Czarna lista wykonawców budowlanych

Przystępując do budowy, marzymy o idealnym domu. Niestety realia często są inne, a błędy budowlane są zmorą wielu inwestorów. Poradź się jak uniknąć błędów, na co zwrócić uwagę i co zrobić, żeby Twój dom rzeczywiście był idealny.

Moderator: Redakcja e-mieszkanie.pl

oszukana123
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 16 paź 2017, 0:41
Re: Czarna lista wykonawców budowlanych

autor: oszukana123 » 16 paź 2017, 1:14

Witam,

Chciałabym ostrzec wszystkich przed robotnikiem Piotr Mejna z woj. pomorskiego. Podjął się u mnie zdarcia tapet, wycekolowania i pomalowania ścian w kawalerce. Swoją prace wycenił na 960 zł i była to cena sztywna zważywszy na to co powiedział przez telefon i następnego dnia zjawiając się w kawalerce potwierdził, że dokładnie tyle chce za robocizne. Dał liste produktów, które mam kupić otrzymał klucze. Rozpoczął zerwał tapetę , wycekolowal czesciowo sciane i 2 dni później zadzwonił mówiąc, ze chce za wykonanie swej pracy umownej, nie to co mówil na początku tylko wycenia ją nagle na ponad 3000 zł !!! I czy chce aby kontynuowal prace, czy ma posprzatac i sie zawinąć i że niby nikt mniej za ta prace nie weźmie!! Nie oddał mi kluczy do mieszkania mówiąc ze rzekomo wysłał mi je pocztą, bo nie ma czasu aby jeżdzić do Gdańska! Minął tydzień, a kluczy nie ma! Warto jeszcze abym tu wspomniała, ze kiedy powiedzialam temu Panu, ze inna osoba wyceniła prace na 1400 zł to powiedział do mnie pierwszego dnia po obejrzeniu mieszkania, że tamten Pan bardzo dużo chciał za ta robote i on podejmie sie za 960 zł, a za 2 dni zadzwonił ze chce ponad 3000 zł inaczej zawija się!!! Ponadto, gdy pytalam sie przez telefon ile lat doświadczenia ma w budowlance malowaniu itp powiedział ze 10 lat, a potem z dowodu wynikło, że gdyby gdyby to było 10 lat to musiałby rozpocząć w wieku 14 lat !! Ostrzegam wszystkich, aby podpisywać z góry umowę i na prawdę unikać jak ognia takich oszustów jak ten powyżej.

szpaner
Aktywny
Aktywny
Posty: 141
Rejestracja: 28 sie 2017, 13:12
Re: Czarna lista wykonawców budowlanych

autor: szpaner » 09 lis 2017, 12:49

To rzeczywiście jakaś poryta historia z tym gościem.

kasia2222
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 09 gru 2017, 23:03
Re: Czarna lista wykonawców budowlanych

autor: kasia2222 » 09 gru 2017, 23:06

Firma z Pruszcza Gdańskiego Pana Damiana Molenda

Chcieliśmy ostrzec przed tym Panem, który nasz oszukał i naraził na straty finansowe i wiele nerwów.

W roku 2017 wykonywał u nas generalny remont łazienki i kuchni. Remont zakładał wzmocnienie belek nośnych stropu, prace hydrauliczne, elektryczne i malarskie oraz kafelkowanie.

Prace zostały wykonane niezgodnie ze sztuka budowlana, niezgodnie z projektem architektonicznym oraz przez osoby, niemające przygotowania zawodowego. Wymienię tylko najbardziej rażące błędy Pana Molendy. Nie zastosował hydroizolacji we wnece prysznicowej z odwodnieniem liniowym i w efekcie woda ciekla do sąsiadów. Kafle podłogowe zostały przyklejone na płyty z gips-kartonu, przez co wykruszały się fugi, a kafle klawiszowały. Ściany pod kafelkowanie były nierówne. Instalacje elektryczne pod oprawy oswietleniowe oraz instalacje hdrauliczne pod krany zostaly poprowadzone do 150cm od miejsc wyznaczonych w projekcie. W efekcie cały remont trzeba było przeprowadzić od nowa.

Kultura pracy Pana Damiana pozostawiała również wiele do życzenia. Nie wywiązywał się ze swojej pracy w ustalonych terminach, na umówione spotkania notorycznie się spóźniał lub w ogóle nie przychodził. Wymagał płatności z góry, nie wystawiając żadnych faktur.

Po złożonej przez nas reklamacji, Pan Damian nie poprawił swoich błędów. Na telefony i maile przestał odpowiadać. Byliśmy zmuszeni do wzięcia nowej ekipy. W efekcie zapłaciliśmy za remont podwójnie. Reasumując powyższe, z pełnym przekonaniem przestrzegamy Państwa przed korzystaniem z usług tego Pana.

ameb81
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 14 gru 2017, 17:17
Re: Czarna lista wykonawców budowlanych

autor: ameb81 » 14 gru 2017, 17:20

Trapes Spółka z o.o., Trapez spółka z o.o., Meblarnia sp. z o.o. - Gdańsk, Tadeusz Czech (występujący tez na olx jako Sebastian albo Sebastian Czech).

KRS 0000219078 TRAPES SP. Z O.O., NIP 5842534408,

ODRADZAM ! ZGŁOSILIŚMY SPRAWĘ NA POLICJĘ.

Trapes sp z o o nie istnieje pod adresem wskazywanym prze Pana Tadeusza vel Sebastiana (Czarny Dwór 12 i Marynarki Polskiej) i jak się okazało wiele osób szuka osoby prowadzącej, która umowy podpisuje także na spółki: Meblarnia sp. z o.o. (nie istnieje), Trapez sp. z o.o. (nie istnieje).
Meble nie skończone (mimo, że był 2 miesięczny poślizg w realizacji ), z usterkami i uszkodzonym materiałem, pieniądze oczywiście zapłacone w całości (po tym kontakt zaczął się z panem stolarzem urywać a później przestał w ogóle odbierać telefony), FV nie wystawiona (pan stolarz rzekomo reprezentował firmę Meblarnia sp. zo o.), materiały nie zostały rozliczone.
Radzę zapoznać się z opinią z 01 kwietnia 2017 roku (my niestety nie sprawdziliśmy) na stronie: https://www.oferteo.pl/meblarnia-sp-...firma/1923366:
"Marta K., 1 kwiecień 2017
Negatywna opinia
ABSOLUTNIE ODRADZAM! wykonanie szaf z dużym opóźnieniem i niedbalstwem. Opóźnienie wynikające z niekompetencji, braku profesjonalizmu zarówno w kwestii zamawiania materiałów potrzebnych do wykonania szaf jak i kwestii pracowników zatrudnianych do wykonania przyjętego zlecenia -potrafią z powodów "osobistych nie dyspozycyjności" wydłużyć czas montażu. Dodatkowo sposób podejścia do klienta po zakończeniu montażu (w celu usunięcia defektów i szkód powstałych podczas montażu) jest utrudniony na tyle, że bez oficjalnej reklamacji się nie obędzie. Propozycja naprawy jest nie do przyjęcia - np. użycie korektora do wyszczerbionych elementów. Dodatkowo wykonawca stwierdził, że korzystanie z szaf w których drzwi się nie domykają - nie wpływają na funkcjonalność, a estetyka jest nieistotna. Dlatego stanowczo PRZEDE WSZYSTKIM uważnie przeczyta umowę i poprosi o dołożenie zapisów które zabezpieczą ich przed nie wywiązaniem się wykonawcy z umowy, w tym z terminów."

Niestety na stronie można dodawać już tylko opinie pozytywne.

Akila19
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 11 sty 2018, 15:08
Re: Czarna lista wykonawców budowlanych

autor: Akila19 » 11 sty 2018, 15:18

Witam jesteśmy w takiej samej sytuacji jak Pan zostaliśmy oszukani przez pana Tadeusza Czech. Chciałabym się bardzo z panem skontaktować i jak można z panem się skontaktować. Proszę o szybką odpowiedź

goldband
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 16 sty 2018, 9:29
odpowiedz na opinie 531-386-214

autor: goldband » 16 sty 2018, 10:18

  Inwestor w ramach zemsty wystawia zmyslona opinie aby mnie oczernic nie placi tyle ile wymaga pracowac do 2 w nocy jedna robote zrobilem pomyslnie u tego.inwestora jego narzedzia topex porazka odebralem swoje narzedzia zrezygnowalem z dalszych prac u tego pana szuka jelenia na remont generalny mieszkan za miske ryzu najlepiej doplacic wybiera najtansze materialy kaze latac dziury w tynku starym klejem do glazury szpachlowac ok 120m2 x2na gotowo w 2',dni.wraz ze.szlifowaniem recznie i pomalowac mokre na mokre,inwestor Artur robi sam elektryke bez uprawnien sep sam widzialem same zwarcia na tasme skleja.tragedia oby omijac go szerokim lukiem jest glupio madry nie zna sie na budowlance.ma swoje teorie spiskowe hydrauliki nie robilem u tego goscia a zamiata to ten pan ogon pod dywan.

  JRybczyński OSZUST
  Początkujący
  Początkujący
  Posty: 1
  Rejestracja: 30 mar 2018, 17:22
  Re: Czarna lista wykonawców budowlanych

  autor: JRybczyński OSZUST » 30 mar 2018, 17:33

  P. Jarosław Rybczyński to OSZUST !
  Jest ich dwóch : Jeden wysoki, dobrze zbudowany, u mnie do remontu kuchni był z nogą w gipsie, jeździ Fiatem Sieną, Fiatem Punto i Fordem , Drugi łysy nieduży z tatuażami na rękach, przestrzegam to oszuści ! Wszystko na początku wygląda fajnie, zrobią szybko, wspaniale, do wykonania 2 ścianki -tynk , potem za dzień pracy nie dokończonej i spartaczonej ( wszystko krzywo) ! żadają słonej zapłaty, bo jutro położą glazurę i będzie wszystko wygladało pieknie, po czym nie pojawiają się a tynk położony przez nich nadaje się do skucia, za 1 dzień pracy zapłaciłem 300zł !!!!

  klient-arki
  Początkujący
  Początkujący
  Posty: 1
  Rejestracja: 25 kwie 2018, 13:45
  Re: Czarna lista wykonawców budowlanych

  autor: klient-arki » 25 kwie 2018, 13:59

  Przestrzegam przed firmą Centrum Zarządzania Nieruchomościami "Arka" Sp. z o.o. z Bytomia. Firma często zmienia adresy swojej siedziby więc nie będę podawał aktualnego adresu, bo za pół roku będzie nieaktualny.

  Firma wykonywała u mnie kompleksowo instalacje wod-kan, solary, podłączenia elektryczne urządzeń w kotłowni. Co nie rozpoczeła to spartaczyli, ponadto poniszczyli prace innych wykonawców.

  Usterki:
  - w kotłowni cieknie woda z kilku rur,
  - instalacja gazowa jest nieszczelna!,
  - z 2 grzejników cieknie mi woda w domu,
  - solary są niepoprawnie podłączone,
  - czujnik temperatury, który ma być podłączony w kolektorze solarnym na dachu zamontowali w kotłowni (sic!)
  - instalacje elektryczne zagrażają życiu i zdrowiu,
  - mostkowania przewodów 230V wykonali bez zabezpieczeń, niezgodnie z normami SEP,
  - sterownik ogrzewania podłogowego w kuchni steruje podłogówką w łazience i na odwrót,

  oraz wiele z ponad 30 innych usterek.

  Firma pomimo ponad 10krotnych wezwań, nie przyjechała naprawiać usterek.

  Sprawa trafiła do sądu.

  Marnak
  Początkujący
  Początkujący
  Posty: 1
  Rejestracja: 15 maja 2018, 21:10
  Re: Czarna lista wykonawców budowlanych

  autor: Marnak » 15 maja 2018, 21:14

  Szanowni, jeżeli ktoś z Was trafił na tego człowieka i jego firmę: PPHU Bogdan Rosa ze Stoczek Łukowski i został pokrzywdzony w sposób polegający na pobraniu zaliczki i nie wykonaniu usługi, to proszę o kontakt: fidelis88@gazeta.pl. Niestety liczba osób, które w ostatnich latach były poszkodowane się powiększa, co widać w bazach dłużników. Bezkarność to najlepsze słowo na to co się dzieje.

  Lewis2018
  Początkujący
  Początkujący
  Posty: 1
  Rejestracja: 04 cze 2018, 14:43
  Re: Czarna lista wykonawców budowlanych

  autor: Lewis2018 » 04 cze 2018, 14:47

  Firma Budowlana

  Budowa Domów Krzysztof Chojnacki Firma ,,NOWA'' z miejscowości Rzekuń

  lub

  Nowa. Budowa domów. Chojnacki K.

  i

  BUD DOM Budowa Domów Pod Klucz Chojnacki Robert z miejscowości Rzekuń


  Prace budowlane Ci Panowie wykonują razem , czyli ojciec i syn. Zleciliśmy tym panom pracę budowlane przy naszym budynku. Na początku sprawiali wrażenie ludzi znających się na tym co robią. Oczywiście przed powierzeniem im prac widzieliśmy ich wcześniejsze realizacje i wszystko wyglądało naprawdę ładnie. Pan Krzysztof chwali się swoim stażem w zawodzie i tym że posiada tytuł mistrza budowlanego .

  Niestety rzeczywistość okazała się całkowicie inna. Prace zostały wykonane niezgodnie z projektem i sztuką budowlaną. Poniżej zamieszczamy opis źle wykonanych rzeczy.

  Niezawibrowanie betonu co poskutkowało złym ułożeniem mieszanki betonowej w szalunkach. Po zdjęciu szalunków naszym oczom ukazała się duża ilość raków i miejsc w którym było widać zbrojenia. Oczywiście Pan Krzysztof podczas zalewania twierdził że beton podawany z pompy pod wpływem wysokości z jakiej spada sam się zawibruje, niestety tak się nie stało.

  Nieprawidłowo wykonane zbrojenie. Przed zalaniem zbrojenie było odbierane przez kierownika który stwierdził nieprawidłowości i nakazał wykonawcy ich poprawę. Dzięki rakom które miejscami ukazały fragmenty zbrojenia wiemy że Panowie tych poleceń nie wykonali bo ważniejsze dla nich było w tym czasie konsumowanie obiadu. Oczywiście później tłumaczyli się że oni zrobili wszystko zgodnie z obowiązującymi normami, dziwne tylko że w projekcie zapisane jest co innego.

  Brak niektórych elementów żelbetowych. Wynika to z tego że panowie prawie wcale nie czytali projektu .

  Dalsze wady to krzywe ściany, rozsadzone szalunki przez co beton wystaje kilka cm poza ścianę itd.

  Niestety panowie po tym co zrobili z budowy uciekli i odmówili dalszego kontynuowania prac oraz wykonania poprawek źle wykonanych rzeczy.
  Naszym największym błędem było wypłacenie na bieżąco zaliczek.

  Stanowczo NIE POLECAMY ! ! !

  Oczywiście na wszystko mamy dowody w postaci dokumentacji zdjęciowej.

  Poniżej zamieszczam link strony gdzie można przeczytać więcej i zobaczyć zdjęcia z realizacji :

  https://chojnacki-krzysztof-rzekun.jimdofree.com/

  lub

  https://krzysztof-chojnacki-rzekun.jimdofree.com/
  Ostatnio zmieniony 02 lis 2018, 12:02 przez Lewis2018, łącznie zmieniany 7 razy.

  takiebyleco
  Początkujący
  Początkujący
  Posty: 1
  Rejestracja: 22 lip 2018, 19:17
  Re: Czarna lista wykonawców budowlanych

  autor: takiebyleco » 22 lip 2018, 19:42

  1. F.U.H. Mat-Daw Dawid Węgiel w Rudzie Śl.
  Podpisanie umowy miało na celu tylko wyłudzenie zaliczki. Firma nie rozpoczęła remontu i nie zwróciła zaliczki. Sprawa jest już w sądzie, a niewykluczone, że również będzie skierowane doniesienie do prokuratury o możliwości dokonania przestępstwa wyłudzenia.

  2. Bezpieczny Remont Kamil Kowalik Piekary Śl.
  Firma zamiast remontu urządziła totalną demolkę. Mieszkanie wyglądało jak po przejściu trąby powietrznej. Firma samowolnie opuściła remontowany obiekt (uciekła). Dla zainteresowanych mogę udostępnić kilka zdjęć (z całości zniszczeń
  mam takich zdjęć ok. 100). Kancelaria Adwokacka przygotowuje pozew do sądu.

  Na potwierdzenie stawianych zarzutów kontakt meilowy ania.ao@onet.pl.

  Kolejnyoszukany
  Początkujący
  Początkujący
  Posty: 2
  Rejestracja: 24 lip 2018, 5:24
  Re: Czarna lista wykonawców budowlanych

  autor: Kolejnyoszukany » 24 lip 2018, 5:50

  Dariusz Szydłowski, Kielce, ul. Kazimierza Wielkiego.

  Wykonał wykończenie mieszkania deweloperskiego. Mówi, ze potrafi wszystko, również hydraulikę.
  Zamontował baterie podtynkową tak, ze zalaliśmy poł budynku. Inni hydraulicy, którzy ocenili jego prace po odkuciu baterii stwierdzili, ze takiego partactwa jeszcze nie widzieli. Np zamurowuje stare elementy montażowe a na fakturach są drogie materiały. Problemy po zalaniu są ogromne, opóźnienie, osuszanie, koszty reparacji podłogi i zalanych sufitów i ścian sąsiadów. Zrobił na czarno wiec umył ręce. Nie odbiera telefonu.
  Będziemy zmuszeni zapłacić za ekspertyzę i podać sprawę do sądu.
  Próbował oszukać na płytkach, powiedział, ze zabrakło 3 metry a w rzeczywiści była to jedna płytka. Myślał , ze nie sprawdzimy bo daleko mieszkamy. Po całości nieuczciwy.

  Kolejnyoszukany
  Początkujący
  Początkujący
  Posty: 2
  Rejestracja: 24 lip 2018, 5:24
  Re: Czarna lista wykonawców budowlanych

  autor: Kolejnyoszukany » 26 lip 2018, 19:33

  UWAGA!!!!
  Jest więcej budowlańców o tym imieniu i nazwisku w Kielcach!!
  Ten jest po 30, niski, drobny, nie patrzy w oczy. Mieszka na Slichowicach, na Kazimierza Wielkiego

  calypso2k
  Początkujący
  Początkujący
  Posty: 1
  Rejestracja: 25 sie 2018, 17:54
  Re: Czarna lista wykonawców budowlanych

  autor: calypso2k » 25 sie 2018, 18:04

  Opinia na temat firmy Lewandowski Marcin MEGA LION Sp. z o.o. ul. Przemysłowa 8, 85-758 Bydgoszcz, KRS: 0000431805, NIP: 5542919067, REGON: 341321208.

  UWAGA OSZUST! Firma sprzedaje stolarkę zewnętrzną i wewnętrzną - okna, drzwi, a także wykonuje ogrodzenia i bramy. Zalega mi obecnie na kwotę 60 000 złotych, poprzez swoje działania opóźniła moją budowę o 6 miesięcy, stwarzając mi gigantyczne problemy z innymi wykonawcami, terminami i praktycznie rujnując moją inwestycję. Dziesiątki telefonów, SMSów, proszenia - żadnego skutku. Ogrom zmarnowanego czasu, nerwów i pieniędzy. Obecnie brak kontaktu.

  Mam nadzieję, że już nikt nie popełni mojego błędu!

  Przedstawicielem tej firmy jest "JAN-POL" Michał Lewandowski NIP: 5542719150, REGON: 340254674.

  Ofertę firmy można znaleźć na stronach
  http://oknapasywne.com
  http://mega-lion.pl
  http://automatykadobram.pro
  http://ogrodzenia.online

  Pawel_Jan
  Początkujący
  Początkujący
  Posty: 2
  Rejestracja: 03 paź 2018, 14:56
  Re: Czarna lista wykonawców budowlanych

  autor: Pawel_Jan » 03 paź 2018, 15:15

  CZARNA LISTA:
  Dariusz Kania tynkiwylewki.eu Biały Dunajec ( numery tel. 503581818, 606433864 )
  Wykonawca obiecuje, że wykona prace po czym przestaje odbierać telefony, odrzuca połączenia a w przypadku wybrania numeru z innego telefonu odbiera i się rozłącza.


  Wróć do „Błędy budowlane”

  Kto jest online

  Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości

  Gotowe projekty domów