Co wybrać bramy garażowe segmentowane czy rolowane?

Dobrze dobrana brama garażowa to wygoda i bezpieczeństwo. Jeśli zastanawiasz się jaki model wybrać, jak zamontować bramę, jaki wybrać napęd, szukasz bramy w dobrej cenie, albo określonym kolorze ? zapraszamy do tego działu.

Moderator: Redakcja e-izolacje.pl

maciejo86
Początkujący
Początkujący
Posty: 9
Rejestracja: 14 wrz 2016, 10:18
Re: Co wybrać bramy garażowe segmentowane czy rolowane?

autor: maciejo86 » 19 wrz 2016, 14:48

Aktualnie najlepszym i najbardziej niezawodnym rozwiązaniem jest kupno bramy segmentowej. Segmenty o sporej grubości zapewniają dużą wytrzymałość mechaniczną i sporą izolacje ciepła. Do tego przyda się profesjonalna automatyka do bram, żeby zapewnić sobie bezpieczeństwo przy użytkowaniu.

JoachimKon
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 53
Rejestracja: 24 lis 2016, 20:06
Re: Co wybrać bramy garażowe segmentowane czy rolowane?

autor: JoachimKon » 14 sty 2017, 10:50

Według mnie segmentowe wygrywają. Dobry producent tego typu to Bram-Bud. Masz pełny zestaw gotowy do pracy z automatem, brama izolowana pianką poliuretanową o gr. 40mm, wokół ma dodatkowe uszczelki, czy sprężyny skrętne aż na 15 tys. cykli. Na bramę dostaliśmy też 24 miesięczną gwarancję.

Despero
Aktywny
Aktywny
Posty: 211
Rejestracja: 19 lut 2014, 1:18
Re: Co wybrać bramy garażowe segmentowane czy rolowane?

autor: Despero » 25 sty 2017, 17:57

Bardzo ważna będzie automatyka do bram garażowych. Musisz zastanowić się jaką firmę wybierzesz i ile masz na to środków. W końcu na tej automatyce będzie opierało się całe użytkowanie. Może tutaj http://sklephormann.pl/ zerknij sobie na automatykę do bram

Tomko43
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 592
Rejestracja: 28 mar 2015, 20:11
Lokalizacja: Białystok
Re: Co wybrać bramy garażowe segmentowane czy rolowane?

autor: Tomko43 » 11 lut 2017, 14:50

Segmentowe to moim zdaniem najlepsza opcja i zarazem najwygodniejsza. Ja akurat również wybrałem Bram-Bud i to był dobry wybór. Cena fajna, terminowo zrealizowali wszystko i od razu zajęli się montażem. Gwarancja 24 miechy i do tego w zestawie nie zabrakło niczego.

janbud
Początkujący
Początkujący
Posty: 3
Rejestracja: 21 lut 2017, 10:56
Re: Co wybrać bramy garażowe segmentowane czy rolowane?

autor: janbud » 21 lut 2017, 11:42

Polecam automatyczną. Zwróć uwagę głównie na jakość i solidność!

WojtekM35
Początkujący
Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 20 mar 2017, 12:49
Re: Co wybrać bramy garażowe segmentowane czy rolowane?

autor: WojtekM35 » 20 mar 2017, 12:52

Moim zdaniem segmentowe są najlepsze. Wygodne w użytkowaniu, nie zajmują tak dużo miejsca i dobrze zabezpieczają garaż. Ja zamawiałem bramę u nich http://www.entros.pl/oferta/bramy-segmentowe i jestem zadowolony.

robert38_
Aktywny
Aktywny
Posty: 126
Rejestracja: 28 lut 2013, 9:04
Re: Co wybrać bramy garażowe segmentowane czy rolowane?

autor: robert38_ » 23 mar 2017, 15:14

Nawet jeśli wybierzemy pierwszą z wymienionych opcji: czyli bramę segmentową, to i tak czeka nas odcinek kolejny serialu "osiołkowi w żłobie dano" :))
Brama segmentowa to dopiero poczatek: jakie panele, jakiej grubości, jaka przenikalność ciepła, jakie wzmocnienia, jaki kolor, na jaką stronę wychodzi nasza brama garażowa. Dlaczego to ważne? choćby z uwagi na efekt bimetaliczny: Wyobraźmy sobie popularny obecnie kolor antracytowy bramy - na nasłonecznionej stronie będzie kolorem podwyższonego ryzyka ;) jako że duże i ciemne bramy szczególnie narażone są na skutki nagrzewania powierzchni. różnica temperatury między zewnętrzną a wewnętrzną strona bramy może spowodować łukowate wygięcie segmentów na zewnątrz garażu. Im większe bramy – tym bardziej się wyginają, co powodować może ich nieszczelność, a nawet blokowanie w prowadnicach. Jak temu zaradzić? Przy niewielkich różnicach temperatury efekt bimetaliczny jest odwracalny. Metal powraca wtedy do swojego pierwotnego kształtu. Faktycznie trwałe odkształcenia następują przy znacznych różnicach temperatury i wtedy jedynym zabezpieczeniem są wzmocnienia zastosowane w panelach bram. Musisz poszukać producenta, który fabrycznie wyposaża szerokie bramy w zestaw wzmocnień. Na pewno ma to w swojej ofercie Hormann. Montaż takich bram musi odbyć się w czasie instalacji bramy, ale jeszcze przed umieszczeniem paneli w otworze.

jeszcze inna kwestia dotyczy grubości paneli: producenci przyzwyczaili nas, ze "najcieplejsze" bramy to te, których panele mają 42 mm grubości. Tymczasem ostatnio pojawiła sie niespodzianka:
LPU 67 Thermo czyli segmentowe bramy garażowe o grubości 67 mm - zbudowane z rozdzielonych termicznie paneli o grubości 67 mm. Nowość w stosunku do innych? W odróżnieniu od rozwiązań, jakie mamy w tej chwili na rynku - grubość paneli zachowana jest tu na całej ich szerokości, a blacha zewnętrzna i wewnętrzna nie stykają się ze sobą.

Mamy więc taką samą grubość w każdym miejscu panelu - 67 mm i dużo lepszą izolacyjność cieplną niż przy tych bramach, których panele mają zróżnicowaną grubość, czyli są "częściowo pocienione" ;). Dodatkowe zabezpieczenie przed stratami ciepła: podwójne dwuwargowe uszczelki między panelami oraz podwójna uszczelka w progu.W efekcie izolacyjność cieplna bramy LPU 67 Thermo o wymiarach 5,0 x 2,125 metra wynosi 0,91 W/(m2K), a pojedynczego segmentu - 0,31 W/(m2K).


Wróć do „Bramy garażowe ”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość

Gotowe projekty domów