Malowanie bez gruntu po "fachowcu"

Bez materiałów chemii budowlanej nie można wyobrazić sobie żadnych prac budowlanych i remontowych. Wybór materiałów jest ogromny, a ciągle pojawiają się nowe, ciekawe produkty. Jakie materiały zastosować w konkretnym przypadku? Które ułatwią i usprawnią budowę i remont? Czym tynkować, malować, impregnować, kleić, uszczelniać i czyścić?

Moderator: Deitermann

kkkfx
Początkujący
Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 28 sie 2019, 9:20
Malowanie bez gruntu po "fachowcu"

autor: kkkfx » 28 sie 2019, 9:24

Mam mieszkanie, ktore ktoś pomalował farbą lateksową, ale nie gruntował powierzchni. Pytanie, czy jeśli teraz na tą farbę użyję gruntu głęboko penetrującego, to on przejdzie przez tą farbę i dostanie się do powłoki pod farbą i zwiąże podłoże w taki sposób że farba będzie się trzymać? Grunt głęboko penetrujący ma małe cząsteczki więc spokojnie powinien się przesączyć do warstwy za farbą?

Wiem, że powinienem zeskrobać, zagruntować, zagipsować i zagruntować i dopiero pozniej malować, ale ciekawi mnie ta forma powyżej.

kkkfx
Początkujący
Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 28 sie 2019, 9:20
Re: Malowanie bez gruntu po "fachowcu"

autor: kkkfx » 16 wrz 2019, 22:35

ktokolwiek pomoże?

karolek256
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 90
Rejestracja: 10 lip 2016, 14:32
Re: Malowanie bez gruntu po "fachowcu"

autor: karolek256 » 17 wrz 2019, 8:18

Mam znajomego malarza z dość dużym doświadczeniem i on akurat należy do tych gości, co nie chodzą na skróty. Niektórzy używają gruntu głęboko penetrującego, on uważa, że bezpieczniej jest to wszyscy doczyścić i zacząć od zera. Mniejsze ryzyko problemów, bo miejscami gruntowanie wtórne może "nie złapać" (nie mam bezpośredniego doświadczenia, ale ponoć się tak zdarza). Druga kwestia już przy samym malowaniu to wałki i pędzle - wbrew pozorom mają spory wpływ na jakość krycia, sama farba nawet najlepsza i najlepsze gruntowanie nie rozwiązują kwestii.


Wróć do „Chemia budowlana”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość

Gotowe projekty domów