Czarna lista wykonawców budowlanych

Przystępując do budowy, marzymy o idealnym domu. Niestety realia często są inne, a błędy budowlane są zmorą wielu inwestorów. Poradź się jak uniknąć błędów, na co zwrócić uwagę i co zrobić, żeby Twój dom rzeczywiście był idealny.

Moderator: Redakcja e-mieszkanie.pl

Tomasz_Brzeczkowski
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 24118
Rejestracja: 16 mar 2006, 13:07
Lokalizacja: Warszawa
Re: Czarna lista wykonawców budowlanych

autor: Tomasz_Brzeczkowski » 15 sty 2014, 7:35

1. To co było umówione
Była umowa spisana - materiał, terminy, płatności... ?

Marcin Repiński OSZUST
Początkujący
Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 22 lis 2014, 21:09
Re: Czarna lista wykonawców budowlanych

autor: Marcin Repiński OSZUST » 22 lis 2014, 21:24

Oszust i naciągacz, wszystko jest super do podjęcia zaliczki, nawet w tym celu przywiezie rusztowanie i ludzi, potem znika z budowy i tyle go widzieli. Jak już uda się w jakiś sposób go odnaleźć i spotkać to ma milion kłamliwych historyjek - auto psuje się co 5 min, cała rodzina wymarła, zły developer go nęka.. zaliczka wzięta, roboty nie ma zrobionej od 4 m-cy i nie zanosi się by coś zmieniło się w temacie. PRZESTRZEGAM!!! KnK Construction Marcin Rzepiński to ... i ... [słownictwo niezgodne z regulaminem forum].

mmx66
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 11 gru 2014, 12:40
Re: Czarna lista wykonawców budowlanych

autor: mmx66 » 11 gru 2014, 12:44

UWAGA na KnK Construction Marcin Rzepiński z Kościerzyny woj. Pomorskie
lub K&K Construction lub KK Construction, różne ma nazwy
Facet dostał projekt budynku, sam dokonał dokładnych obmiarów i ustaliliśmy szczegóły oraz co, jak i czym ma być zrobione. Wyliczył zaliczkę na materiały i wszystko było by ok tylko, że kupił inne niż umówione, najtańsze materiały i przyoszczędził na tym kilkanaście tysięcy. UWAGA! Twierdząc, że wydał to wszystko, całą zaliczkę, a faktur nie chciał pokazać. Zaczął wymyślać też dodatkowo płatne rzeczy, których niby nie uwzględnił. A umówiliśmy się, że ma być wycena całej elewacji na gotowo, bez takich niespodzianek. Widząc, że nie odpuścimy tych kilkunastu tysięcy różnicy zwinął się z budowy i nie wykonał usługi. Minęło kilka miesięcy prób proszenia, dogadywania się bez, żadnych skutków nie mamy ani pieniędzy, ani elewacji. Facet ma intercyzę i czuje się bezkarny. Tak czy inaczej idziemy do sądu.
Zastanówcie się porządnie zanim powierzycie mu budowę i pieniądze. Przestrzegam!

michas300
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 10 lut 2015, 20:46
Re: Czarna lista wykonawców budowlanych

autor: michas300 » 10 lut 2015, 20:58

Ostrzegam przed firmą SANITAR KRZYSZTOF MIODOŃSKI Krzyszkowo dokładny adres nieznany:

człowiek ten oszukał mnie wykonując wadliwie instalacje grzewczą, wziął pieniądze i zniknął.
Od grudniu 2014 nie ma z nim kontaktu, nie odbiera telefonu, zablokował moj numer bezczelny człowiek. W budynku zima - mróż, brak ogrzewania. Wadliwie dobrane średnice przewodów unieruchomiły nowiutki piec za 8tys. zł. Nie skończył pracy zostawił mnie zimą bez ogrzewania na mrozie.
Człowiek ten nie reaguje na wysyłane reklamacje, podaje fałszywy adres firmy (można to sprawdzić na jego stronie), podszywa się pod dużą zananą firmę, nabiera w ten sposób naiwnych, bierze pieniądze i znika. Zawyża koszty materiałowe ok 50%.
Instalacja do całkowitej modernizacji strata ok 20tyś zł i niegorzewane nowe pomieszczenia przez całą zimę stoją w mrozie. Całkowicie bezczelny człowiek, uważajcie też na umowy które, daje wam do podpisu, bierze pieniądze, a potem znika nawet nie wiadomo gdzie wysyłąć reklamacje, nie jest to jedyny przypadek wystarczy dobrze poszukać.
Omijajcie szerokim łukiem.

Halina0001
Początkujący
Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 12 cze 2015, 17:10
Re: Czarna lista wykonawców budowlanych

autor: Halina0001 » 12 cze 2015, 17:35

Ostrzegam przed Firmą WYPOŻYCZ regon - 260438054, nip 6572630219, adres M. Schoalsteria 57, 26-001 Masłów, właściciel Jarosław Pałys, która podejmuje się grodzenia posesji siatką. Firma postawiła u mnie płot (był już zamontowany), dzień wcześniej dostali zaliczkę na materiały (potwierdzili na piśmie), gdy zakwestionowałam jakość i niezgodność z umową (jedne słupki grubsze inne cieńsze, słupki miały być ocynkowane, a wstawili pięć zielonych, jeden segment podmurówki z innym wzorem, siatka miała oczka 6x6 zamiast 5x5) zdemontowali płot i wyjechali. Interwencja wezwanej policji polegała na tym, że stali i próbowali delikatnie wpłynąć na właściciela firmy, żeby zaprzestał demontażu ogrodzenia podczas, gdy on śmiał się w głos i robił swoje. Policja nie tylko nie ingerowała ale i wyraźnie postanowiła pomóc złodziejom. Umowy, potwierdzenie zapłaty itp. nie miały znaczenia dla dwóch policjantów (w tym policjantka, dziewczynka mikrej postury), a gdy chciałam powstrzymać złodziei, postanowili wykręcić mi ręce (łatwiej to zrobić drobnej, starszej kobiecie niż dwóm robolom o posturze byka), jak powiedzieli, żebym nie próbowała zatrzymywać robotników do czasu, gdy zdemontują resztę, zapakują do samochodu i wyjadą. Oczywiście, dzięki interwencji i zarazem przy pomocy policji, zostałam bez pieniędzy i płotu, a oszust wyjechał w siną dal, śmiejąc się w głos.

Halina0001
Początkujący
Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 12 cze 2015, 17:10
Re: Czarna lista wykonawców budowlanych

autor: Halina0001 » 12 cze 2015, 17:54

Właśnie jestem po przejściach z budowlańcami. Bardzo współczuję Panu (michas300) i pozostałym forumowiczom, którzy zostali oszukani. Sama też wielokrotnie zostałam narażona przez pseudo fachowców na ogromne straty , wykonywanie prac od nowa, zmarnowane materiały i tysiące złotych w błoto. To granda, że nie ma sposobu na takich wrednych ludzi. Nikt się tym nie przejmuje ani policja, ani sądy. Bezprawie i samowolka, a przestępcy śmieją się w głos i dalej będą naciągać innych, narażając inwestorów na straty i nerwy. Dlatego są potrzebne takie fora i czarne listy, żeby ustrzec następnych przed popełnieniem błędu zatrudnienia partaczy, oszustów, chamów i złodziei. Nie pozostaje nam nic innego jak robić nagonkę na nieuczciwych oszustów i pisać o nich jak najwięcej, bo im więcej informacji w sieci tym większe prawdopodobieństwo, że nie dostaną pracy.

antos_007
Początkujący
Początkujący
Posty: 4
Rejestracja: 11 wrz 2014, 9:32
Re: Czarna lista wykonawców budowlanych

autor: antos_007 » 30 wrz 2015, 7:43

Piotr Mejna Usługi Ogólnobudowlane

tel. kom. 503 839 794
ul. Turystyczna 20
83-300 Łapalice
woj. pomorskie
NIP 5891998131
REGON 222030360

Ostrzegam wszystkich przed tą "firmą", podjęli się u nas ocieplenia domu, po kilka tygodniach zrobili niewiele, z samymi błędami. Brak szacunku do Inwestora i przekazywanych uwag o zrobionych błędach, zamiast poprawić, to zakleili klejem, żeby nie było widać... Wzięli zaliczkę na rusztowanie, którego nigdy nie było na budowie. Po czesie ekipa się zwinęła z budowy bez żadnej informacji nie dokończyli pracy, materiał poniszczyli, zostawili wielki bałagan i tyle było z współpracy. Złodziej i oszust... Całkowicie NIE POLECAM!!!

agasiewniak
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 07 paź 2015, 8:10
Re: Czarna lista wykonawców budowlanych

autor: agasiewniak » 07 paź 2015, 9:09

Ostrzegam przed korzystaniem z usług p. ROBERTA NIECIKOWSKIEGO! Wygląda na to, że padliśmy ofiarą typowego pseudo-fachowca, który znika bez wieści jak tylko dostanie zapłatę :( Od dwóch tygodni dobijamy się telefonicznie, smsowo, mailowo - zero odpowiedzi. W mieszkaniu czekają na poprawkę ściany (nierówne gipsy, niechlujne wykończenia przy oknach i drzwiach, niedomalowane ściany) oraz część niezafugowanych płytek. Pan Robert Niecikowski podpisał z nami umowę, w której dał 3-letnią gwarancję - tylko co nam z tego, skoro teraz nie ma z nim żadnego kontaktu! Totalny brak profesjonalizmu i gigantyczne rozczarowanie. Ostrzegam i odradzam.

Na potwierdzenie, zainteresowanym mogę udostępnić skan umowy podpisanej z p. Robertem Niecikowskim oraz zdjęcia niedoróbek, jakie zostawił w naszym mieszkaniu.

Agnieszka tel. 604 90 98 96

Sprawiedliwy_2017
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 17 maja 2017, 17:45
Re: Czarna lista wykonawców budowlanych

autor: Sprawiedliwy_2017 » 17 maja 2017, 17:47

Ostrzegam Państwa przed Piotrem Balcerowskim i firmą P.H.U. Hebal z Grodziska Mazowieckiego. Niekompetenty oszust, któremu wydaje się że jest bezkarny. Jego pracownicy uszkodzili drzwi firmy PORTA przy montażu a on nie poczuwa się do żadnej odpowiedzialności. Oszukuje, że jest to wada fabryczna, do tego obraża klientów w stanie upojenia alkoholowego. Nie jest to pierwsza negatywna OPINIA związana z firmą Hebal. Poniżej linki związane z poprzednimi sprawami firmy P.H.U. HEBAL

[link do strony Murator Dom wygasł]
http://oknaopinie.pl/boram-opinie-t62.html

antyl
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 04 sie 2017, 11:23
Re: Czarna lista wykonawców budowlanych

autor: antyl » 04 sie 2017, 11:35

Stanowczo odradzam korzystanie z usług budowlano-remontowych oferowanych przez Sesanti Sp. z o.o., KRS 0000561422. Jej przedstawiciel, p. Daniel Stanisławski, przez 5 tygodni usiłował wykonać w moim domu remont łazienki, który miał skończyć w 3 tygodnie. Niczego nie zrobił dobrze - każda poprawka kończyła się pogorszeniem sprawy. Lista usterek zajmuje 4 strony (kanalizacja nie działa, zalewa piwnicę, źle przeprowadzone odpływy, wszystkie ściany krzywe, źle połączone płyty G/K, płytki wyszczerbione itp.). P. Daniel Stanisławski nie tylko nie zna się na tym, co robi, ale też naciąga na kupno niepotrzebnych, drogich materiałów, niszczy rzeczy, teren pracy i jego okolice. Oprócz materiałów typu rurki, drewno, zniszczył nową wannę z hydromasażem wartą kilka tysięcy - poodbijał akryl, zalepił wyloty hydromasażu gipsem. Jego praca stanowi zagrożenie dla zdrowia i życia - zostawił niezabezpieczone, zanurzone w wodzie kable, wannę wypoziomował przy użyciu fragmentów płyt GK (które się oczywiście z czasem wykruszą, niszcząc obmurowanie). Po pseudo-remoncie (nie dokończył właściwie niczego), p. Daniel Stanisławski zabrał urządzenia, zostawił syf, zniszczone rzeczy i koszmarnie zanieczyszczony teren, unika kontaktu i nie zamierza zwrócić pieniędzy za nic - ani za nie wykonaną robotę, anie za zniszczone materiały. Przestrzegam przed nim - jak wielu nieuczciwych fachowców jest sympatyczny i komunikatywny, łatwo mu zaufać. "Grasuje" w Krakowie, Tarnowie i okolicach (mieszkam pod Wieliczką), oferuje swoje pseudo-usługi m.in. dzwoniąc na ogłoszenia zamieszczane na Oferii.

Asicazlosnica
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 08 sie 2017, 17:47
Re: Czarna lista wykonawców budowlanych

autor: Asicazlosnica » 08 sie 2017, 18:04

Witam! Ostrzegam przed Panem ANDRZEJEM KOPEĆ z LUBINA. Pan kładł u nas płytki w nowo wybudowanym domku jednorodzinnym. Terminowość dla tego Pana jest pojęciem abstrakcyjnym, a dokładność tym bardziej. Salon o powierzchni 34m2 Pan kładł w 2,5 tygodnia. Na płytkach można sobie połamać paznokcie chodząc :-( a fuga jest pełna pęcherzyków i dziur. Nie znamy się na budowlance, więc uwierzyliśmy na słowo, że płytki będą równe. Niestety już po kilku metrach okazało się, że nie są. Pan tłumaczył się tym, że płytki są krzywe i jak przyjdzie fuga, to nie będzie tego widać. Po położeniu fugi niestety nic się nie zmieniło, a płytki rozłożone na sucho okazały się być prościutkie. Według Pana Kopća, to klej wykrzywił płytki :O, a jego praca jest nienaganna. My jestem w plecy kilka tysięcy- zaliczka, klej, płytki... Nie wspomnę juz, że Pan chciał robić u nas wszystko - płytki, malowanie, ocieplenie, elewacja, kostka brukowa, itd... Oczywiście znalazł wszystkie nierówności w całym domu, szkoda, że swoich nie widział... Po jego odejściu mamy zniszczoną podłogę, dziury w ścianie i wielki niesmak :|

Awatar użytkownika
HandlarkaRóżności
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 43
Rejestracja: 10 sie 2017, 11:33
Re: Czarna lista wykonawców budowlanych

autor: HandlarkaRóżności » 11 sie 2017, 14:28

Dlatego takich panów fuszer-mistrzów się nie bierze do pracy, chcieliście zaoszczędzić i macie. Moim zdaniem do prac remontowych to albo renomowane firmy, tak samo do
kładzenia kostki brukowej, albo remont zrobiony przez własną osobę. Ja także miałam taką samą przygodę, dlatego że sama chciałam chociaż chłopak zarzekał się, że sam też zrobi dobrze prace remontowe u nas w mieszkaniu i że będzie to oszczędność, nawet jego przyjaciel się zaproponował, że za darmo to zrobi, a doświadczenie ma bo pracuje w holandii na wykończeniówce podczas gdy mój facet jest informatykiem. Stwierdziłam, że i tak czy siak będzie lepiej wydać 1800 zł na "fachowca", który okazał się zwykłym złodziejem i mistrzem fuszerki, był do tego okropnym kłamcą bo mówił cały czas, że mój facet wytyka mu błędy co było prawdą, ale mówił też że mu nie pomaga w niczym i jest niemiły, prawda była taka, że pytał się co chwila czy mu w czymś pomóc, a pan "fachowiec" mówił, że nie trzeba. Koniec końców, zrobił połowę remontu, do tego wszystki było na odwal + zabrał wypłatę jak za całość jak się umówiliśmy, do tego mój chłopak musiał wszystko poprawiać i dokończyć - zrobił to 3 razy szybciej od "fachowca" i o wiele lepiej.

slaw210
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 08 wrz 2017, 9:53
Re: Czarna lista wykonawców budowlanych

autor: slaw210 » 08 wrz 2017, 10:03

Proszę uważać na firmę:

HYDRO-DACH Janusz Herbut
http://www.hydro-dach.pl/

Taras wykonany metodą odwróconego dachu przy wykorzystaniu membrany EPDM.
Po dwóch latach zaczął przeciekać.
Wykonawca nie odpowiada na e-maile, nie odbiera telefonu.

Mało osób zajmuję się tego typu systemami. Nikt nie chce bawić się w naprawę. Każdy by chciał tylko położyć od nowa całość za 250zł/m2... Mam zalany garaż i piwnicę... i nie wiem co zrobić.

JNK
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 26 cze 2017, 17:13
Re: Czarna lista wykonawców budowlanych

autor: JNK » 18 wrz 2017, 11:11

Usługi ogólnobudowlane Piotr Chmielik (tel: 517445160 www: http://chmielik.com.pl/); Adres:ul. Centralna 351, 32-440 Rudnik; NIP : 6811848891
Chciałbym wszystkich przestrzec przed korzystaniem z usług firmy pana Piotra, jest to nierzetelny i nieuczciwy wykonawca. Jak sam mówi „buduje jak się nauczył” co jak się okazało oznacza partacko i niezgodnie ze sztuką budowlaną. Na rozmowie przed podpisaniem umowy, można usłyszeć od pana Piotr „że nie schodzi z budowy, dopóki klient nie jest zadowolony” – co oznacza: „jeśli pojawią się problemy (bo coś spartaczyłem) to porzucę budowę”. Dodatkowo nie przestrzega żadnych technologicznych przerw, jeśli się tego na nim nie wymusi. Pan Piotr za nic ma projekt budowlany, do którego wprowadza często swoje poprawki bez konsultacji z inwestorem czy kierownikiem budowy, a jeśli już konsultuje to za nic ma uwagi kierownika budowy „bo on wie lepiej, bo tak się nauczył budować”. Ale po kolei, zaczęło się od wykopu pod piwnice i fundamenty. Zgodnie z umową wykonawca zobowiązał się do zabezpieczenia wykopu tego nie uczynił, a w dodatku głęboki wykop nie zrobił pod katem co w rezultacie spowodowało osunięcie ziemi na świeżo wylany beton. Oczywiście pan Piotr nie poczuwał się do usunięcia szkody na własny koszt „winna pogoda”. Dodatkowo chciał po świeżo wylanym betonie jeździć koparka kilku tonową, aby jak najszybciej usunąć ziemię, na szczęście do tego nie doszło, bo było by po betonie. Ściany piwnic miały być zrobione z betonu, ale przeddzień wykonywania piwnicy poinformował, że będą wykonane z bloczków szalunkowych – kierownik wyraził zgodę pod warunkiem wykonania zbrojenia oraz zawibrowania betonu. A co tam kierownik ja nie wibruję – w konsekwencji użyty beton wodoszczelny nie spełnia swojej roli, a w ścianach piwnicy są szpary na prześwit przy łączeniach pustaków (zainteresowanym mogę przesłać zdjęcia) co jak wyszło na jaw pan Piotr próbował potajemnie szpachlować. To jeszcze nic, gdyby pan Piotr miał choć odrobinę pojęcia jak należy poprawnie wykonać (albo wie tylko zależy mu na czasie i woli partaczyć pracę) drenaż oraz izolację wodną piwnic i wykonał zgodnie z tym co było w projekcie bądź umowie (wiem, że trudno uwierzyć, ale nawet to co w umowie zostanie zapisane nie będzie zrobione). Izolacja wodna pionowa była wykonana (jeśli można tak powiedzieć) gdy w wykopie była woda, ściany nie zaszpachlowane, a warstwa izolacji, której powinno być przynajmniej trzy o grubości 1mm każda, nie miała grubości jak się okazało nawet 0,1mm – ściana była po prostu wysmarowana ławkowcem i tyle. W konsekwencji za każdym razem, gdy był deszcz woda pojawia na ścianach piwnic. Ile było wymówek, aż do momentu, gdy dach został postawiony i przyszedł deszcz i co – woda w piwnicy. Co do dachu pan Piotr zgłosił swoje ‘autorskie’ poprawki do konstrukcji dachu (bo nie był w stanie wykonać konstrukcji dachu zgodnie z projektem), jak zwykle w ostatniej chwili (mimo że projekt budowlany miał ponad 4 miesiące wcześniej zanim doszło do podpisania umowy), pan kierownik budowy wyraził zgodę pod pewnymi warunkami, na co pan Piotr w perfidny sposób zażądał dodatkowych pieniędzy, co rozbawiło za równo kierownika budowy i nas. O więźbie, którą pan Piotr załatwiał, a bardzo mu na tym zależało, bo niby „sprawdzony i dobry dostawca” nie będę pisał – powiem jedynie, że po tygodniu zaczęła pękać.
I tak można by było wymieniać jeszcze dług jak na przykład: źle dopasowane pustaki, murowanie ścian mocno uszkodzonymi pustakami, itp.
Skąd tyle pozytywnych opinii, zapewne tym osobą podobnie jak naszym znajomym zależało na szybkim wybudowaniu i tu tkwi tajemnica – szybko nie idzie w parze z dobrze i zgodnie ze sztuką.
Osobą, które niedowierzają i dalej chcą skorzystać z usług tej ‘firmy budowlanej’ zapraszam do kontaktu: 693554926 - chętnie prześlę zdjęcia i udzielę więcej informacji. A jeśli jakimś cudem wybierzecie tą firmę to znajdźcie dobrego nadzorcę budowlanego, który będzie patrzył na każdy krok pana Piotra i jego pracowników.

Widz
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 07 paź 2017, 12:14
Re: Czarna lista wykonawców budowlanych

autor: Widz » 07 paź 2017, 12:38

PRZESTRZEGAM PRZED PANEM MATEUSZEM TEL. 531-386-214 z Gdańska dzielnica Brzeźno.
podającym się w ogłoszeniach jako "hydraulik całodobowo trójmiasto" ale wykonujący usługi budowlane: szpachlowanie, szlifowanie, malowanie. Umówiliśmy się na pierwsze spotkanie w niedziele o 10.00 przyjechał po 16. Z czarną teczką w ręce, wygadany. Chwalący się, że ma duże doświadczenie. Oczywiście miał czas żeby podjąć się tej roboty. Prace miał zacząć w poniedziałek, rozpoczął we wtorek. I od kolejnej niedzieli ni słychu ni widu tylko zwodzenie i wymigiwanie się w sms. Otrzymał ode mnie klucze do mieszkania i zaliczkę w wysokości 300 zł. Miał wykonać usługę: szpachlowania, szlifowania i malowania. Wykonał tylko część umówionych prac i zniknął. Kluczy do mieszkania niestety nie oddał :( telefonów nie odbiera a na sms odpowiada: dziecko w szpitalu, jestem na wywiadówce, skończę do czwartku później, że do niedzieli, wyjechałem. Niesłowny, nieterminowy, leniwy, powolny, więcej gada niż robi, pali papierosy, zostawia po sobie bałagan, nie myje sprzętu na którym pracuje. chwali się, że ma swoje narzędzia ale pracował na naszych. Taki oto fachowiec. życzę wszystkiego najlepszego. Tragedia !!!!!! NIE POLECAM PANA MATEUSZA.
p.s. Hydrauliki nie rusza, dzwoni po "pomoc", jest jako pomocnik na zasadzie; przynieś, przytrzymaj.


Wróć do „Błędy budowlane”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość

Gotowe projekty domów