EIB

Rozwój technologii pozwala nam żyć łatwiej i bezpieczniej. Obecnie na rynku jest dostępnych wiele rozwiązań, które sprawiają, że nasz dom czy mieszkanie stanie się przytulny, komfortowy, elegancki i przede wszystkim praktyczny.

Moderator: Redakcja e-instalacje.pl

Eliza
EIB

autor: Eliza » 18 lut 2005, 20:12

Chciałabym się dowiedzieć czy ma ktoś może instalację EIB u siebie w domu??? Czy naprawdę opłaca się ją robić??? Jak czytam na ten temat to mi sie to bardzo podoba, ale koszty jej wykonainia są takie duże, czy naprwdę warto wydawać tyle forsy?? :D

...

autor: ... » 21 mar 2005, 18:28

Ja mam zainstalowane EIB, jestem bardzo zadowolony. Mimo że koszty instalacji nie są małe ale super wygoda!!!

jan-w
EIB

autor: jan-w » 30 mar 2005, 19:43

EIB jest bardzo ładne, ale obłędnie drogie i wymaga prowadzenia dodatkowych kabli sterujących. Ja zastosowałem znacznie tańszą technologię x-10 mało znaną w Polsce, bardzo popularną w USA i Japonii ( gdzie na dodatek urządzenia te są znacznie tańsze niż w Polsce). X-10 jako system PLC (POwer Line Control ) jest bardziej zawodny niż EIB, ale ta zawodność polega na tym że raz na rok nie zapali mi się światło w łazience gdy do niej wejdę, a sprzęt kosztuje 5-6 razy mniej ! Niestety jest problem z kupnem. Jedyny polski dystrybutor nie żyje, obecnie można kupować w Czechach, albo wprost w belgii ( marmitek) polecam też domotique ( francja i simply automate (GB). Używam x-10 od 1,5 roku - automatyzacja oświetlenia, ogrzewanie zjazdu do garzau i schodów (włączam przez telefon komórkowy), sterowanie oświetleniem zewnętrznym, choinką itp.x-10 w wersji europejskiej wymaga tylko doprowadzenie zera do włączników światła ale w wersji GB nie potrzeba nawet tego.

radomik

autor: radomik » 16 kwie 2005, 14:46

Wszystko fajnie ale są to metody bardzo drogie. A ja jestem w stanie zrobić wszystkie takie bajery na centrali.......p.włamaniowej pewnej firmy. Potrzeba jest jedynie posiadanie dużej ilości wejść i wyjść w centralce o odpowiednich parametrach i typach. Nie ma rzeczy niemożliwych do wykonania.
Jedyna wada to dość duża rozdzielnica elektryczna na przekaźniki i moduły wej/wyj.

Pozdr.

stg
koszty

autor: stg » 17 kwie 2005, 12:33

Jest kilka ważnych aspektów, decydujących o kosztach:
-koszt wykonania /spore narzuty instalatorów, bo to automatyka, bajery itp/, aczkolwiek koszty klockówdo EIB są rzeczywiście drogie
- Niemcy wyliczyli, że w w ich warunkach finansowych i kredytowych te bajery im się zwracają po 5-8 latach,glownie na kosztach ogrzewania / większość będów polega na tym, że sięgrzeje przy otwartych oknach, drzwiach lub wentylacji/
- najlepiej takie instalaacje robić na nowym budynku i broń Boże z systemem przesyóania sterowania po linii elektrycznej, bo przy naszej energetyce i zakóceniach to się psuje
- przy instalacji muszą byc dobre zabezpieczenia przepięciowe budynku i dobre uziemienie

Mam licencję EIBa na takie instaalaacje, bezpaatnie wykonuję kalkulację kosztów
Proszę napisać
Pozdrawiam

jan-w
dom inteligentny

autor: jan-w » 09 maja 2005, 22:03

Nie widzę problemu z "naszą siecią elektryczną" . Przy zastosowaniu odpowiedniej ochrony przeciwprzepięciowej ( standard) nic w urządzeniach PLC się nie psuje. Piszę o tym nie na podstawie reklam, ale własnego doświadczenia. Twierdzenie radomika, że może to zrobić przy pomocy centrali alarmowej i szyny DIN, świadczy o tym że nie zna całości tematu.
np. czy może zrobić w ten sposób używany przeze mnie program dobranoc: idę spać - 2 światła w salonie gasną, jedna, pali się jeszcze przez minutę, zapala się światlo na schodach, a po 2 minutach (kiedy dotrę do sypialni ) gaśnie (oczywiście z pilota używanego także do innych funkcji) . Włączanie ogrzewania zjazdu do garażu, przez telefon komórkowy, może zrealizować przy pomocy automatyki powszechnie dostępnej. Ale czy za ok. 400 PLN ? :roll:

Mariusz Szepietowski

autor: Mariusz Szepietowski » 17 wrz 2005, 17:09

Wykonałem w ostatnich 7 latach ponad 60 instalacji EIB. Na podstawie mojego doświadczenia nie zgadzam się z wypowiedzą Radomika, że systemy EIB komunikujące się po sieci elektrycznej sprawiają kłopoty. A może inaczej - moim klientom nie sprawiają, choć przyznaję, że ich oferowanie wymaga znacznie większego doświadczenia niż oferowanie "zwykłych" systemów EIB.

Nie polecam również domorosłych samoróbek chętnych na wszystko "złotych rączek". Nie wdając się w dyskusje, co jest tańsze itp - czy kupując "system" zbudowany "własnymi rękami" na centralce alarmowej klient ma pewność, że za 3 lata ktoś mu naprawi jakąś usterkę, albo zmieni konfigurację? W systemie EIB zaletą jest standard, co oczywiście ma swoją cenę.

Mariusz Szepietowski

Staszek1
Początkujący
Początkujący
Posty: 4
Rejestracja: 23 sie 2007, 11:05
Lokalizacja: Opole
Opłacalność

autor: Staszek1 » 23 sie 2007, 11:49

Proponuję zajrzeć na stronę: adk-automatyka.pl i zapoznać się z D2000. Ja zainstalowałem ten system i jestem bardzo zadowolony,a cena... sam porównaj :)

Jariwo7
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 41
Rejestracja: 20 lip 2006, 8:30
Lokalizacja: Opole

autor: Jariwo7 » 15 gru 2007, 21:12

A ja słyszałem że EIB kończy karierę. Całość ma przejąć LON, ale logo KNX/EIB prawdopodobnie zostanie by nie stracić klientów i wszystko odbędzie się cichaczem :)
EIB to KOLOS NA GLINIANYCH NOGACH. LCN go powoli wykańcza :) hi hi

domownik81
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 26 lut 2008, 12:46

autor: domownik81 » 26 lut 2008, 12:58

fajny artykuł jest na [url]http://wiadomosci.pl Też autor myślał, że eib to zbędny bajerek. Pozdrawiam

lrsystems
Początkujący
Początkujący
Posty: 17
Rejestracja: 17 mar 2008, 12:34
xcomfort

autor: lrsystems » 17 mar 2008, 13:01

Jako firma zajmująca się automatyką budynków, z doświadczeniem również w EIB,
polecam zainteresować się systemem sterowania domem xcomfort firmy moeller.
Na stronie internetowej

znajdują się niezbędne informacje o systemie. Również tam znajdziemy listę autoryzowanych instalatorów.
Do grona tych autoryzowanych instalatorów należę również ja (LR SYSTEMS)

Zajmujemy się sprzedażą + doradztwem w dziedzinie projektowania systemu oraz montażem.
Inaczej mówiąc, klient może zlecić wykonanie instalacji elektrycznej 'lokalnemu' elektrykowi lub wykonać ją sam. My zaś pomagamy w doborze sprzętu, montażu i uruchomieniu.
W pełnym 'pakiecie' usług wykonujemy również wykonanie instalacji elektrycznej.

Serdecznie polecam lekturę, w celu zapoznania się z systemem.
Wiele tego typu instalacji wykonaliśmy naszym klientom i są z niego bardzo zadowoleni, biorąc pod uwagę cenę i możliwości (dużo tańszy od EIB)

Ana
Początkujący
Początkujący
Posty: 3
Rejestracja: 13 maja 2008, 12:43

autor: Ana » 13 maja 2008, 12:49

Polecam wam system, który ja mam zainstalowany u siebie-NEXO.

michalk_pr
Początkujący
Początkujący
Posty: 3
Rejestracja: 10 lip 2008, 10:19
Nexo – system inteligentnego domu

autor: michalk_pr » 10 lip 2008, 11:56

Nexo – system inteligentnego domu

Witam.

Chciałbym polecić inny system inteligentnego domu, który może być alternatywą do wymienionych wcześniej. Jest to system Nexo firmy Nexwell Engineering.
Zaletą jest konkurencyjna cena (brutto ok. 4500) i wiele ciekawych rozwiązań. Intuicyjne sterowanie odbywa się na ośmiocalowym dotykowym panelu LCD, Możliwe jest podłączenie do 8 ekranów. Rozbudowa systemu jest bardzo elastyczna. Można dokupować poszczególne elementy rozszerzające funkcjonalność.
Wszystkie elementy systemu, a także całe oprogramowanie produkowane jest przez firmę Nexwell z siedziba we Wrocławskim Parku Technologicznym. Była ona jednym z wystawców na międzynarodowych targach Securex 2008.

marekgod
Początkujący
Początkujący
Posty: 3
Rejestracja: 20 kwie 2018, 14:56
Re: EIB

autor: marekgod » 20 kwie 2018, 15:14

Ja mam polski eHouse http://isys.pl/ pracujący na Ethernecie (więc przewodowo). Są też inne wersje komunikacyjne przewodowe i bezprzewodowe w tym RF, WiFi, RS-485
Więc wszystko co kto potrzebuje znajduje się w jednym zintegrowanym systemie.
Nie ma dedykowanych paneli za które trzeba dodatkowo dopłacać lecz oprogramowanie Android, Java, WWW - bez ograniczeń na ilość (praca w chmurze lub bezpośrednio).
Zintegrowany jest także z oprogramowaniem Domoticz

Sterowniki które mam są duże (pokojowe) więc wychodzi dużo taniej niż małe klocki bez względu czy chcemy kilkanaście punktów sterujących czy kilkaset.

Można też samemu tworzyć oprogramowanie i integrować.
Blog DIY systemu http://inteligentny-dom.ehouse.pro


Wróć do „Dom inteligentny, dom bezpieczny”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości

Gotowe projekty domów