Konstrukcja szkieletowa, alternatywa dla Multiporu ?

Trudno wątpić, że docieplenie budynku jest opłacalną inwestycją. Ale jak wykonać docieplenie budynku? Jakie materiały wybrać? Jakie są dostępne technologie? Czym się różnią? Odpowiedzi wszystkie pytania dotyczące docieplania budynków znajdziesz w tym dziale.

Moderator: Redakcja e-izolacje.pl

MarianJGC
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 13 lip 2018, 5:23
Konstrukcja szkieletowa, alternatywa dla Multiporu ?

autor: MarianJGC » 13 lip 2018, 6:49

Witam
Nigdy nie przypuszczałem że będę użytkownikiem forum budowlanego, a jednak :shock:
Kupiliśmy przedwojenny dom o konstrukcji szkieletowej, od zewnątrz jest pełne (oprócz fundamentów) odeskowanie boazerią elewacyjną, od wewnątrz trzy centymetrowa płyta z supremy i na tym tynk.
Z racji że boazeria elewacyjna jest w bardzo dobrym stanie, i wszystkim domownikom się podoba, chcę wykonać ocieplenie od wewnątrz.
I tu pytanie, numerem 1 jest Multipor, ale ta cena.......... pózniej eurothane G cena też powala, wyczytałem że stosują płyty Polistyren XPS cena ok, ale jakoś do mnie to nie przemawia.
Czy jeszcze są jakieś materiały które się do tego nadają ??
Dodam że budynek jest na fundamencie z kamienia (granit) i podpiwniczenie pod całą powierzchnią, ogrzewanie c.o. piecem na paliwo stałe.
Przejrzałem sporo tematów, łącznie z tym z 2013 roku "dlaczego nie powinno się ocieplać od wewnątrz" ale oprócz pyskówek, żadnych dobrych informacji.
proszę o poradę :)

Wróć do „Docieplanie budynków”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot], Semrush [Bot] i 9 gości

Gotowe projekty domów