Jaki mapteriał na budenk gospodarczy 4x12 i garaż 4x6

Ceny materiałów budowlanych zależą od różnych czynników i mogą się od siebie różnić. Jak znaleźć najlepsze połączenie jakości i ceny? Czy warto zastąpić dany materiał tańszym? To ważne pytania w czasie budowy i remontu. Odpowiedzi na nie znajdziesz w tym dziale.

Moderator: Redakcja e-mieszkanie.pl

Micchaleq
Początkujący
Początkujący
Posty: 3
Rejestracja: 01 lis 2010, 9:38
Jaki mapteriał na budenk gospodarczy 4x12 i garaż 4x6

autor: Micchaleq » 15 sie 2021, 6:59

Witam serdecznie,

Piszę z prośbą o pomoc w kwestii doboru najtańszego możliwego sposobu budowy 2 budynków gospodarczych.

Pierwszy z budynków to budynek gospodarczy 4x12 metrów w którym znajdują się 3 pomieszczenia. Średnia wysokość ścian zewnętrznych to 3,4 m, dach będzie jednospadowy. Budynek obecnie "stoi" jednak jego kondycja ścian (częściowo z kamienia i częściowo z cegły) jest w nie najlepszej kondycji więc na pewno zostanie rozebrany do ław fundamentowych i postawiony od nowa.

Jedyna kwestia to materiał. Początkowo skłaniałem się w kierunku budynku szkieletowego, ale ciężko mi tutaj cokolwiek wyliczyć. W tej kwestii chciałbym na pewno watę w środek i styropian na zewnątrz (10cm). Gdzieś w internecie znalazłem jakiś taki wzór że warto policzyć 0,16 * ilość metrów. Pytanie tylko czy ten wzór również ma zastosowanie w budynku gospodarczym. Drewno C24 najtańsze jakie znalazłem to około 2800zł netto/m3.

W drugiej wersji poszukuję również bloczków z gazobetonu o szerokości 22, ale cena jest obecnie trochę wysoka. Jedynie II klasy od producenta po 8zł/sztukę. W tym przypadku na pewno odszedłby koszt wypełniania szkieletu i jedynie ocieplenie z zewnątrz.

To samo dotyczy garażu, przy czym tutaj mam jedynie połowę fundamentu, obecny garaż to 3,3 x 5 m. Więc albo "dolać ławy" albo stopy fundamentowe na części gdzie nie ma ław.

Reasumując proszę o poradę, w który materiał iść najlepiej, aby wyszło jak najtaniej. Czy lepiej szukać bloczków 24, czy zainteresować się drewnem ?

Wróć do „Ceny materiałów budowlanych”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości

Gotowe projekty domów