Czarna lista wykonawców budowlanych

Przystępując do budowy, marzymy o idealnym domu. Niestety realia często są inne, a błędy budowlane są zmorą wielu inwestorów. Poradź się jak uniknąć błędów, na co zwrócić uwagę i co zrobić, żeby Twój dom rzeczywiście był idealny.

Moderator: Redakcja e-mieszkanie.pl

oszukana123
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 16 paź 2017, 0:41
Re: Czarna lista wykonawców budowlanych

autor: oszukana123 » 16 paź 2017, 1:14

Witam,

Chciałabym ostrzec wszystkich przed robotnikiem Piotr Mejna z woj. pomorskiego. Podjął się u mnie zdarcia tapet, wycekolowania i pomalowania ścian w kawalerce. Swoją prace wycenił na 960 zł i była to cena sztywna zważywszy na to co powiedział przez telefon i następnego dnia zjawiając się w kawalerce potwierdził, że dokładnie tyle chce za robocizne. Dał liste produktów, które mam kupić otrzymał klucze. Rozpoczął zerwał tapetę , wycekolowal czesciowo sciane i 2 dni później zadzwonił mówiąc, ze chce za wykonanie swej pracy umownej, nie to co mówil na początku tylko wycenia ją nagle na ponad 3000 zł !!! I czy chce aby kontynuowal prace, czy ma posprzatac i sie zawinąć i że niby nikt mniej za ta prace nie weźmie!! Nie oddał mi kluczy do mieszkania mówiąc ze rzekomo wysłał mi je pocztą, bo nie ma czasu aby jeżdzić do Gdańska! Minął tydzień, a kluczy nie ma! Warto jeszcze abym tu wspomniała, ze kiedy powiedzialam temu Panu, ze inna osoba wyceniła prace na 1400 zł to powiedział do mnie pierwszego dnia po obejrzeniu mieszkania, że tamten Pan bardzo dużo chciał za ta robote i on podejmie sie za 960 zł, a za 2 dni zadzwonił ze chce ponad 3000 zł inaczej zawija się!!! Ponadto, gdy pytalam sie przez telefon ile lat doświadczenia ma w budowlance malowaniu itp powiedział ze 10 lat, a potem z dowodu wynikło, że gdyby gdyby to było 10 lat to musiałby rozpocząć w wieku 14 lat !! Ostrzegam wszystkich, aby podpisywać z góry umowę i na prawdę unikać jak ognia takich oszustów jak ten powyżej.

szpaner
Aktywny
Aktywny
Posty: 141
Rejestracja: 28 sie 2017, 13:12
Re: Czarna lista wykonawców budowlanych

autor: szpaner » 09 lis 2017, 12:49

To rzeczywiście jakaś poryta historia z tym gościem.

kasia2222
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 09 gru 2017, 23:03
Re: Czarna lista wykonawców budowlanych

autor: kasia2222 » 09 gru 2017, 23:06

Firma z Pruszcza Gdańskiego Pana Damiana Molenda

Chcieliśmy ostrzec przed tym Panem, który nasz oszukał i naraził na straty finansowe i wiele nerwów.

W roku 2017 wykonywał u nas generalny remont łazienki i kuchni. Remont zakładał wzmocnienie belek nośnych stropu, prace hydrauliczne, elektryczne i malarskie oraz kafelkowanie.

Prace zostały wykonane niezgodnie ze sztuka budowlana, niezgodnie z projektem architektonicznym oraz przez osoby, niemające przygotowania zawodowego. Wymienię tylko najbardziej rażące błędy Pana Molendy. Nie zastosował hydroizolacji we wnece prysznicowej z odwodnieniem liniowym i w efekcie woda ciekla do sąsiadów. Kafle podłogowe zostały przyklejone na płyty z gips-kartonu, przez co wykruszały się fugi, a kafle klawiszowały. Ściany pod kafelkowanie były nierówne. Instalacje elektryczne pod oprawy oswietleniowe oraz instalacje hdrauliczne pod krany zostaly poprowadzone do 150cm od miejsc wyznaczonych w projekcie. W efekcie cały remont trzeba było przeprowadzić od nowa.

Kultura pracy Pana Damiana pozostawiała również wiele do życzenia. Nie wywiązywał się ze swojej pracy w ustalonych terminach, na umówione spotkania notorycznie się spóźniał lub w ogóle nie przychodził. Wymagał płatności z góry, nie wystawiając żadnych faktur.

Po złożonej przez nas reklamacji, Pan Damian nie poprawił swoich błędów. Na telefony i maile przestał odpowiadać. Byliśmy zmuszeni do wzięcia nowej ekipy. W efekcie zapłaciliśmy za remont podwójnie. Reasumując powyższe, z pełnym przekonaniem przestrzegamy Państwa przed korzystaniem z usług tego Pana.

ameb81
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 14 gru 2017, 17:17
Re: Czarna lista wykonawców budowlanych

autor: ameb81 » 14 gru 2017, 17:20

Trapes Spółka z o.o., Trapez spółka z o.o., Meblarnia sp. z o.o. - Gdańsk, Tadeusz Czech (występujący tez na olx jako Sebastian albo Sebastian Czech).

KRS 0000219078 TRAPES SP. Z O.O., NIP 5842534408,

ODRADZAM ! ZGŁOSILIŚMY SPRAWĘ NA POLICJĘ.

Trapes sp z o o nie istnieje pod adresem wskazywanym prze Pana Tadeusza vel Sebastiana (Czarny Dwór 12 i Marynarki Polskiej) i jak się okazało wiele osób szuka osoby prowadzącej, która umowy podpisuje także na spółki: Meblarnia sp. z o.o. (nie istnieje), Trapez sp. z o.o. (nie istnieje).
Meble nie skończone (mimo, że był 2 miesięczny poślizg w realizacji ), z usterkami i uszkodzonym materiałem, pieniądze oczywiście zapłacone w całości (po tym kontakt zaczął się z panem stolarzem urywać a później przestał w ogóle odbierać telefony), FV nie wystawiona (pan stolarz rzekomo reprezentował firmę Meblarnia sp. zo o.), materiały nie zostały rozliczone.
Radzę zapoznać się z opinią z 01 kwietnia 2017 roku (my niestety nie sprawdziliśmy) na stronie: https://www.oferteo.pl/meblarnia-sp-...firma/1923366:
"Marta K., 1 kwiecień 2017
Negatywna opinia
ABSOLUTNIE ODRADZAM! wykonanie szaf z dużym opóźnieniem i niedbalstwem. Opóźnienie wynikające z niekompetencji, braku profesjonalizmu zarówno w kwestii zamawiania materiałów potrzebnych do wykonania szaf jak i kwestii pracowników zatrudnianych do wykonania przyjętego zlecenia -potrafią z powodów "osobistych nie dyspozycyjności" wydłużyć czas montażu. Dodatkowo sposób podejścia do klienta po zakończeniu montażu (w celu usunięcia defektów i szkód powstałych podczas montażu) jest utrudniony na tyle, że bez oficjalnej reklamacji się nie obędzie. Propozycja naprawy jest nie do przyjęcia - np. użycie korektora do wyszczerbionych elementów. Dodatkowo wykonawca stwierdził, że korzystanie z szaf w których drzwi się nie domykają - nie wpływają na funkcjonalność, a estetyka jest nieistotna. Dlatego stanowczo PRZEDE WSZYSTKIM uważnie przeczyta umowę i poprosi o dołożenie zapisów które zabezpieczą ich przed nie wywiązaniem się wykonawcy z umowy, w tym z terminów."

Niestety na stronie można dodawać już tylko opinie pozytywne.

Akila19
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 11 sty 2018, 15:08
Re: Czarna lista wykonawców budowlanych

autor: Akila19 » 11 sty 2018, 15:18

Witam jesteśmy w takiej samej sytuacji jak Pan zostaliśmy oszukani przez pana Tadeusza Czech. Chciałabym się bardzo z panem skontaktować i jak można z panem się skontaktować. Proszę o szybką odpowiedź

goldband
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 16 sty 2018, 9:29
odpowiedz na opinie 531-386-214

autor: goldband » 16 sty 2018, 10:18

  Inwestor w ramach zemsty wystawia zmyslona opinie aby mnie oczernic nie placi tyle ile wymaga pracowac do 2 w nocy jedna robote zrobilem pomyslnie u tego.inwestora jego narzedzia topex porazka odebralem swoje narzedzia zrezygnowalem z dalszych prac u tego pana szuka jelenia na remont generalny mieszkan za miske ryzu najlepiej doplacic wybiera najtansze materialy kaze latac dziury w tynku starym klejem do glazury szpachlowac ok 120m2 x2na gotowo w 2',dni.wraz ze.szlifowaniem recznie i pomalowac mokre na mokre,inwestor Artur robi sam elektryke bez uprawnien sep sam widzialem same zwarcia na tasme skleja.tragedia oby omijac go szerokim lukiem jest glupio madry nie zna sie na budowlance.ma swoje teorie spiskowe hydrauliki nie robilem u tego goscia a zamiata to ten pan ogon pod dywan.

  JRybczyński OSZUST
  Początkujący
  Początkujący
  Posty: 1
  Rejestracja: 30 mar 2018, 17:22
  Re: Czarna lista wykonawców budowlanych

  autor: JRybczyński OSZUST » 30 mar 2018, 17:33

  P. Jarosław Rybczyński to OSZUST !
  Jest ich dwóch : Jeden wysoki, dobrze zbudowany, u mnie do remontu kuchni był z nogą w gipsie, jeździ Fiatem Sieną, Fiatem Punto i Fordem , Drugi łysy nieduży z tatuażami na rękach, przestrzegam to oszuści ! Wszystko na początku wygląda fajnie, zrobią szybko, wspaniale, do wykonania 2 ścianki -tynk , potem za dzień pracy nie dokończonej i spartaczonej ( wszystko krzywo) ! żadają słonej zapłaty, bo jutro położą glazurę i będzie wszystko wygladało pieknie, po czym nie pojawiają się a tynk położony przez nich nadaje się do skucia, za 1 dzień pracy zapłaciłem 300zł !!!!

  klient-arki
  Początkujący
  Początkujący
  Posty: 1
  Rejestracja: 25 kwie 2018, 13:45
  Re: Czarna lista wykonawców budowlanych

  autor: klient-arki » 25 kwie 2018, 13:59

  Przestrzegam przed firmą Centrum Zarządzania Nieruchomościami "Arka" Sp. z o.o. z Bytomia. Firma często zmienia adresy swojej siedziby więc nie będę podawał aktualnego adresu, bo za pół roku będzie nieaktualny.

  Firma wykonywała u mnie kompleksowo instalacje wod-kan, solary, podłączenia elektryczne urządzeń w kotłowni. Co nie rozpoczeła to spartaczyli, ponadto poniszczyli prace innych wykonawców.

  Usterki:
  - w kotłowni cieknie woda z kilku rur,
  - instalacja gazowa jest nieszczelna!,
  - z 2 grzejników cieknie mi woda w domu,
  - solary są niepoprawnie podłączone,
  - czujnik temperatury, który ma być podłączony w kolektorze solarnym na dachu zamontowali w kotłowni (sic!)
  - instalacje elektryczne zagrażają życiu i zdrowiu,
  - mostkowania przewodów 230V wykonali bez zabezpieczeń, niezgodnie z normami SEP,
  - sterownik ogrzewania podłogowego w kuchni steruje podłogówką w łazience i na odwrót,

  oraz wiele z ponad 30 innych usterek.

  Firma pomimo ponad 10krotnych wezwań, nie przyjechała naprawiać usterek.

  Sprawa trafiła do sądu.

  Marnak
  Początkujący
  Początkujący
  Posty: 1
  Rejestracja: 15 maja 2018, 21:10
  Re: Czarna lista wykonawców budowlanych

  autor: Marnak » 15 maja 2018, 21:14

  Szanowni, jeżeli ktoś z Was trafił na tego człowieka i jego firmę: PPHU Bogdan Rosa ze Stoczek Łukowski i został pokrzywdzony w sposób polegający na pobraniu zaliczki i nie wykonaniu usługi, to proszę o kontakt: fidelis88@gazeta.pl. Niestety liczba osób, które w ostatnich latach były poszkodowane się powiększa, co widać w bazach dłużników. Bezkarność to najlepsze słowo na to co się dzieje.

  Lewis2018
  Początkujący
  Początkujący
  Posty: 1
  Rejestracja: 04 cze 2018, 14:43
  Re: Czarna lista wykonawców budowlanych

  autor: Lewis2018 » 04 cze 2018, 14:47

  Firma Budowlana

  BUD - DOM 2 Krzysztof Chojnacki z miejscowości Rzekuń

  www.nowamur.com.pl

  i

  BUD DOM Budowa Domów Pod Klucz Chojnacki Robert z miejscowości Rzekuń

  Prace budowlane Ci Panowie wykonują razem , czyli ojciec i syn.

  Zleciliśmy firmie Bud Dom 2 której wlascielem jest Pan Krzysztof Chojnacki pracę budowlane polegające na dokończeniu naszego budynku. Prace polegały na wymurowaniu dwóch warstw z betonu komórkowego i wylaniu na tym ponad 90 mb wieńca żelbetowego. Pan Krzysztof na początku sprawia wrażenie człowieka uczciwego i rzetelnego. Przed powierzeniem mu pracy widzieliśmy jego dwie poprzednie realizację i wszystko prezentowało się naprawdę solidnie. Niestety dobre wrażenie szybko minęło ponieważ Pan Krzysztof jak się okazało wcale nie czyta projektu budowlanego i wykonuje pracę niezgodnie z projektem i sztuką budowlaną. Efekt jego prac to: 1) Brak trzech bardzo ważnych elementów żelbetonowych. 2) Źle zawibrowany beton co poskutkowało wieloma miejscami gdzie widoczne było zbrojenie. 3 )Źle wykonane zbrojenie - projekt jak również normy budowlane jasno określają długość zakładów przy wykonywaniu zbrojenia. W naszym przypadku projekt jasno określał że zakłady powinny wynosić minimum 48cm. Tymczasem Pan Krzysztof wykonał zakłady belek zbrojeniowych i eLek narożnikowych dużo krótsze i nie widział w tym żadnego problemu. 4)Zmiana grubości wieńca, na pewnym odcinku wieńca Pan Krzysztof niezgodnie z projektem i bez konsultacji z kimkolwiek zmienił wysokość wieńca z 25cm na 12cm. 5)Rozsadzone szalunki przez co beton wystaje poza obrys ściany. Wieniec przed wylaniem był odbierany przez kierownika budowy który stwierdził sporą ilość błędów i nakazał ich naprawę. Pan Krzysztof dokładnie słyszał od kierownika budowy co jest do naprawy i twierdził że przed zalaniem betonu wszystko będzie poprawione i zrobione zgodnie z projektem. Jak się później okazało Pan Krzysztof poprawek nie wykonał i zalał wszystko betonem. Pan Krzysztof po wszystkim uciekl z placu budowy i odmówił wykonania jakichkolwiek poprawek. Naszym największym błędem okazało się zbyd duże zaufanie do tego wykonawcy i zbyt wczesnie wręczone zaliczki o które Pan Krzysztof ciągle się upominał. Pan Krzysztof reklamuje się w internecie swoim 25-letnim doświadczeniem i tym że jest dyplomowanym mistrzem budowlanym..... Tylko jak osoba posiadająca dyplom i tyle lat doświadczenia może dopuścić się tak poważnych błędów przy tak prostej pracy jaką jest wykonanie wieńca żelbetowego. Całkowity brak podstawowej wiedzy jeżeli chodzi o podstawy sztuki budowlanej. Zdecydowanie odradzamy współpracy z Panem Krzysztofem ! ! ! Nas współpraca z tym Panem kosztowała sporą ilość straconego zdrowia. Jeżeli ktoś również został poszkodowany przez tego Pana lub chce się dowiedzieć więcej to proszę o kontakt mailowy pod adresem: uwazajnawykonawce@gmail.com .Oczywiście na wszystko posiadamy twarde dowody.


  www.nowamur.com.pl

  http://nowamur.5v.pl/
  Ostatnio zmieniony 24 cze 2023, 8:12 przez Lewis2018, łącznie zmieniany 9 razy.

  takiebyleco
  Początkujący
  Początkujący
  Posty: 1
  Rejestracja: 22 lip 2018, 19:17
  Re: Czarna lista wykonawców budowlanych

  autor: takiebyleco » 22 lip 2018, 19:42

  1. F.U.H. Mat-Daw Dawid Węgiel w Rudzie Śl.
  Podpisanie umowy miało na celu tylko wyłudzenie zaliczki. Firma nie rozpoczęła remontu i nie zwróciła zaliczki. Sprawa jest już w sądzie, a niewykluczone, że również będzie skierowane doniesienie do prokuratury o możliwości dokonania przestępstwa wyłudzenia.

  2. Bezpieczny Remont Kamil Kowalik Piekary Śl.
  Firma zamiast remontu urządziła totalną demolkę. Mieszkanie wyglądało jak po przejściu trąby powietrznej. Firma samowolnie opuściła remontowany obiekt (uciekła). Dla zainteresowanych mogę udostępnić kilka zdjęć (z całości zniszczeń
  mam takich zdjęć ok. 100). Kancelaria Adwokacka przygotowuje pozew do sądu.

  Na potwierdzenie stawianych zarzutów kontakt meilowy ania.ao@onet.pl.

  Kolejnyoszukany
  Początkujący
  Początkujący
  Posty: 2
  Rejestracja: 24 lip 2018, 5:24
  Re: Czarna lista wykonawców budowlanych

  autor: Kolejnyoszukany » 24 lip 2018, 5:50

  post jest usuniety!!!!!!!!!!!
  Ostatnio zmieniony 04 paź 2022, 16:03 przez Kolejnyoszukany, łącznie zmieniany 2 razy.

  Kolejnyoszukany
  Początkujący
  Początkujący
  Posty: 2
  Rejestracja: 24 lip 2018, 5:24
  Re: Czarna lista wykonawców budowlanych

  autor: Kolejnyoszukany » 26 lip 2018, 19:33

  ten post jest usuniety. Przepraszam za jego zamieszczenie.
  Ostatnio zmieniony 04 paź 2022, 16:00 przez Kolejnyoszukany, łącznie zmieniany 2 razy.

  calypso2k
  Początkujący
  Początkujący
  Posty: 1
  Rejestracja: 25 sie 2018, 17:54
  Re: Czarna lista wykonawców budowlanych

  autor: calypso2k » 25 sie 2018, 18:04

  Opinia na temat firmy Lewandowski Marcin MEGA LION Sp. z o.o. ul. Przemysłowa 8, 85-758 Bydgoszcz, KRS: 0000431805, NIP: 5542919067, REGON: 341321208.

  UWAGA OSZUST! Firma sprzedaje stolarkę zewnętrzną i wewnętrzną - okna, drzwi, a także wykonuje ogrodzenia i bramy. Zalega mi obecnie na kwotę 60 000 złotych, poprzez swoje działania opóźniła moją budowę o 6 miesięcy, stwarzając mi gigantyczne problemy z innymi wykonawcami, terminami i praktycznie rujnując moją inwestycję. Dziesiątki telefonów, SMSów, proszenia - żadnego skutku. Ogrom zmarnowanego czasu, nerwów i pieniędzy. Obecnie brak kontaktu.

  Mam nadzieję, że już nikt nie popełni mojego błędu!

  Przedstawicielem tej firmy jest "JAN-POL" Michał Lewandowski NIP: 5542719150, REGON: 340254674.

  Ofertę firmy można znaleźć na stronach
  http://oknapasywne.com
  http://mega-lion.pl
  http://automatykadobram.pro
  http://ogrodzenia.online

  Pawel_Jan
  Początkujący
  Początkujący
  Posty: 2
  Rejestracja: 03 paź 2018, 14:56
  Re: Czarna lista wykonawców budowlanych

  autor: Pawel_Jan » 03 paź 2018, 15:15

  CZARNA LISTA:
  Dariusz Kania tynkiwylewki.eu Biały Dunajec ( numery tel. 503581818, 606433864 )
  Wykonawca obiecuje, że wykona prace po czym przestaje odbierać telefony, odrzuca połączenia a w przypadku wybrania numeru z innego telefonu odbiera i się rozłącza.


  Wróć do „Błędy budowlane”

  Kto jest online

  Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości

  Gotowe projekty domów