DOM ENERGOOSZCZĘDNY

Jeżeli chcesz dowiedzieć się wszystkiego o certyfikatach energetycznych, w jakim celu są wykonywane, gdzie i do kogo zgłosić się w tej sprawie oraz jakie są regulacje prawne, to zapraszamy do tej sekcji.

Moderator: konsultant BuildDesk

AK47
Aktywny
Aktywny
Posty: 230
Rejestracja: 02 lut 2011, 10:51
Lokalizacja: Poznań
Re: DOM ENERGOOSZCZĘDNY

autor: AK47 » 03 wrz 2011, 15:23

Godz 16 słoneczko się przesunęło więc już tak nie daje roleta koloru pomarańczowego z jakiegoś tam materiału obecnie ma 43 st . ściany przemalowałem 2 mieś temu na biało więc wynik będzie słabszy niż zeszłego roku były ciemno zielone. oczywiście kolor ma tutaj bardzo duże znaczenie.
Temp w pokoju 24 c temp na dworze 25 c Dlaczego przesadzam. Używam przybliżeniowego termometru chińskiej produkcji tolerancja pomyłki to 0,1 st z termometrem rtęciowym do mierzenia ciała człowieka. Dlaczego mam przesadzać z temp zimą 28 st odległość od okna do ściany 3,1 m.
Podejrzewam że to również ma znaczenie. W domu autonomicznym który pan sugeruje co nas spotka gdy zabraknie zasilania np na 14 g w dobrze ocieplonym od zewnątrz z akumulowaniem energii da się wytrzymać w izolowanym od środka szybko zaczniemy marznąć.
Czy twierdzi pan że nie da się uzyskać zapotrzebowania 30 kwh/m2/rok w domu ocieplonym od zewnątrz? Coś mi się wydaje nieprawdopodobne by 99% domów było źle budowanych.
Dlaczego potrzebna paraizolacja w 20 cm warstwie styropianu a niepotrzebna w 12 cm?
Sama idea ocieplania od zewnątrz ma logiczne wytłumaczenie nieuciekanie ciepła z pomieszczenia.
Jeżeli zależy nam by tylko powietrze było ciepłe które nie akumuluje energii. to ogrzewanie choć małe musi chodzić non stop.
A co do izolacji dachu np to co pan powie na temat izolacji dachów odwróconych? Gdzie cała izolacja jest na zewnątrz.
Dawniej się słuchało Moskwy a teraz Brukseli

Tomek W.
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 417
Rejestracja: 22 cze 2011, 10:47
Lokalizacja: Cigacice
Kontaktowanie:
Re: DOM ENERGOOSZCZĘDNY

autor: Tomek W. » 05 wrz 2011, 8:51

Tomasz_Brzeczkowski pisze:Szkoda, że nie ma odzewu! Można się tego było spodziewać. Czy o oszczędzaniu energii muszą pisać ludzie niekompetentni, którzy nawet nie wiedzą co to jest?
- Już wstęp podsuwa, że chce się nas oszukać :
W Polsce ponad 44%
energii końcowej jest
związane z użytkowaniem
budynków.
Z tego prawie 3/4
przypada na budynki
mieszkalne.
ponad 44% - taka dokładność w tym temacie... bzdura i udawanie, że robiono poważne badania!
dalej...
Zmiany cen energii dla gospodarstw domowych w ostatniej dekadzie
- wyssane z palca ! Najszybciej drożały paliwa stałe, potem olej opałowy, gaz - najmniej prąd. I podwyżki w dekadzie znacznie przekraczały 80%
No i...
budynek 150m2 STANDARD PL 2010
zużywający:
Gaz ziemny 19 833 kWh (82%) 4 125 kWh (18%) 23 958 kWh
Węgiel 23 139 kWh (83%) 4 675 kWh (17%) 27 814 kWh

To durszlak nie budynek!

Mam pytanie do autora ( skoro w tym temacie pisze) : Przebadano do tego tekstu (podobno) 30000domów, czy autor wie jak postawić zdrowy komfortowy dom 150 m2 zużywający 20-25 kWh/m2 rocznie i 300-400kWh/ osobę rocznie na cwu?
Oczywiście WARUNEK - dom jest w cenie STANDARD PL 2010 - ani złotówki więcej niż standard!


Panie Tomku,

Dane podane w raporcie mają swoje konkretne źródło, np. Eurostat, Eurima, GUS, czy dane BuildDesk dot. nowobudowanych obiektów - podane przy każdym wykresie/grafice/tabeli.

Rzeczywiście stan budynków jednorodzinnych pozostawia wiele do zyczenia, ale tu właśnie jest nasza rola, Panie Tomku, aby uświadamiać w kwestiach sposobów oszczędzania energii.
PozdrawiamTomek W.e-konsultant Rockwool

Tomasz_Brzeczkowski
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 24649
Rejestracja: 16 mar 2006, 13:07
Lokalizacja: Warszawa
Re: DOM ENERGOOSZCZĘDNY

autor: Tomasz_Brzeczkowski » 05 wrz 2011, 9:40

Czy twierdzi pan że nie da się uzyskać zapotrzebowania 30 kwh/m2/rok w domu ocieplonym od zewnątrz?
Nigdy tak nie twierdziłem!!! Pisałem tylko, że nie da się zejść ze ZUŻYCIEM ( nie zapotrzebowaniem ) poniżej 30kWh mając ogrzewanie centralne ( pośrednie) . Dlatego centralnego ogrzewania nie stosuje się w domach energooszczędnych ( zużycie poniżej 30kWh/m2 rocznie)
Dlaczego potrzebna paraizolacja w 20 cm warstwie styropianu a niepotrzebna w 12 cm?
Proszę zapoznać się z pracami prof. J. A. Pogorzelskiego (ITB), prof. R Wójcika (IWM)... Proszę wykreślić sobie rozkład temperatur i ciśnień cząsteczkowych pary wodnej w ścianie z BK + 12 styropianu i 25 cm styropianu. Zobaczy Pan wtedy, że im grubsza izolacja tym większy problem z wilgocią, zobaczy Pan taż, że w jednej strefie spotka się i woda i ujemna temperatura.
Sama idea ocieplania od zewnątrz ma logiczne wytłumaczenie nieuciekanie ciepła z pomieszczenia.
Ocieplenie od zewnątrz jest by nie wpuścić zimna ( czyli nie logiczne, bo nie ma "zimna" w fizyce, jest energia i kierunek jej przepływu jest znany od wieków). Zupełnym bezsensem jest, jak tu raczą pisać pseudoinżynierowie, że opór termiczny ściany liczy się szeregowo jak oporniki!!! otóż ciepło nie płynie prostopadle do przegrody, tylko dąży do wyrównania temperatur w układzie. Przy pierwszej definicji "rozchodzenia" się ciepła - można domy ocieplać za murem ale jeżeli ktoś się uczył, że właściwa jest druga definicja, to ocieplanie za czymś czego nie chcę grzać jest pozbawione sensu.
to ogrzewanie choć małe musi chodzić non stop.
Oczywiście, że współczesne systemy ogrzewania są włączone non stop - tylko nie non stop pobierają energię. Włączenia są nawet na 0.1 sek. Włączenie systemu - to nie to samo co zużycie.
Co do akumulacji Miało by sens co Pan raczył napisać, gdyby coś co jest chłodniejsze mogło przekazywać ciepło do czegoś cieplejszego. Ponieważ w przypadku coraz doskonalszego sterowania ogrzewaniem ( automatyka uwzględnia wszelakie zyski ) mur zimą u Szanownego Pana będzie zawsze zimniejszy niż temperatura którą ma utrzymać ogrzewanie to o akumulacji ( oddawaniu ciepła) nie może być mowy.
A co do izolacji dachu np. to co pan powie na temat izolacji dachów odwróconych? Gdzie cała izolacja jest na zewnątrz.
Dokładnie to samo powiem co o ścianie! Dach i ściana niczym się dla fizyki nie różnią! IZOLACJA W DACHU OD ŚRODKA BĘDZIE SKUTECZNIEJSZA I PRZY WIĘCEJ JAK 12 cm DAJE SIĘ PAROIZOLACJĘ!


Wróć do „Certyfikaty energetyczne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość

Gotowe projekty domów