Czarna lista wykonawców budowlanych

Przystępując do budowy, marzymy o idealnym domu. Niestety realia często są inne, a błędy budowlane są zmorą wielu inwestorów. Poradź się jak uniknąć błędów, na co zwrócić uwagę i co zrobić, żeby Twój dom rzeczywiście był idealny.

Moderator: Redakcja e-mieszkanie.pl

JakubSledz
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 36
Rejestracja: 27 kwie 2018, 11:24
Re: Czarna lista wykonawców budowlanych

autor: JakubSledz » 03 gru 2020, 22:34

W sumie też bym miał kogo dopisać ale się cykam bo rodo itp. Jak to jest? Można takie rzeczy podawać publicznie?

Diabeł
Początkujący
Początkujący
Posty: 4
Rejestracja: 20 lis 2020, 19:45
Re: Czarna lista wykonawców budowlanych

autor: Diabeł » 04 gru 2020, 18:46

JakubSledz pisze:W sumie też bym miał kogo dopisać ale się cykam bo rodo itp. Jak to jest? Można takie rzeczy podawać publicznie?


to może tez nie pisać opinii o materiałach bo uderza się w interesy konkretnych firm czyli wystawia im się opinię???

PiotrGorki
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 30 wrz 2020, 16:43
Re: Czarna lista wykonawców budowlanych

autor: PiotrGorki » 10 sty 2021, 14:52

Witam. Piotr z okolic Wisły. Umowę podpisałem w lutym. W marcu ruszyła budowa w okolicy nadmorskiej. Budowa szła migiem co mnie cieszyło ale kiedy przyjechałem w lipcu okazało się że wiele robót jest wykonanych źle , lub zostały pominięte a zostały ujęte w zapłaconych fakturach. Projektant napisał pismo co należy poprawić i wykonawca się stracił. Ponieważ spawa jest w postępowaniu nie mogę więcej powiedzieć. Obecnie inna firma wykonuje budowę jeśli bd jechał na morze proponuje spotkanie. duczmalewskipiotr@wp.pl 667005145

Diabeł
Początkujący
Początkujący
Posty: 4
Rejestracja: 20 lis 2020, 19:45
Re: Czarna lista wykonawców budowlanych

autor: Diabeł » 27 sty 2021, 21:46

Artop Budownictwo Sp. Z o. o.- odradzam, podpisałem z tą firmą umowę na budowę wpłaciłem zaliczkę na konto, firma nie wykonała żądnych prac i nie zwróciła zaliczki

Anekin
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 09 lut 2021, 9:56
Re: Czarna lista wykonawców budowlanych

autor: Anekin » 09 lut 2021, 10:11

Odradzam współpracę z Panem Danielem Stanisławskim grasującym obecnie w Krakowie na os. Podgaju gdzie obecnie też wynajmuje mieszkanie. Moze grasować pod róznymi firmami bo ma ich kilka. Działa na tej zasadzie że wykańcza 1 mieszkanie dobrze i w miarę terminowo i pokazuje je innym klientom. I tak nabija sobie kolejnych klientów z tego osiedla, a dodam ze terminy ma praktycznie od ręki. Bierze kilka mieszkań na raz i tu zaczynają się problemy. Zawsze bierze zaliczki, więc zawsze jest do przodu a robota wykonana źle przez zatrudnionych przez niego ludzi z łapanki, ktorzyy robią więcej szkód niz pożytku. Efekt jest taki ze termin rozciaga sie niemiłosiernie a klient zostaje ze źle wykonczonym a raczej niewykonczonym mieszkaniem. I bez pieniędzy. Ostrzegam przed wspolpraca z tym Panem. Dodam ze jest miły, sympatyczny i zgadza sie na wszystkie widzimisię klienta itd i przez to nabiera swoich klientow. Jest chetny do wykonania poprawek itd, szkoda tylko ze tego nie potem nie robi. Poczatek wspólpracy wydaje sie ok, jednak potem klient zostaje bez pieniędzy z niewykonczonym mieszkaniem. Niszczy materiały, radzę też dokładnie sprawdzać rachunki z materiałami które są na budowie, bo tak jak napisałam ma kilka budów na raz o ile ktoś zleca mu zakup materiałów.

lokers1985
Początkujący
Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 29 kwie 2021, 17:12
Re: Czarna lista wykonawców budowlanych

autor: lokers1985 » 29 kwie 2021, 17:14

Chciałbym ostrzec o Firmie SELWOJ lub VOJSTER DOM Sylwester Wojech NIP 6482790333 REGON 380406696 i pracujący u tego Pana Ojciec ZONE.HOUSE ŁUKASZ WOJECH NIP: 764218739, rozpoczęła budowę i do czasu ostatniej wpłaty wszystko szło w miarę dobrze. Po ostatniej wpłacie firma nie pojawiała się na budowie najpierw przez miesiąc tłumacząc się problemami (podpisaliśmy aneks o wydłużenie) później tłumaczyli się pogodą (podpisaliśmy kolejny aneks) i dalej się nie pojawiali. w końcu wygasł ostatni 2 lub 3 aneks (pół roku) Pomimo tego, że mieli wpisane, że do 7 dni od wymówienia umowy mają zwrócić pieniądze za niewykonaną pracę , arogancki szef i jego ojciec powiedzieli ze pieniędzy nie zwrócą i możemy sobie zakładać sprawę cywilną . nasza wpłata za ostatni etap 18-11-2020 a dziś jest 29-04-2021 a dach nadal nie powstał Uważajcie na tą Firmę ponieważ nawet kary umowne mają gdzieś, a wy zostaniecie bez zakończonego domu, bez pieniędzy, dodatkowo z kredytem, który trzeba płacić i dodatkowo kosztem sądu, prawnika i nie wiem czego jeszcze. Nie pozdrawiam Aroganckich Panów Łukasza i Sylwestra W.

Łukaszłukasz
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 09 maja 2021, 20:17
Re: Czarna lista wykonawców budowlanych

autor: Łukaszłukasz » 09 maja 2021, 20:32

Odpowiedź
na wypowiedzenie umowy z dnia 25 kwietnia 2021 r. Jan Krawczyk link lokers1985

W odpowiedzi na wypowiedzenie umowy o roboty budowlane z dnia 27 maja 2020 r. niniejszym informuję co następuje.

Po pierwsze zwodziliście nas Państwo, iż podpiszecie aneks do umowy ponad 20 dni, by tak naprawdę ostatecznie odmówić jego podpisania, tym samym nie zważając na wcześniejsze ustne ustalenia.

Po drugie wypowiedzieliście Państwo umowę tylko i wyłącznie ze swojej winy. Państwa złożone oświadczenie nie jest bezskuteczne, należy je uznać za wywołujące skutki, jednak absolutnie nie można przyjąć, iż umowa została wypowiedziana z naszej winy, bowiem w tym zakresie wypowiedzenie umowy o roboty budowlane jest bezskuteczne.

Po trzecie nasza firma z powodu Państwa decyzji nie może wejść na budowę. Wszelkie podejmowane przez nas próby kontynuowania prac kończyły się tym, że wyzwaliście Państwo Policję i zabroniliście ich kontynuowania, co zresztą powtarzacie w piśmie z dnia 25.04.2021 r.
W zaistniałej sytuacji prace nie mogły zostać przez nas dokończone, a Państwu nie przysługuje roszczenie o zwrot wynagrodzenia. W konsekwencji Państwa obecna sytuacja nie uprawnia Państwa do żądania zwrotu zapłaconych zaliczek.
Łukasz Wojech

lokers1985
Początkujący
Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 29 kwie 2021, 17:12
Re: Czarna lista wykonawców budowlanych

autor: lokers1985 » 09 maja 2021, 22:37

Wpłaciliśmy Panu Sylwestrowi Wojech ponad 60 tyś złoty PRZEDPŁATY za wykonanie stropu ścianek działowych i kominów i zgodnie z aneksami najpierw prace miały zakończyć się do 31-10-2020 później do 31-01-2021 następnie do 31-03-2021 . Z czego Panowie się nie wywiązali - pozbijali tylko kilka desek na piętrze. Nigdy przed 31-03-2021 nie utrudniałem im pracy, ale po pół roku od pierwotnego terminu 31-11-2020 i informacjach o wzrostach cen postanowiłem że już więcej nie będę czekał na szanownego pana FACHOFCA i już nie pozwolę mu robić sobie z mojej budowy składowiska i reklamy (tzw. budowa w Bytomiu z ogłoszeń). Pan manipuluje informacją ponieważ zgodnie z podpisanym Przez Pana sylwestra oświadczeniem odebrał Pan od nas wszystkie swoje rzeczy dnia 27-04-2021. Umowa została wypowiedziana z winy wykonawcy - ponieważ kilkukrotnie nie dotrzymał kolejnych terminów .

P.S. Panowie zostawili po sobie jeden wielki SYF!! na budowie pomimo wpisania w umowę, że będą utrzymywać porządek, nowa firma musi po nich sprzątać 3 dni.

OSTRZEGAM Pan Sylwester i pracujący u niego Pan Łukasz oszukali nas i nadal nie zwrócili pieniędzy, które są potrzebne nam na dokończenie budowy. Jeżeli nie chcecie zostać bez pieniędzy UWAŻAJCIE NA WSPÓŁPRACĘ Z NIMI

Serwek
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 15 maja 2021, 23:16
Re: Czarna lista wykonawców budowlanych

autor: Serwek » 16 maja 2021, 0:36

Wpisuję na "czarną listę" niesolidnego wykonawcę, firma DALPOL Julian Dałek, Nieporęt k/Warszawy. (budowa domów, usługi budowlane). Moja opinia o tej firmie jest NEGATYWNA !!! Dla chcących posiąść wiedzę o szkodach oraz praktykach pana Julian Dałek zapraszam na mail-a (tzw:priva). Dokumentacja dość obszerna. Nie polecam tego wykonawcy. Ostrzegam w ustawowej instytucji "ostrzeżenia społecznego" Firma DLAPOL Julian Dałek jest całkowicie niewiarygodna, działa podstępem, wykorzystując naturalne zasoby społeczne okazywania zaufania osobom i naturalną wiarę w intencje. Niestety Pan Dałek Julian nie jest wart zaufania. Po rozpoznaniu i potwierdzeniu prawdziwego oblicza Pana Julian Dałek #Dalpol Nieporęt skrywanych nieczystych intencji stwierdzić należy praktyki pana Dałka za karygodne. Potocznie "cicha woda....". #Moja prywatna opinia o #Dalpol Julian Dałek = NEGATYWNA #(budowa Nieporęt).
P.S. jeżeli chcecie Państwo zapoznać się bliżej ze szczegółami, dołączyć do grona pokrzywdzonych zapraszam na tzw:priva. Odnajdują się pozostali pokrzywdzeni.
++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++
#DALPOL Julian Dałek opinia negatywna

Smutny
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 02 cze 2021, 13:27
Re: Czarna lista wykonawców budowlanych

autor: Smutny » 02 cze 2021, 13:43

Próbuję ostrzec przed stolarzem, ale niestety Pan skutecznie usuwa wpisy lub usuwa się ze stron. Gdyby tego nie robił, to może udałoby się uniknąć takiej sytuacji.
Działalność o głośniej nazwie Pogotowie Stolarskie Tomasz Funtowicz (Pan działał w Łodzi, a teraz przeniósł się do Jawora).
Zasada działania: miły, przesympatyczny i sprawiający wrażenie profesjonalisty stolarz.
Umowa podpisana, zaliczka wpłacona, można zaczynać. I teraz zaczynają się schody. Pan niby ma wszystko kupione i zrobione, ale montaż przesuwa się o tydzień z winy wykonawcy remontu. Stolarz wchodzi tydzień później, zamontować dół szafek i cześć góry, ale podał zły wymiar szafek górnych i musi je skrócić. Potem zwodzi przez 4 miesiące. Umawia się, nie przyjeżdża, nie odbiera telefonów, nie odpisuje. Wymyśla przedziwne wymówki (covid ułatwia sprawę, ale po kradzieży auta akurat z naszymi meblami, chyba przegiął). Wypowiadamy umowę, obiecuje, że dokończy meble. Mijają kolejne 2 miesiące mebli jak nie ma tak nie ma. Koniec. Kuchnię dokończył inny stolarz. Ilość poprawek nie da się opisać, użyte materiały niezgodne z umową, do samego końca nie przywiózł 5 szafek i ani jednego frontu. Porażka! 6 miesięcy bez kuchni! Bądźcie ostrożni. Pozory mylą. Sprawa jest w sądzie. Chętnie skontaktuj się z innymi poszkodowanymi na priv.
Umowa z lipca 2020r - koniec cierpliwości styczeń 2021.
Ostatnio zmieniony 24 cze 2022, 13:57 przez Smutny, łącznie zmieniany 1 raz.

zwykły_czlowiek
Początkujący
Początkujący
Posty: 3
Rejestracja: 19 maja 2021, 15:42
Re: Czarna lista wykonawców budowlanych

autor: zwykły_czlowiek » 25 cze 2021, 9:43

Niesolidny: #Pavlo Koshcheiev kontakt: 794 699 036 (paszport: Ukraina Charków) tynkarz próbujący działać w Polsce. Pavlo Koshcheiev opinia negatywna. Zasłużony negatyw. Umawia się, obiecuje szklane domy, cuda, przechwałki, sztuczny uśmiech, od pierwszego dnia nie pracuje, wykręca się i wynajduje sztuczne problemy. a na domiar wszystkiego żąda pieniędzy na zaliczki. Stracony czas.
#Czarna lista wykonawców UE
#Black list of EU contractors
#Schwarze Liste der EU-Vertragspartner


Ненадійно: Павло Кощеєв контакт: 794 699 036 (паспорт: Україна Харків) штукатур намагається діяти в Польщі. Заслужений негатив. Він робить побачення, обіцяє чудеса, хвалиться, штучну позу, штучну посмішку, він не працює з першого дня, він крутить себе і знаходить штучні проблеми. Даремно витрачений час.

Nenadiyno: Pavlo Koshcheyev kontakt: +48 794 699 036 (pasport: Ukrayina Kharkiv) shtukatur namahayetʹsya diyaty v Polʹshchi. Zasluzhenyy nehatyv. Vin robytʹ pobachennya, obitsyaye chudesa, khvalytʹsya, shtuchnu pozu, shtuchnu posmishku, vin ne pratsyuye z pershoho dnya, vin krutytʹ sebe i znakhodytʹ shtuchni problemy. Daremno vytrachenyy chas.

# Черный список подрядчиков ЕС
Ненадежно: Павел Кощеев контакт: +48 794 699 036 (паспорт: Украина Харьков) штукатур пытается работать в Польше. Заслуженный минус. Свидания назначает, обещает чудеса, хвастается искусственной позой, искусственной улыбкой, не работает с первого дня, вертится и находит искусственные проблемы. Потерянное время.

Nenadezhno: Pavel Koshcheyev kontakt: +48 794 699 036 (pasport: Ukraina Khar'kov) shtukatur pytayetsya rabotat' v Pol'she. Zasluzhennyy minus. Svidaniya naznachayet, obeshchayet chudesa, khvastayetsya iskusstvennoy pozoy, iskusstvennoy ulybkoy, ne rabotayet s pervogo dnya, vertitsya i nakhodit iskusstvennyye problemy. Poteryannoye vremya.


Unzuverlässig: Pavlo Koshcheiev Kontakt: +48 794 699 036 (Pass: Ukraine Charkiw) Gipser, der versucht, in Polen zu arbeiten. Ein wohlverdientes Negativ. Er macht Dates, verspricht Wunder, prahlt, eine künstliche Pose, ein künstliches Lächeln, er arbeitet nicht vom ersten Tag an, er verdreht sich und findet künstliche Probleme. Verschwendete Zeit.

rolu
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 05 sie 2021, 8:59
Re: Czarna lista wykonawców budowlanych

autor: rolu » 05 sie 2021, 9:09

Potwierdzam poprzednie posty o Danielu Stanisławskim z Krakowa oszust ukradł zaliczkę , nie zgłosił się na robotę zgodnie z umową którą sam napisał , nie odbiera telefonu , poprostu złodziej ! firma pod którą działa to Nomast a wcześniej zachęca klientów z maila agdalux@gmail.com . Sprawa na Policji . Pozdrawiam i ostrzegam

Oszukanysineko
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 09 sie 2021, 16:03
Re: Czarna lista wykonawców budowlanych

autor: Oszukanysineko » 09 sie 2021, 16:07

Dzień dobry,
Poszukuję wszelkich osób oszukanych, poszkodowanych przez Sineko sp. z o.o. Sk. Jerzy Broda i Adam Małecki - klientów, wykonawców, podwykonawców, pracowników i innych. Szukam osób, które zdecydują się złożyć pozew zbiorowy w prokuraturze. Proszę swoją sprawę opisać na maila. Wszelkie dokumenty potwierdzające niewywiązanie się z podpisanych umów przez tę firmę będą potrzebne później. Korespondencja mailowa, SMSowa również może być dowodem w prawie.
Adres kontaktowy: poszkodowanisineko@gmail.com
Pozdrawiam

Andremark73
Początkujący
Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 15 wrz 2021, 17:51
Re: Czarna lista wykonawców budowlanych

autor: Andremark73 » 15 wrz 2021, 17:58

marok3d pisze:Ostrzegam przed firmą

Domlux Sławomir Pizoń
ul. Żeromskiego 5
39-300 Mielec, Podkarpackie
NIP 946-20-71-111
REGON 432263452
tel. 661 488 579
Nr konta 41 1240 4979 1111 0010 8797 5261

Powyższy wykonawca zwodził nas ponad miesiąc po terminie zasłaniając się że nie otrzymał jeszcze drewna z suszarni. W końcu pojawi się u nas na 2 godziny celem szybkiego zarobku (uwaga po 5 miesiącach od podpisania umowy). Schody miały dziury ponad cm szpachlowane, sęki na środku, w niektórych miejscach się już rozchodziło drewno, biel, dziury w schodach, nawet dobrze nie oczyszczone. A tam gdzie nie było widać potrafił (pomiędzy ścianami) dać stopień 2,5 cm, a podstopień 1,5 cm po (szybko montował byśmy się nie zorientowali), pomimo, że miało być wszystko 3,5 cm. Sprawa trafiła do sądu, bo po tym jak chcieliśmy zwrot zadatku (3 tysiące) gość się rozpłynął.

Bierze i wykonuje zlecenia pomimo, że ma zawieszoną działalność od 2016 roku.
Ostatnio zmieniony 20 wrz 2021, 20:50 przez Andremark73, łącznie zmieniany 1 raz.

KELT
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 16 wrz 2021, 13:05
Re: Czarna lista wykonawców budowlanych

autor: KELT » 16 wrz 2021, 13:28

Przestrzegam przed Panem Bożek Władysław tel. 694228513 z Krzeszowic wykonawca schodów wewnętrznych z drewna. Wykonał swoją pracę 9 miesięcy po ustalonym terminie i niezgodnie z zamówieniem wg. własnego widzi mi się. Mimo zapewnień że poprawi nie odbiera telefonu. Spotkany "na mieście" mówi że przyjdzie za 2 tygodnie, bo ma dużo pracy i się nie pojawia. Większość pieniędzy została wpłacona. Sprawę przekazujemy na Policję jako wyłudzenie.


Wróć do „Błędy budowlane”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości

Gotowe projekty domów