Czarna lista wykonawców budowlanych

Przystępując do budowy, marzymy o idealnym domu. Niestety realia często są inne, a błędy budowlane są zmorą wielu inwestorów. Poradź się jak uniknąć błędów, na co zwrócić uwagę i co zrobić, żeby Twój dom rzeczywiście był idealny.

Moderator: Redakcja e-mieszkanie.pl

jasiu-72
Początkujący
Początkujący
Posty: 3
Rejestracja: 07 cze 2013, 10:31
Czarna lista wykonawców budowlanych

autor: jasiu-72 » 21 sie 2013, 11:50

GM-BUD Grzegorz Mrozik POLKOWICE UWAGA NA TEGO GOŚCIA .

interson
Początkujący
Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 13 wrz 2017, 14:53
Re: Czarna lista wykonawców budowlanych

autor: interson » 13 wrz 2017, 14:54

Piszę ten tekst, aby ostrzec przed firmą Patryk Urczyński Usługi Budowlane z miasta Lubań. Obecnie ten pan funkcjonuje w okolicach Wrocławia (na dzień 13.09.2017) i co przezorniejsi z pewnością zaglądną do sieci, być może docierając do tego tekstu.

Pan Patryk urczyński został zaproszony na wycenę dokończenia budowy domu jednorodzinnego. Przy wycenie prac (strop i kolejne etapy, aż po dach) przystał na warunki finansowe. Zadeklarował, że ma za sobą 6 wybudowanych domów od A do Z. Podpisaliśmy umowę i budowa była realizowana. Jakie jest podsumowanie?

- Wykonawca nie dysponuje praktycznie żadnym sprzętem. Nawet proste klucze pożyczał ode mnie. Szalunki usuwał młotkiem, pustaki rozwalał młotkiem. Wiertarka czy kątówka z marketów budowlanych po kilku dniach "siadała" i znowu młotek stanowił główne narzędzie. Deklaracje o niwelatorach, wibratorach można włożyć między bajki - mówi że wynajmie w odpowiedniej chwili, natomiast nigdy na budowie się nie pojawiły. Przy stropie gdy zagroziłem wstrzymaniem prac przywiózł wibrator, a i tak strop nie został prawidłowo zawibrowany i są poduszki powietrzne.

- Wykonawca kompletnie nie jest wypłacalny. Od pierwszych dni przychodził po zaliczki, tu z informacją że potrzebuje na pracowników, tam na sprzęt, na paliwo, na końcu nawet na OC do NOWEGO SAMOCHODU. Na końcu nie zapłacił swojemu podwykonawcy (cieśle) za wykonanie więźby i zwinął się z budowy. Posiadam dokumenty potwierdzające jego długi i niewypłacalność.

- Wykonawca jest niekompetentny do budowy takich budynków jak domy. Praca bez dystansów. Wszystkie szalunki rozsadzone na grubość 3-4 cm, krzywe ściany (5 cm krzywizny!). Wszystkie mocowania na wkręty lub zakrzywiony młotkiem pręt. Po pracy tego pana trzeba skuwać wszystkie rozsadzone wylewki, schody, belki, strop. Tynki mają nawet 5 cm grubości. Posadzka wylana niechlujnie.

- Wykonawca jest skrajnie nieodpowiedzialny. Popełnił mnóstwo błędów, które gdyby nie zostały odkryte w porę mogłyby spowodować katastrofę budowlaną. Niedolany słup pod stropem (zasłonięty deskami aby inwestor nie zobaczył; próby wstawienia cegły i zarzucenia zaprawą). Źle wybudowane ściany szczytowe (pod innym kątem niż w projekcie, bez uwzględnienia uskoku na murłatę), źle wylane schody, źle wylane słupy zewnętrzne i rozsadzone szalunki, nacięty komin ("bo źle sobie wymierzył"). Najgorsze, że ten pan miło deklaruje wszystkie praktyki, a dopiero na końcu dowiedziałem się, że popełniono szereg krytycznych błędów.

- Co drugi dzień zmiana pracowników, ostatni miesiąc budowy przyjeżdżał już sam.

Posiadam dokumentację zdjęciową, pisemną, a także szereg informacji. Na początku września 2017 została uruchomiona sprawa sądowa w celu ściągnięcia kary umownej za opuszczenie budowy. Jeśli komuś jeszcze ten pan wyrzącił tyle szkód co mi i zamienił budowę w koszmar, zapraszam do kontaktu - chętnie wspólnie założę sprawę o popełnione błędy budowlane.

Kontakt: 530 222 111

interson
Początkujący
Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 13 wrz 2017, 14:53
Re: Czarna lista wykonawców budowlanych

autor: interson » 06 gru 2017, 23:01

Kontynuacja tematu. Po pierwsze mam sądowy nakaz zapłaty 15 tysięcy plus koszty sądowe od tego oszusta, przynajmniej tyle póki co.

Niestety, od czasu posta oszukał wiele kolejnych osób. Dzwonili do mnie podnajęci pracownicy którzy zostali bez pieniędzy, wypożyczalnia samochodów, dostawca kruszywa oszukany na 1000 zł, który zresztą przekazał mi informację o dwóch inwestorkach którym pobrał zaliczki na materiał i uciekł. Szukają go także dekarze którym nie zapłacił za podwykonanie dachu, a sam wziął pieniądze i kilka innych osób które niestety zaglądają do sieci dopiero gdy jest już źle.

Tak więc czytelniku, jeśli masz cokolwiek do czynienia z tym człowiekiem musisz wiedzieć, że kolejny nowy samochód którym przyjechał nie jest jego, tylko wynajęty. Za wynajem też nie zapłaci. To, że dziś wyjątkowo nie ma sprzętu i mówi, że go wypożyczy to nie przypadek, do końca Waszej współpracy nie będzie go miał. Jeśli dasz mu zaliczkę, już zawsze będzie brał zaliczki dalej niż etap prac i zniknie przy pierwszych wykrytych błędach. Adres do korespondencji na umowie jest prawdopodobnie fałszywy (ostatnio zgłoszony: Osobowicka 86, Wroclaw - nie istnieje), a ten z dowodu nie jest już przez niego zamieszkały. Szuka go obecnie przynajmniej kilkanaście osób które okradł i oszukał. Korespondencja na adres zameldowania nie jest odbierana, w tym z sądów. Nie daj się zwieść ładnym słowom tego człowieka, to perfidny oszust który nawet nie planuje dokończyć Twojego zlecenia, tylko czeka na zaliczkę. Jeśli wiesz, gdzie się znajduje daj znać, abym mógł przekazać innym poszkodowanym. I broń Boże nic nie płać. A jeśli już jest za późno i zaczynają się schody, wykorzystaj to daj do podpisania pismo przygotowane przez prawnika, które da Ci prawo walki w sądzie i uzyskania kary umownej gdy więcej się nie zobaczycie. Mam nadzieję, że uda mi się ostrzec największą ilość osób przed, a nie po fakcie.


Wróć do „Błędy budowlane”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość

Gotowe projekty domów