Czym naprawić ubytek w suficie.

Bez materiałów chemii budowlanej nie można wyobrazić sobie żadnych prac budowlanych i remontowych. Wybór materiałów jest ogromny, a ciągle pojawiają się nowe, ciekawe produkty. Jakie materiały zastosować w konkretnym przypadku? Które ułatwią i usprawnią budowę i remont? Czym tynkować, malować, impregnować, kleić, uszczelniać i czyścić?

Moderator: Deitermann

KiciaKicia
Początkujący
Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 03 gru 2020, 7:17
Czym naprawić ubytek w suficie.

autor: KiciaKicia » 03 gru 2020, 10:01

Witajcie,
proszę o radę dotyczącą uszkodzenia w suficie.
Chciałbym powiększyć ten ubytek, usunąć wszystko co mogłoby odpaść. Myślałam, żeby do wypełniania najpierwew użyć pianki montażowej, później dać tynk cementowy plus siatka. Docelowo sufit będzie malowany.
Dobrze myślę, czy macie inne sugestie?
Poprzedni właściciele mówili, że problem z sufitem wynika z tego, iż kiedyś na strychu była podniszczona belka, która zamokła i ta wilgoć spowodowała uszkodzenie na suficie. Obecnie na strychu po tej naprawie jest sucho.

Jeżeli wybrałam zły dział proszę o przeniesienie
Załączniki
IMG-20201203-WA0006.jpg
IMG-20201203-WA0005.jpg

Domores
Aktywny
Aktywny
Posty: 108
Rejestracja: 14 cze 2018, 22:03
Re: Czym naprawić ubytek w suficie.

autor: Domores » 03 gru 2020, 13:08

Tam widać jakaś rurkę od czego ona jest? Może problem był w tym, że przez nią ściekała woda i sufit uległ uszkodzeniu w tym miejscu bezpośrednio pod nią.

KiciaKicia
Początkujący
Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 03 gru 2020, 7:17
Re: Czym naprawić ubytek w suficie.

autor: KiciaKicia » 03 gru 2020, 17:37

Rurka nie jest widoczna z drugiej strony -czyli na strychu w tym miejscu gdzie powinna wychodzić. Jakie było jej przeznaczenie nie wiem, może poprzednicy mieli tam częściowo zrealizowany pomysł puszczenia wody na strych albo ma to związek z kaloryferem który jest poniżej. Tak czy inaczej na strychu w tym miejscu jest sucho, belka przez którą ciekła woda jest wymieniona na nową. Póki co żadna wilgoć się tutaj nie pojawia.
Ogólnie w domu jest dużo do zrobienia, raczej w ramach generalnego remontu w przyszłości. Na chwilę obecną chcę naprawić to co jestem w stanie zrobić na szybko sama. Stąd moja prośba o radę w poprzednim poście.


Wróć do „Chemia budowlana”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości

Gotowe projekty domów