izolacja stropu przed laniem posadzki

Przystępując do budowy, marzymy o idealnym domu. Niestety realia często są inne, a błędy budowlane są zmorą wielu inwestorów. Poradź się jak uniknąć błędów, na co zwrócić uwagę i co zrobić, żeby Twój dom rzeczywiście był idealny.

Moderator: Redakcja e-mieszkanie.pl

piromax85
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 21 lis 2017, 21:12
izolacja stropu przed laniem posadzki

autor: piromax85 » 21 lis 2017, 21:33

Witajcie !!
Bardzo proszę o opinie. Z uwagi na fakt, iż złapała nas zima, rozmyslilismy sie z robienia pierwszego etapu hydrauliki i zalania posadzki (podłączenie wody planujemy na wiosne). Przechodzę do sedna. W zimie mielismy w planach zrobienie ocieplenie drewnianego stropu i przygotowanie sufitów z KG. Jednak plany były takie że posadzka była wylana. Teraz gdy plany się zmieniły, wykonawcka który miał nam wykonywać strop i sufity, sam zasugerował że płyt nie ma co układać gdy jeszcze zalewać będziemy posadzkę(tynki są już wykonane), jak to określił płyty się wybrzuszą i nie ma na to mocnego chyba że damy płyty odporne na wilgoć(łazienkowe)które są droższe. Nie ukrywam że mój wykonawca liczył na robotę w tzw. martwym sezonie zimowym.....
I teraz moje pytanie: wykonawca zasugerował że zrobi ocieplenie stropu, i wyprowadzi aluminiowe stelaże pod płyty. Powiedział że zabezpieczy wełne folią, którą daje się pod płyty. A same KG przykręcimy jak posadzka odparuje.
Bardzo proszę o podpowiedź, czy ocieplenie wełną i zabezpieczenie folia można zrobić przed wylaniem posadzki, czy już lepiej całkowicie wstrzymać się z robotą stropu aż posadzka odparuje.
Pozdrawiam piromax85

Wróć do „Błędy budowlane”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości

Gotowe projekty domów