ZABEZBIECZENIE PRZED GRAFITI

Trudno wątpić, że docieplenie budynku jest opłacalną inwestycją. Ale jak wykonać docieplenie budynku? Jakie materiały wybrać? Jakie są dostępne technologie? Czym się różnią? Odpowiedzi wszystkie pytania dotyczące docieplania budynków znajdziesz w tym dziale.

Moderator: Redakcja e-izolacje.pl

rekmi
ZABEZBIECZENIE PRZED GRAFITI

autor: rekmi » 27 kwie 2005, 13:26

CZY ISTNIEJEĄ PREPARATY ZABEZPIECZAJĄCE PRZED GRAFFITI. CZY JEŚLI ISTNIEJĄ ZDAJĄ EGZAMIN.

T. Brzęczkowski

autor: T. Brzęczkowski » 27 kwie 2005, 13:50

Istnieją takie co ułatwiają zmywanie. Proponuje tez inny sposób , obudowa kamery przemysłowaj. Czasami pomaga a ponieważ jest niedrogi, 50 zł ,mozna spraktykować.

Slayer

autor: Slayer » 28 kwie 2005, 11:17

Jest taka firma o nazwie Masters. Mają w ofercie system antygraffiti. Środek ma taką zaletę, że jest do tego ekologiczny i błyskawicznie ulega rozkładowi. A pomysł z atrapą kamery wydaje się bardzo ciekawy.

Krzysztof
Aktywny
Aktywny
Posty: 248
Rejestracja: 03 lut 2005, 14:58
Lokalizacja: Warszawa

autor: Krzysztof » 28 kwie 2005, 13:15

Jest jeszcze jedno wyjście... Widziałem mór, na którym ktoś poprosił grafficiarzy, żeby sobie porysowali... Wyszło im tak, że gość ma rybki naokoło okna, i nie ma innych podpisów - ciekawy pomysł, i nie ma roboty z usuwaniem

RADOCHADOCHA

autor: RADOCHADOCHA » 13 cze 2005, 20:30

Firma DEKORAL posiada w swojej ofercie taki preparat .
Wprawdzie nie zapobiegnie to grafiti , ale napewno ułatwi zmywanie .
CAŁY SYSTEM ANTYGRAFITI W DEKORALU SKŁADA SIĘ Z 3 PREPARATÓW I NIE UKRYWAM JEST DROGI .

Gość

autor: Gość » 16 lis 2005, 0:41

Najtańsze "antigraffitti" to dobra farba silikonowa od markowego producenta - końcówka która zostaje po malowaniu.. Jak popiszą ścianę,to maluje się tą samą farbą zaprawkę i nie widać połączeń. Wszystko inne kosztuje wiele razy taniej i nie wymaga niepotrzebnego zachodu , urządzeń , pary itd.jak przy systemach antigraffitti. Tu wystarcza wałek.

anti-graffiti
Początkujący
Początkujący
Posty: 5
Rejestracja: 10 mar 2008, 2:55
Lokalizacja: Wrocław

autor: anti-graffiti » 10 mar 2008, 3:00

Systemy anti-graffiti

Oferta

ZABEZPIECZANIE

Najistotniejszym aspektem i pierwszoplanowym kierunkiem działania systemu AGS® jest zabezpieczanie powierzchni przed graffiti. Odnowiłeś elewację, ukończyłeś budowę – nie licz na łaskę wandali! W razie dewastacji, gwarantujemy 100% pewności natychmiastowego przywrócenia zabezpieczonych powierzchni do stanu pierwotnego przy rozsądnych kosztach!

CZYSZCZENIE

Czyszczenie chemiczne powierzchni niezabezpieczonych polega na pokryciu zabrudzonej powierzchni odpowiednim środkiem AGS®, a następnie gorąco-wodnym płukaniu, najlepiej pod ciśnieniem. Jest metodą zazwyczaj czasochłonną, wymagającą profesjonalnego zastosowania serii delikatnych operacji mających na celu zlikwidowanie graffiti w sposób nieuszkadzający czyszczonej powierzchni.
usuwanie graffiti, zabezpieczanie przed graffiti, Wrocław, Opole

anti-graffiti
Początkujący
Początkujący
Posty: 5
Rejestracja: 10 mar 2008, 2:55
Lokalizacja: Wrocław

autor: anti-graffiti » 13 mar 2008, 14:02

Systemy antygraffiti Wrocław: anti-graffiti.pl usuwanie graffiti, zabezpieczanie przed graffiti, mycie elewacji Wrocław
usuwanie graffiti, zabezpieczanie przed graffiti, Wrocław, Opole

hk
Początkujący
Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 24 kwie 2008, 18:09
Usuwanie graffiti

autor: hk » 24 kwie 2008, 18:14

Antygraffiti, usuwanie graffiti, zabezpieczanie budynków przed graffiti, mycie elewacji, Poznań, woj. Wielkopolskie

anti-graffiti
Początkujący
Początkujący
Posty: 5
Rejestracja: 10 mar 2008, 2:55
Lokalizacja: Wrocław

autor: anti-graffiti » 07 cze 2008, 14:52

Zabezpieczanie

Najistotniejszym aspektem i pierwszoplanowym kierunkiem działania systemu AGS® jest zabezpieczanie powierzchni przed graffiti. Polega ono na pokryciu fragmentu np. elewacji (na całej szerokości do wysokości około 3 - 4m) odpowiednim preparatem AGS®, który nakłada się w kilku warstwach. Uzyskuje się w ten sposób trwałą i prawie niewidoczną, zmywalną powłokę ochronną, która izoluje powierzchnię elewacji od wszelkich zabrudzeń. Zabrudzenie wykonane lakierem w aerozolu nie wiąże się w sposób trwały ze strukturą materiału elewacyjnego, lecz utrzymuje się na wierzchniej warstwie powłoki ochronnej i usuwane jest w 100%, przy zastosowaniu płukania gorącą wodą pod ciśnieniem. Po usunięciu graffiti należy ponownie odnowić warstwę zabezpieczenia (w miejscu przeprowadzonego czyszczenia). Odnowiłeś elewację, ukończyłeś budowę – nie licz na łaskę wandali! W razie dewastacji, gwarantujemy 100% pewności natychmiastowego przywrócenia zabezpieczonych powierzchni do stanu pierwotnego przy rozsądnych kosztach. Trwałość powłoki ochronnej jest potwierdzona siedmioletnią gwarancją!

ZABEZPIECZENIE PREPARATAMI AGS®

* Eliminuje niebagatelne koszty przeprowadzenia ponownego remontu na wypadek powstania graffiti oraz problem z doborem odpowiedniego koloru farby elewacyjnej dla ujednolicenia uszkodzonej powierzchni.

* Jest zdecydowanie mniej kosztowne niż usuwanie graffiti metodą chemiczną.

* Stanowi nieznaczny wydatek procentowy w skali całkowitych kosztów remontu lub wzniesienia elewacji.

* Pozwala na szybkie usunięcie graffiti, co wpływa na świadomość grafficiarzy, utwierdzając ich w przekonaniu, że dane miejsce nie jest warte zainteresowania.

Zabezpieczenie przed graffiti winno być uwzględniane każdorazowo w projektach restaurowania, bądź wznoszenia nowych elewacji lub innych inwestycji, jako ostatni - finalny etap prac.

WŁAŚCIWOŚCI PREPARATÓW AGS

* Trwałe i skuteczne - Preparaty do zabezpieczenie opatrzone są gwarancją przynajmniej 7 letniej trwałości. Długoletnie doświadczenie producenta systemu AGS®(od 1983r) oraz przykłady terenowe z Szwecji wykazują, że w praktyce zachowują one swoje parametry dłużej, nawet do kilkunastu lat.

* Bezpieczne i ekologiczne - posiadają atesty “PZH”, Aprobatę techniczną “ITB” oraz pozytywną opinię Instytutu Ochrony Środowiska. Powstałe w wyniku czyszczenia ścieki nie wymagają utylizacji, lecz mogą zostać odprowadzane bezpośrednio do kanalizacji.
* Są nie palne - dlatego mogą być stosowane w pomieszczeniach zamkniętych jak np. tunele metra itp. W razie pożaru nie tworzą trujących oparów.

* Izolują materiały elewacyjne (lub inne) od wpływu różnych czynników powodujących ich niszczenie, jak oddziaływanie wilgoci, promieni UV, zabrudzeń komunikacyjnych, atmosferycznych. Wszelkie powstałe zabrudzenia nie wiążą się ze strukturą właściwej powierzchni, lecz z warstwą zabezpieczenia co umożliwia ich usunięcie. W efekcie wpływa to na opóźnienie procesu niszczenia materiałów pokrytych zabezpieczeniem.

* Gwarantują w 100% usuniecie graffiti przy użyciu czystej, gorącej wody, przywracając pierwotny stan powierzchni.

POWIERZCHNIE

Preparaty anti-graffiti mogą być stosowane do ochrony powierzchni innych niż elewacje, jak np. ogrodzenia, mury oporowe, wiadukty, okładziny marmurowe i ceramiczne, elementy z blachy, kosztowne tablice reklamowe, znaki drogowe, wiaty przystankowe, budki telefoniczne itp.
Z uwagi na plastyczne i zmywalne właściwości zabezpieczenia (przy temperaturze ok. 90 stopni Celsjusza) , nie stosuje się go do powierzchni, które podlegają bieżącej bądź okresowej kosmetyce jak np. szkło, powierzchnie wagonów kolejowych, tramwajowych i autobusowych . Do rozwiązywania problemów z graffiti na tych powierzchniach służą preparaty do chemicznego czyszczenia dostępne w ofercie AGS®.


Czyszczenie

Czyszczenie chemiczne powierzchni niezabezpieczonych polega na pokryciu zabrudzonej powierzchni odpowiednim środkiem AGS®, a następnie gorąco-wodnym płukaniu, najlepiej pod ciśnieniem. Jest metodą zazwyczaj czasochłonną, wymagającą profesjonalnego zastosowania serii delikatnych operacji mających na celu zlikwidowanie graffiti w sposób nieuszkadzający czyszczonej powierzchni. Proces chemicznego czyszczenia graffiti dzielimy na następujące grupy:

1. Powierzchnie twarde, nieabsorbujące. Do tej grupy należą np. marmur, granit, klinkier, szkło, powierzchnie malowane przemysłowo jak wagony kolejowe, autobusy, karoserie samochodowe, tramwaje, wiaty przystankowe, budki telefoniczne itp. Proces czyszczenia tego typu powierzchni jest stosunkowo prosty i przynosi dobre efekty.
2. Powierzchnie gładkie, delikatne. W tej grupie znajdują się np. pleksiglasy, lamperie, laminaty, znaki drogowe i reklamowe. Usuwanie graffiti w większości przypadków nie sprawia problemu z uzyskaniem 100 % efektu, o ile czyszczenie odbywa się w stosunkowo niedługim czasie od zabrudzenia - dotyczy to zabrudzeń wykonanych wodoodpornymi markerami, które pozostawione na zbyt długo powodują chemiczną ingerencję w podłoże zawartych w nich rozpuszczalników lub lakierów. Skutkiem takiej sytuacji podczas czyszczenia może być efekt usunięcia tylko samego koloru graffiti (barwnika), natomiast miejsce w którym było graffiti nadal jest widoczne w postaci negatywu.
3. Powierzchnie porowate i delikatne, jak np. termoizolacyjne wyprawy tynkowe czy tynki cementowo - wapienne wykończone farbami elewacyjnymi. Usuwanie graffiti na tych powierzchniach jest skomplikowane i wymaga szczególnej ostrożności. Uzyskanie właściwego efektu uzależnione jest zasadniczo od trwałości czyszczonego materiału tzn. jego odporności na reakcje chemiczne oraz działanie wodą pod ciśnieniem o wysokiej temperaturze. Przy odpowiednim zastosowaniu preparatów przez doświadczonego wykonawcę możliwym jest 100% usunięcie zabrudzenia. Proces ten naraża jednak na uszkodzenie czyszczoną powierzchnię, polegające najczęściej na powstaniu “odbarwień”, a czasem nawet usunięciu warstwy farby elewacyjnej lub rozrzedzeniu masy tynkowej.

Podsumowanie

Chemiczna metoda usuwania graffiti jakkolwiek przynosząca zadowalające efekty na powierzchniach “nie absorbujących – twardych” winna być stosowana jako działania doraźne. Metody usuwania graffiti nie pozostają bez wpływu na czyszczoną powierzchnię pomimo uzyskania zadowalającego wzrokowego efektu. Ich wielokrotne stosowanie może w efekcie doprowadzić do jej trwałego uszkodzenia.

Chemiczne usunięcie graffiti, ułatwia renowację powierzchni (w przypadku gdy efekt czyszczenia nie przyniósł właściwego rezultatu). Zamalowanie nie usuniętego graffiti nastręcza dużo kłopotu i w większości przypadków wymaga kilkakrotnego pokrywania go farbą. Taka praktyka jest błędna technologicznie (zwłaszcza na pow. dyfuzyjnych), gdyż zamalowane graffiti stanowi skuteczną przeszkodę dla naturalnego “oddychania” tynku doprowadzając w efekcie do jego szybkiej degradacji. Kolejnym etapem po chemicznym usunięciu graffiti powinno być zabezpieczenie powierzchni przed dalszą dewastacją. Zabezpieczoną powierzchnię można oczyścić za pomocą gorącej wody.

Oferujemy także:

- piaskowanie w osłonie wody (hydropiaskowanie).

- mycie elewacji (każdy rodzaj),

- doczyszczanie powierzchni kamiennych oraz kostki brukowej.
usuwanie graffiti, zabezpieczanie przed graffiti, Wrocław, Opole

JBZ
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 1272
Rejestracja: 21 maja 2007, 0:26
Lokalizacja: portal BDB
Kontaktowanie:

autor: JBZ » 07 cze 2008, 19:54

Jeśli powierzchnia nie była wcześniej zabezpieczona, to po zaatakowaniu graffiti, żaden środek nie usunie malunków! Proszę nie bajerować!
Znanysposób, to zastosowanie preparatu na czystą jeszcze powierzchnię, a potem jej zmywanie pod ciśnieniem i tak w koło Macieju. Chyba, że zastosujesz nie atrapę, lecz kamerę i po nagraniu podasz do sądu gówniarzy. Ale potem przyjdą następni.

Jerzy Zembrowski

anti-graffiti
Początkujący
Początkujący
Posty: 5
Rejestracja: 10 mar 2008, 2:55
Lokalizacja: Wrocław
usuwanie graffiti

autor: anti-graffiti » 08 cze 2008, 13:29

W większości przypadków usunięcie graffiti z powierzchni niezabezpieczonej jest możliwe, co potwierdza praktyka. Problematyczne są piaskowce (z względu na swoją chłonność) oraz tynki, gdyż są nietrwałe. Te powierzchnie należy bezwzględnie zabezpieczać. Jednak i na nich próba usunięcia dewastacji przynieść może zadowalające efekty.
usuwanie graffiti, zabezpieczanie przed graffiti, Wrocław, Opole

zibi116
Początkujący
Początkujący
Posty: 17
Rejestracja: 02 lip 2008, 21:03
Lokalizacja: Warszawa
Kontaktowanie:

autor: zibi116 » 02 lip 2008, 21:12

To ja powiem tak-wypiaskować hydropiaskowanie,wszystko zejdzie.A przedstawiciel AGS-u jest w Bielsku-Białej,można kupić środki wysyłkowo.

anti-graffiti
Początkujący
Początkujący
Posty: 5
Rejestracja: 10 mar 2008, 2:55
Lokalizacja: Wrocław
Hydropiaskowanie

autor: anti-graffiti » 03 lip 2008, 15:15

Nasza firma również oferuje hydropiaskowanie.
usuwanie graffiti, zabezpieczanie przed graffiti, Wrocław, Opole

qlc
nawrócony - nie spamuje
Posty: 7
Rejestracja: 04 lut 2009, 13:20

autor: qlc » 25 lut 2009, 11:37

witam srodki do zabezpieczenia oraz usuwania graffiti znajdziesz na gurardindustry.pl. Środki te nie tylko zabezpiecza powierzchnie przed graffiti ale takze przed takimi czynnikami jak woda i olej i posiadają 10 letnia gwarancje.


Wróć do „Docieplanie budynków”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości

Gotowe projekty domów