Wilgoć na ścianie - podchodząca woda

Przystępując do budowy, marzymy o idealnym domu. Niestety realia często są inne, a błędy budowlane są zmorą wielu inwestorów. Poradź się jak uniknąć błędów, na co zwrócić uwagę i co zrobić, żeby Twój dom rzeczywiście był idealny.

Moderator: Redakcja e-mieszkanie.pl

Kaatus
Początkujący
Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 23 mar 2021, 15:55
Wilgoć na ścianie - podchodząca woda

autor: Kaatus » 23 mar 2021, 16:20

Dzień dobry,

Na wstępie chciałbym zaznaczyć, że nie mam żadnego doświadczenia budowlanego, ale nasunęło mi się pewne pytanie - niedawno byłem przy odbiorze mieszkania w zabudowie szeregowej od dewelopera (parter, brak piwnicy) moją uwagę przykuła wilgoć na tynku znajdująca się na jednej ze ścian u dołu przy podłodze. W kilku innych miejscach również tynk delikatnie nie był doschnięty i kierownik budowy zapewnił, że również w tym miejscu jest to kwestia niedoschnięcia. Z tym, że w pozostałych miejscach wilgotny tynk był na górnych częściach ścian.

W tym samym dniu i jakiś czas wcześniej było dość wilgotno i padał deszcz ze śniegiem. Mieszkanie to ogólnie jest na delikatnym spadku względem mieszkania do którego bezpośrednio przylega - jest niżej:
Untitled.png
Untitled.png (5.71 KiB) Przejrzano 4704 razy

zdj1.png
zdj1.png (112.29 KiB) Przejrzano 4704 razy

zdj2.png


Moje pytanie brzmi. Czy może to być spowodowane podchodzącą wodą ze względu na ten skos? Czy jest to błąd budowlany i czy w prawidłowo wykonanym budynku powinien być taki problem? Jeśli tak, to jakie mogą być tego konsekwencje w przyszłości?

Z góry dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam.

MójLemur
Początkujący
Początkujący
Posty: 3
Rejestracja: 19 kwie 2021, 12:46
Re: Wilgoć na ścianie - podchodząca woda

autor: MójLemur » 19 kwie 2021, 12:59

Podejrzewam, że mieszkania są niepodkopane, co było także w moim mieszkaniu. Niestety woda podciągała, przez co tworzyła się pleśń. W moim wypadku musiałem zrobić remont, i osuszyć ściany. Akurat musiałem zorientować się na rynku, i wyczytałem o urządzeniu które się nazywa z tego co kojarzę PROsystem, szybko i sprawnie osusza ściany i mury, ponieważ odwraca bieg wody. Ono także na długie lata chroni przed ponownym podciąganiem wilgoci. Zajmują się głównie kościołami, ale w domu także pewnie nie będzie problemu. Dzwoniłem tam do firmy i mam dane kontaktowe do Pani, która się tym zajmuje w Polsce: Paulina numer: +385 91 602 9392. Można przedzwonić i dopytać się o szczegóły. Urządzenie nie należy do najtańszych, ale była na nie promocja miesiąc temu, więc warto dopytać :)

Pozdrawiam !


Wróć do „Błędy budowlane”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości

Gotowe projekty domów