Czarna lista wykonawców budowlanych

Przystępując do budowy, marzymy o idealnym domu. Niestety realia często są inne, a błędy budowlane są zmorą wielu inwestorów. Poradź się jak uniknąć błędów, na co zwrócić uwagę i co zrobić, żeby Twój dom rzeczywiście był idealny.

Moderator: Redakcja e-mieszkanie.pl

kubarom
Początkujący
Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 01 cze 2005, 14:07

autor: kubarom » 08 cze 2005, 15:17

Bardzo dziękuję, że Pan Jerzy Zembrowski odpisał na mój problem. Pisałam do Pana na początku czerwca pod wskazany adres ale podejrzewam, że funkcja "spam"- niechciana poczta, zwróciła lista do nadawcy. Tam szerzej opisałam ten problem. Bardzo proszę jeszcze o wiadomość czy orientuje się Pan gdzie w okręgu Katowice-Zawiercie mogę szukać fachowej porady rzeczoznawcy i jak kształtują się , orentacyjnie, ceny za taką poradę? {Po przeczytaniu różnych tematów, posttów forum doszłam tylko do jednego wniosku- jest Pan człowiekiem o ogromnej wiedzy budowlanej i miło poczytać tego co Pan pisze. Ja jako laik przyswajam tę wiedzę wyczytaną w pańskich wypowiedziach i cieszę się, że ktoś taki czyta o problemach innych, próbując radzić, będąc narazonym na polemikę z Panem Brzęczkowskim, co zresztą sprzyja poczaytalności tego forum :lol: . Przecież równie dobrze mógł by Pan tylko siedzieć przed komputerem i z uśmiechem czytać o problemach innych.
Może orientuje się Pan również w cenach takich zabiegów jak iniekcje przy izolacji poziomej. Wiem o zabiegu podkówania ale nie przkonuje mnie to w moim przypadku. Proszę coś napisać na temat iniekcji. Pozdrawiam i jeszcze raz składam pokłon pańskiej wiedzy i determinacji.

BDB

autor: BDB » 09 cze 2005, 12:54

Do Kubarom.
Szanowna Pani!
Istotnie, nie otrzymałem do tej pory zapytania od Pani na e-mail. Proszę wysłać na porady@bdb.com.pl (tam nie ma antyspamów).

Muszę zaznaczyć, że mimo występowania nieraz wielu podobieństw powstałych problemów, nie da się stworzyć rozwiązania uniwersalnego. Tak jak każdy człowiek jest inny, tak każdy budynek jest inny i wymaga oddzielnego podejścia mimo, że powstał z projektu powtarzalnego.
Z tego względu, żeby w pełni odpowiedzialnie rozwiązać jakiś problem budowlany, trzeba (jak pacjenta) obejrzeć go na miejscu, przeanalizować przyczyny powstania problemu, stworzyć skuteczne jego rozwiązanie i dobrać możliwie najtańsze, ale właściwe pod względem technicznym technologie. Jeżeli tylko wykonawca będzie przestrzegał opisu rozwiązania oraz stosował się do Kart Technicznych poleconych produktów, sukces zapewniony!

Jak napisałem, rozwiązanie Pani problemu jest możliwe, ale trzeba to obejrzeć mimo, iż już mam koncepcję koniecznych prac. Wizyta na budowie zawsze wnosi korekty do zamierzeń. W Pani rejonie znam wielu specjalistów, którzy mogą pomóc. Może Pani także skorzystać z naszych Konsultantów Budowlanych, których lista jest na naszej stronie internetowej i kogoś wybrać. Koszt takiej ekspertyzy jest różny: jeżeli ma ona wskazać sposób rozwiązania, to zwykle klikaset zł, jeżeli zaś ma stanowić podstawę do roszczeń sądowych i ma wskazać winnego, to zwykle 2-3 tys. zł.

W Pani przypadku wykonywanie blokady przeciwwilgociowej metodą iniekcji (niezależnie od typu) nie jest konieczne - podcinanie także. Generalnie iniekcja nigdy nie daje 100% skuteczności (mimo jakże częstych zapewnień jej wykonawcy czy producenta technologii). Chodzi o to, że iniekcja w ścianach niejednorodnych np. mur ceglany jest mniej skuteczna niż w jednorodnych np. betonowych - chociaż zdarzają się zadziałania całkowicie skuteczne, ale to przypadki losowe. Brak pełnej skuteczności wynika z braku kontroli wsiąkania iniektu w strukturę muru.
W Pani przypadku, może okazać się, że załóżmy w 90% po obwodzie ściany będzie sucho, ale na długości kilkunastu cm i to w kilku miejscach będzie nadal mokro, to czy Pani przyjmie takie rozwiązanie? Na pewno nie!
Z tego względu iniekcje stosujemy tam, gdzie nie mamy innego wyjścia np. w obiektach zabytkowych i wspomagamy mur np. osuszającym systemem tynków renowacyjnych, dzięki czemu wilgoć nadal podciąga kapilarnie, ale tego nie widać gołym okiem.

To tyle generalnie - dla ogólnego pojęcia. W Pani przypadku trzeba znaleźć rozwiązanie skuteczne całkowicie, co jest możliwe.

Co do wniosków z forum płynących, to istotnie nieraz bawię się do łez czytając przeróżne odpowiedzi - TB szczególnie. Rzadko zabieram głos na forum, ponieważ nie mam na to czasu. Gdybym chciał każdą niedorzeczność komentować, to zabrakłoby mi doby na odpowiadanie - no i Redakcja tegoż forum musiałaby mi za to płacić. Ponadto - z niewiedzy innych się utrzymuję - jak w reklamie naprawiacza pralek. Czasami jednak, gdy trafię na szczególne sianie demagogii, reaguję gdyż chcę przestrzec naiwnych czytelników przed takim "znachorem". Czy jest to skuteczne? Sam wątpię, bo ile osób to czyta? Chyba tylko sam Bóg wie?

A swoją drogą, czy zauważyła Pani paradoks w Polsce? Otóż, żeby sprzedawać leki w aptece, trzeba mieć stosowne wyższe wykształcenie - czyż nie? Żeby leczyć człowieka czy zwierzę, trzeba mieć także stosowne wyższe wykształcenie - czyż nie? Żeby projektować, trzeba także mieć stosowne wyższe wykształcenie i w dodatku uprawnienia - czyż nie?
Ale w każdym sklepie czy hurtowni budowlanej w Polsce prawie zawsze sprzedawca doradza kupującemu - czyż nie? Czy spotkała Pani sprzedawców w sklepach budowlanych z wyższym wykształceniem budowlanym? Ja nie spotkałem! Pan TB jak wynika z poziomu jego wypowiedzi, także nie ma wykształcenia wyższego budowlanego, a doradza - czyż nie? I to jest ten paradoks!

Iluż to wykończonych psychicznie i finansowo właścicieli domów już spotkałem, co po kilka razy wykonywali remonty swoich tarasów, gdzie co roku odpadały płytki lub wystąpiły przecieki? Iluż to takich inwestorów co dwa-trzy lata remontowało elewacje z powodu pękania tynków czy farby? Nie zliczę. Zawsze jednak, gdy pytałem kto podpowiedział takie rozwiązanie? - słyszałem w odpowiedzi, że w sklepie lub jakiś wykonawca podpowiedział. Jak pytałem różnych wykonawców partaczących roboty co do ich wykształcenia, to otrzymywałem taką odpowiedź jak od TB (także pytałem na forum) - czyli żadną!

Mam tylko nadzieję, że ktoś władny w rządzie to wreszcie dostrzeże i wyda stosowne przepisy karne i skończy się ta "partyzantka" w budownictwie - ku dobru kieszeni inwestorów.

Pozdrawiam,
Jerz Zembrowski - BDB

T. Brzęczkowski

autor: T. Brzęczkowski » 09 cze 2005, 13:21

Czy nie widział Pan nigdy projektów domów parter + poddasze bez wentylacji w pokojach z podpisem i nr. uprawnień? Czy nie widział Pan nigdy pięciu centymetrów styropianu w podłodze na gruncie , paskiem metr od ściany? Czy w domach proponowanych przez Pana CO2 zimą nie przekracza 1000 ppm?
Jestem pewien, że nienajlepiej Pan się bawi, bo doskonale Pan wie , że Skndynawowie mają duzo racji izolując domy. Pan ma w swoim biurze ciepłowników, wię nic dziwnego , że alergicznie i z ośmieszaniem reaguje Pan na izolację i wentylację na pozimie 40 kWh/m2 na rok. Pan napisze, że tek dobrze izolować nie umiem, lub że nie wolno. Czy może jeszcze coś, bo ośmieszanie zamiast odpowiedzi chyba na niewielu już działa (sądząc po telefonach).

Lech K.

autor: Lech K. » 09 paź 2005, 14:13

Budująca polemika.Panowie .To przecież zależy od rodzaju ściany i punktu rosy wprzegrodzie budowlanej .A folia na izolację poziomą między ścianą a fundamentem to jakaś rewelacja technologiczna to nie nowa metoda . Czyżby jakieś nowe podejście do "oddychających "ścian?Co powiecie n.t. bloczków pezam czy fortis?

Lech K.

autor: Lech K. » 09 paź 2005, 14:15

Przepraszam nie w to miejsce mi wskoczyło.

Lech K.

autor: Lech K. » 09 paź 2005, 14:15

Przepraszam nie w to miejsce mi wskoczyło.

aaaaaaaa
oszukani przez firme montujaca okna

autor: aaaaaaaa » 12 paź 2005, 18:10

prosze o zgloszenie sie do starostwa powiatowego w lublinie ul. spokojna 9 p.3 lub oddzialu miejscowego
mozna odzyskac pieniadze
firma dzialala m.in na terenie belzyc i lublina matka wlasciciela bozena p. starsza blondynka krotkie wlosy przyjmowala zamowienia oknien nie wstawili kase wzieli
firma jest znana policji
NIE KASOWAC

ali
wentylacja i ogrzewanie

autor: ali » 10 lis 2005, 1:50

T. Brzęczkowski pisze:Czy nie widział Pan nigdy projektów domów parter + poddasze bez wentylacji w pokojach z podpisem i nr. uprawnień? Czy nie widział Pan nigdy pięciu centymetrów styropianu w podłodze na gruncie , paskiem metr od ściany? Czy w domach proponowanych przez Pana CO2 zimą nie przekracza 1000 ppm?

izolację i wentylację na pozimie 40 kWh/m2 na rok.


widziałem projekty z taką izolacją na gruncie którą Pan opisuje
ale czy nie spełnia ona wymogów normy? Polska to nie Norwegia
co do wentylacji
zgodnie z wymaganiami w pomieszczeniach przeznaczonych na stały pobyt ludzi powinno się zapewnić wymianę powietrza
w praktyce wentylacji pokoi mieszkalnych w domach jednorodzinnych nie projektuje się
to jest zapewne kardynalny błąd w sztuce
nie miało to znaczenia gdy była stolarka starego typu "przewiewna" natomiast daje się odczuć w przypadku stolarki z uszczelkami i brakiem listew wietrzących w oknach

a teraz o ogrzewaniu
jak zejść do takiego zużycia energii?
czy wymuszenie wentylacji powietrza nie powoduje konieczności zwiększenia nakładów na ogrzewanie bez wymiennika ciepła???

T. Brzęczkowski

autor: T. Brzęczkowski » 10 lis 2005, 9:28

...nie Norwegia.., ale temperatura ziemi bezpośrednio pod domem i jej masa są takie same w Norwegii i Polsce. 20-30cm w dachu nikogo nie dziwi, a przeciez do ziemi ciepło odprowadzane jest szybciej mimo mniejszej różnicy temperatur, bo ziemia nieporównywalnie szybciej odbiera ciepło niż powietrze.
Kolejną sprawą jest, że przy tak małych potrzebach ciepła(40kWh/m2 rocznie) taniej w eksploatacji wychodzi elektryczne ogrzewanie niecentralne, niż gazowe centralne czy pompa ciepła. A ponieważ koszty założenia takiego ogrzewania są bardzo niskie, nie można więc pisać o okresie zwrotu inwestycji w izolację, bo przesnosimy koszty z ogrzewania na izolację

Gość
Re: Czarna lista

autor: Gość » 24 lis 2005, 15:36

Wojtuś pisze:Zauważyłem nowy dział, błedy w sztuce, fajna sprawa, że są... tzn że jest taki dział, bo błedy niestety za często się zdarzają i trzeba je wytykać. Mam wieloletnie doświadczeniebudowlane, dlatego ku przestrodze innym proponuję wpisywać właśnie tutaj niesolidnych pseudo wykonawców i firmy z całej Polski. Może w ten sposób zmniejszymy ryzyko wybudowania kiepskiego domu, a będziemy właściecielami wymarzo 8) :o :lol: nego domu i żyć z poczuciem dobrze wydanych pieniędzy!!!

LMZ
DO POLEMIKI 2 PANOW: SLAYERA I T.BRZECZKOWSKI

autor: LMZ » 07 sty 2006, 17:07

[color=green][/color]
Sz.Panowie
przez przypadek natrawilem na to forum

LMZ
c.d. dla w/w Panow

autor: LMZ » 07 sty 2006, 17:33

Sz.Panowie
wasze wypowiedzi przyprawiają mnie o zawrot glowy i sa bardzo meczace. jeden drugiemu wytyka i udowadnia kto ma racje. niczym doradca d/s budowlanych lub materialow bud.itp ktory pracuje dla jakiegos koncernu albo zachwala co lepsze lub najlepsze a wiadom chwali to za co dostal lub dostanie pieniadze albo inne prowity.
Wasza dyskusja jest marnotractwem czasu i sadze, ze lepiej wyjsc na ring i dac sobie po razie, albo poprostu wyjasnic kazdemu-ja jestem doradca lub handlowcem mat.bud. ja jestem inz.bud. lub kierownikiem itp, albo co innego
Odbiegajac od waszego tematu a jestem czlowiekie w wieku 32lat co moze dla , ktoregos z was bedzie pewnie wytlumaczeniem -waszym zdaniem glupoty i bledow,
informuje, ze jestem tradycjonalista i najnowsze metody izolaci od hydro,termo, paro idt i itp. sa mi znane bo wlasnie zaczelem budowe swojego wymazonego domu.
kazdy z argumentow pewnie ma choc troche prawdy i zachowuje teorie i praktyke ale nie uwzglednia roznic terenu, srodowiska naturalnego, polozenia geograficznego oaz geotechniki danego terenu pod ktorym bedzie st.

lmz
c/d dla slayera i t.brzeczkowskiego

autor: lmz » 07 sty 2006, 17:49


mozliwe ze beda bledy w slowach lub zdaniach (przyzwyczajam sie do innego formatu klawiatury)
wracajac do mojego przypadku budowy domu jednorodzinnego z poddaszem uzytkowym
im bardziej chcialem wiedziec wiecej o izolacji i konsultowalem sie z doradcami tym coraz bardziej mniej rozumielem. stwierdzilem ze kazdy broni swoich racji i swoich technologi oraz rozwiazan dotyczacych problemu izolacji
Stwierdzilem ze sam zastosuje kombinacyjne rozwiazanie, na swoim rozumowani oraz technologiach juz sprawdzonych ,mianowicie
zlecilem wykonanie opini geotechnicznej trerenu mojej dzialki w miejscu gdzie mial stanac budynek-, Moja dzialka polozona jest na wzniesieni w okolicy parku krajobrazowego i lasu w dole jest wioska (woj. maz)
To byl okres kwietnia i maja 2005, gdzie jak wiemy w ubieglym roku opadow deszczu bylo bardzo malo, geolog stwierdzil wode gruntowa na glebokosci 0,2-0,4 metra ponizej powierzchni terenu- woda o swobodnym zwierciadle, a poziom jego zdaniem moze ulegac duzym wachaniom ktory jest zalezny od opadow atmosferycznych

lmz
c/d izolacja

autor: lmz » 07 sty 2006, 18:16

grunty sa nosne ale to nie kurzawka (czwartorzedowe pochodzenia wodnolodowcowego)wartosc jednostkowego obciazenia dla w/w gruntow na poziomie posadowienia to 0,12 MPa/1,2 kg/cm2. grunt pruchniczy, piasek gliniasty i pylasty, pyl i pyl piasczysty.
geolog doradzil wykonanie prac fundamentowych w lipcu, kiedy poziom wod bedzie niski oraz odradzil mi podpiwniczenie i napodstawie jego opini moglem zaczac myslec o izolacjach pionowy, poziomych: law, fundamentow, scian itd. oraz o wykonaniu drnazu na dzialce. z uwagi na bardzo suchy rok zdecydowalem na tzw. ostatnia chwile wykonanie prac gruntowych. w listopadzie wykonano wykop pod calym bydynkiem(wielki dol -1,4 oraz+1,5 metra od kazdej ze scian bocznych) w miejscu gdzie mialk byc lawy fundamentowe oraz fundament, na gruncie zostala plozona folia a folie papa termoizolacyjna a nastepnie wylana plyta pod lawe z dodatkiem wody szklanej i uszlachetniacza do betonu aby tzw sytuacja picia wody przez beton nie miala miejsca. na plyte zoztala wylana lawa a potem reszta fundamentu oczywiscie tez z dodatkami byl beton (fundament monolityczny).
czyli lawa i fundamenty sa odkryte ze wszystkich stron, to pozwala na przeprowadzenie prawidlowej izolacji budynku. Mam nadzieje ze zgodnej z teoriami i polemika dwoch Panow

lmz
cd izolacje

autor: lmz » 07 sty 2006, 18:39

moja izolacja dotyczaca wody tak naprawde sie skonczyla teoretycznie bo beton juz defakto w pelni gotowy ale ja chyba jestem szalencem i mam skrzywienie na temat izolacji dlatego podjelem temat tego forum. Pozatym ze lawy i fundamenty sa roznych szerokosci i beda pod kontem 45stopni polaczone zaprawa, zamierzam jeszcze zastosowac od strony zewnetrznej izolacje z masa bitumicznj na goraco smarowac fundamenty oraz natychmiast przyklejac pape izolacyjna , na pape nastepnie bedzie przyklejony styropian estrudowany o grubosci 5 na fundamencie i 3 na lawe na styropian zostanie polozona folia hydroizolacyjna o grubosci 1.1mm i wysokosci 2.00 metra tak aby jej czesc spadala pod katem w dol prost na drenaz ktory jest polozony wokol domu i odprowadzony do studzienki sciekowej (nie stosuje foli kubekowej- poniewaz tak naprawde to sluzy ona poto aby styrpian sie nie uszkodzil)
Od strony wewnetrznej bedzie to samo ale po papie bedzie tylko folia hydroizolacyjna, na podlozu czyli poziomie plyty osadzeniowej zostanie polozona folia budowlana a nastepnie ubita warstwa piasku, przy wysokosci posadzki bedzie wylozona folia hydroizolacyjna sklejona w formie wanny i sklejona lub zespawana z folia hdroizolacyjna fundamentu oraz styropian do ociplenia posadzki, masa bitumiczna, beton z dodatkami


Wróć do „Błędy budowlane”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości

Gotowe projekty domów