IZOLACJA FUNDAMENTÓW

Bez materiałów chemii budowlanej nie można wyobrazić sobie żadnych prac budowlanych i remontowych. Wybór materiałów jest ogromny, a ciągle pojawiają się nowe, ciekawe produkty. Jakie materiały zastosować w konkretnym przypadku? Które ułatwią i usprawnią budowę i remont? Czym tynkować, malować, impregnować, kleić, uszczelniać i czyścić?

Moderator: Deitermann

Robi
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 38
Rejestracja: 04 kwie 2006, 17:19
Lokalizacja: KOSZALIN
IZOLACJA FUNDAMENTÓW

autor: Robi » 26 kwie 2006, 18:35

Witam serdecznie
Jaka zastosować izolację z ociepleniem fundamentów z bloczków fundamentowych w domku bez piwnicy na gruncie gliniasto-piaszczystym

fruzin
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 1139
Rejestracja: 28 kwie 2006, 0:03
Lokalizacja: Lublin

autor: fruzin » 04 maja 2006, 15:16

Biorąc pod uwagę typ gruntu proponuję izolację typu średniego preparatami bitumicznymi z obu stron ściany. W strefie cokołowej zastosuj izolację mineralną, abyś póżniej mógł przykleić płytki. Docieplenie styropianem ekstrudowanym (XPS) od strony zewnętrznej.

To było klasyczne podejście, ale...

wiele razy zastanawiam się czy izolować wogóle ściany fundamentowe w budynku niepodpiwniczonym (chodzi o izolację pionową). Wydaje się, że to rozwiązanie nie jest pozbawione racji, tylko co z zawilgoceniem bloczków i ich odpornością na mróz.

Zachęcam do dyskusji. Chętnie zapoznam się z opinią forumowiczów.

Robi
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 38
Rejestracja: 04 kwie 2006, 17:19
Lokalizacja: KOSZALIN

autor: Robi » 09 maja 2006, 16:59

Wykonawca chce przyklejic styropian na klej do styropianu do elewacji następnie zaciagnac siatke i przesmarowac desterbitem czy to jest dobra metoda
Z tego co wiem styropian w glebie przykleja się na isolbet s
Tyle co fachowców tyle jest opinni
Ja chcę wybrac dobrą i skuteczną,chce to miec na lata

fruzin
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 1139
Rejestracja: 28 kwie 2006, 0:03
Lokalizacja: Lublin

autor: fruzin » 09 maja 2006, 18:20

Pański wykonawca musi koniecznie udać się na szkolenie z zakresu hydroizolacji.

Hydroizolację ścian fundamentowych wykonuję na wyrównanej ścianie (rapówka z zaprawy cem. z dodatkiem emulsji polep. przyczepność). Najczęściej stosuję w strefie cokołowej (od 10 cm poniżej poziomu terenu do ok 50 nad) izolację mineralną aby cokolwiek można było przykleić do niej. Od poziomu terenu do ław stosuję izolację bitumiczną wodorozcieńczalną. Na połączeniu ściany z ławą wykonuję fasetę (zaokrąglenie o pr. 4cm). Izolacje pionowa i pozioma muszą być dokładnie połączone.
Dopiero do tego przyklejam płyty styropianowe. Jeżeli zależy mi na dociepleniu stosuję styr. ekstrudowany (XPS) gr.8, 10 lib 12 cm. A jeżeli zależy mi tylko na ochronie izolacji podczas zasypywania - zwykły gr 3 cm.
Nie zalecam stosowania zwykłego styropianu, nawet tego hydrofobizowanego.
Po kilku latach przebywania w wilgoci i mrozie zwykły styropian rozpada się, jego nasiąkliwość drastycznie się zwiększa.
Dowód.
Proszę spróbować przy pomocy igły i strzykawki wtłoczyć np atrament w zwykły styropian i w XPS. Wnioski do własnej analizy.

O szczególach rozwiązań proszę zajrzeć na strony
http://www.schomburg.pl
http://www.deitermann.pl

Proponowane przeze mnie sprawdzone materiały to:
Combiflex-C2, Aquafin-2K, Superflex 10, Superflex D 1

A i najważniejsze. Ściana ta ma 2 stony. Od środka też izolacja pionowa z fasetą i połączeniem z izolacją pionową. Od środka chronimy ścianę od wilgoci gruntowej. tutaj muszą być stosowane bitumy bezrozpuszczalnikowe (wodorozcieńczalne) ze zwględu na przepisy.
folia kubełkowa... czemu nie
robota będzie za parę lat...
i nie ma czegoś takiego jak 99% izolacji

Bartek320
Aktywny
Aktywny
Posty: 158
Rejestracja: 28 cze 2017, 7:35
Re: IZOLACJA FUNDAMENTÓW

autor: Bartek320 » 09 paź 2017, 11:48

Jeśli nadal jest coś z czym jest problem to chciałbym skierować na stronę: klik. Można zapoznać się z niektórymi istotnymi informacjami i znaleźć jeszcze inne pomocne przekierowania na inne strony.

aadas
Początkujący
Początkujący
Posty: 9
Rejestracja: 19 mar 2018, 15:27
Re: IZOLACJA FUNDAMENTÓW

autor: aadas » 22 mar 2018, 9:56

Do izolacji fundamentów czy poddasza dobrze nadaje się piana PUR fachowców na rynku jest sporo ja mogę Ci polecić tych którzy robili u mnie http://hermetiksystem.pl 660-719-208.


Wróć do „Chemia budowlana”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: diabol_16 i 3 gości

Gotowe projekty domów