny Dom" integruje wszystkie instalacje w domu. Dzięki temu potrafi on reagować w odpowiedni sposób na zdażenia zachodzące w domu i na zewnątrz.
Dużo ludzi zapomina o tym i wydaje się im, że parę czujek zamontowanych w domu nada mu inteligencji. Jest to tylko złudzenie, gdyż tak naprawdę tylko usprawniamy jakąś część instalacji. Nie będzie ona potrafiła reagować na inne bodźce z zewnątrz, nie będzie posiadać takiej funkcjoanlności jaką niesie koncepcja Inteligentnego Domu.
Dopiero integracja kilku instalacji w domu nada mu inteligencji. Sprawi, że dom zacznie żyć w harmonii z mieszkańcami.

Koncepcja Inteligentnego Domu to także poprawa naszego bezpieczeństwa i komfortu życia. Dzięki niemu nasze życie ma stać się dużo prostsze i łatwiejsze. W dzisiejszych czasach, żyjemy w ciągłym biegu, na wysokich obrotach. Musimy szukać rozwiązań, aby codzienne czynności były wykonywane za nas. Większą część dnia przebywamy poza domem, dlatego Inteligentny Dom musi dawać nam możliwość zdalnego zarządzania domem poprzez Internet czy telefon.

Dzisiejszy dom powinien być oszczędny pod względem energii. Ciągły wzrost cen i zapotrzebowania na energię wymusza na nas budowę domów energooszczędnych. Jest to kolejny argument przy wyborze systemu Inteligentnego Domu.

Nasza propozycja systemu Inteligentnego Domu to Teletask. Jest on systemem nowoczesnym. Daje możliwość zautomatyzowania wszystkiego w domu i spełnienia każdej naszej potrzeby co do sterowania domem. Kolejnym jego plusem jest możliiwość zarządzania domem poprzez nowoczesne panele dotykowe, piloty, Internet czy telefon. Daje nam nie ograniczone możliwości w sterowaniu domem, przyszłościowej rozbudowy i adaptacji systemu do naszych potrzeb.
Teletask spełnia wszystki koncepcje Inteligentnego Domu.


Chcieliśmy pokazać główne koncepcje ID i kierunki przy wyborze systemu.

michalk_pr
Początkujący
Początkujący
Posty: 3
Rejestracja: 10 lip 2008, 10:19
Nexo – system inteligentnego domu

autor: michalk_pr » 10 lip 2008, 11:51

Nexo - system inteligentnego domu

Witam.

Chciałbym polecić inny system inteligentnego domu, który może być alternatywą do wymienionych wcześniej. Jest to system Nexo firmy Nexwell Engineering.
Zaletą jest konkurencyjna cena (brutto ok. 4500) i wiele ciekawych rozwiązań. Intuicyjne sterowanie odbywa się na ośmiocalowym dotykowym panelu LCD, Możliwe jest podłączenie do 8 ekranów. Rozbudowa systemu jest bardzo elastyczna. Można dokupować poszczególne elementy rozszerzające funkcjonalność.
Wszystkie elementy systemu, a także całe oprogramowanie produkowane jest przez firmę Nexwell z siedziba we Wrocławskim Parku Technologicznym. Była ona jednym z wystawców na międzynarodowych targach Securex 2008.

algrom
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 58
Rejestracja: 21 maja 2008, 8:16
Lokalizacja: mazowieckie
Kontaktowanie:
Re: inteligentny dom

autor: algrom » 29 lip 2008, 17:28

digtel pisze:Witam.
Proszę zapoznać się z ofertą firmy Dupline - instalacja normalnie elektryczna, jedynie do każdego punktu dodatkowo doprowadza się dwa nieekranowane przewody - nie żaden Profibus, te mogą być dowolnie rozdzielane. Kluczową rolę odgrywa generator kanałów. Samo programowanie jest super jak układanie z klocków na komputerze, jeśli załączysz światło w łazience TO załącz też wentylator, JEŚLI światło w łazience zgasło TO wyłącz wentylator po CZASIE 20sekund. Możliwe sterowanie z komórki lub telefonu. Cena nie najniższa, ale możliwości ogromne.


Porównywałem wiele firm i jeżeli chodzi o sposób połączeń magistrali, wykonania instalacji i kosztów nie tylko pozornych ( co zrobić po otynkowaniu w domu gdy instalator pomyli kabelki), naprawdę trzeba uwzględnić wszystko. To mi najlepszy wynik wyszedł na DUPLINE. Ktoś powie , że EIB lub inny... . Jak się przyjżeć układaniu instalacji, podłączeniom i programowaniu - warto się o analizę tego systemu. Pod wieloma względami was zaskoczy - pozytywnie.
Ale to tylko moje zdanie.
ALGROM

tadeusz45
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 22 wrz 2008, 10:14
Lokalizacja: Warrszawa

autor: tadeusz45 » 23 wrz 2008, 9:16

Witam wszystkich. Buduje dom i jestem właśnie w fazie instalacji eletrycznej i chciałbym mieć tak zwaną inteligentną instalacje ale za bardzo się nie znam. Znalazłem taką firme intelidom czy może ktoś coś o nich powiedzieć może coś słyszał. Podaje link do ich strony
intelidom.pl
Z góry dziękuję. Pozdrawiam

Maciek1
Początkujący
Początkujący
Posty: 4
Rejestracja: 03 lip 2008, 14:21

autor: Maciek1 » 24 wrz 2008, 0:48

topk pisze:Niewątpliwą zaletą systemu są jego koszty. Po bardzo długich poszukiwaniach w końcu znalazłem rozwiązanie. Mam też porównanie z kolegą, który zdaecydował się na EiB Mertena. Ja mam to samo tylko że 10x taniej. I moge sobie sterować systemem a nawet zmieniać konfigurację (tylko programowo :) ) będąc np. w pracy. Rozwiązanie opiera się na zastosowaniu wyłączników Berkera 4 stykowych, seria niemiecka (10PLN za styk) oraz centrali alarmowej INTEGRA128 sterującej przekaźnikami INT-IORS (50PLN za styk przekaźnika) Razem wychodzi 60PLN za wejście wyjście w porównaniu z ok.600 w systemie EIB. Dodatkową zaletą jest dostępność serwisu, każdy instalator alarmów uruchomi taki system, trzeba z nim tylko razem posiedzieć przy kompie i określić swoje oczekiwania. A dalej to już tylko pomysłowość. Teraz rozbudowuję system (można do 128 wejść i 128 wyjść) i wymyślam jak może ułatwić życie.

Brzmi to bardzo atrakcyjnie. Mógłbyś napisać coś więcej o sposobie w jaki realizujesz poszczególne funkcje? Jak realizujesz sterowanie jasnością światła? Regulacją temperatury?

Przemek

autor: Przemek » 24 wrz 2008, 9:17

http://www.e-dach.pl/okna_dachowe_9566.htm

film pokazujący najtańczy sposób zgrania urządzeń niestety ale tylko dla domów jednorodzinnych ...
Ostatnio zmieniony 16 lis 2008, 11:40 przez Przemek, łącznie zmieniany 1 raz.


Wróć do „Dom inteligentny, dom bezpieczny”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 20 gości

Gotowe projekty domów