Czarna lista wykonawców budowlanych

Przystępując do budowy, marzymy o idealnym domu. Niestety realia często są inne, a błędy budowlane są zmorą wielu inwestorów. Poradź się jak uniknąć błędów, na co zwrócić uwagę i co zrobić, żeby Twój dom rzeczywiście był idealny.

Moderator: Redakcja e-mieszkanie.pl

jasiu-72
Początkujący
Początkujący
Posty: 3
Rejestracja: 07 cze 2013, 10:31
Czarna lista wykonawców budowlanych

autor: jasiu-72 » 21 sie 2013, 11:50

GM-BUD Grzegorz Mrozik POLKOWICE UWAGA NA TEGO GOŚCIA .

interson
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 13 wrz 2017, 14:53
Re: Czarna lista wykonawców budowlanych

autor: interson » 13 wrz 2017, 14:54

Piszę ten tekst, aby ostrzec przed firmą Patryk Urczyński Usługi Budowlane z miasta Lubań. Obecnie ten pan funkcjonuje w okolicach Wrocławia (na dzień 13.09.2017) i co przezorniejsi z pewnością zaglądną do sieci, być może docierając do tego tekstu.

Pan Patryk urczyński został zaproszony na wycenę dokończenia budowy domu jednorodzinnego. Przy wycenie prac (strop i kolejne etapy, aż po dach) przystał na warunki finansowe. Zadeklarował, że ma za sobą 6 wybudowanych domów od A do Z. Podpisaliśmy umowę i budowa była realizowana. Jakie jest podsumowanie?

- Wykonawca nie dysponuje praktycznie żadnym sprzętem. Nawet proste klucze pożyczał ode mnie. Szalunki usuwał młotkiem, pustaki rozwalał młotkiem. Wiertarka czy kątówka z marketów budowlanych po kilku dniach "siadała" i znowu młotek stanowił główne narzędzie. Deklaracje o niwelatorach, wibratorach można włożyć między bajki - mówi że wynajmie w odpowiedniej chwili, natomiast nigdy na budowie się nie pojawiły. Przy stropie gdy zagroziłem wstrzymaniem prac przywiózł wibrator, a i tak strop nie został prawidłowo zawibrowany i są poduszki powietrzne.

- Wykonawca kompletnie nie jest wypłacalny. Od pierwszych dni przychodził po zaliczki, tu z informacją że potrzebuje na pracowników, tam na sprzęt, na paliwo, na końcu nawet na OC do NOWEGO SAMOCHODU. Na końcu nie zapłacił swojemu podwykonawcy (cieśle) za wykonanie więźby i zwinął się z budowy. Posiadam dokumenty potwierdzające jego długi i niewypłacalność.

- Wykonawca jest niekompetentny do budowy takich budynków jak domy. Praca bez dystansów. Wszystkie szalunki rozsadzone na grubość 3-4 cm, krzywe ściany (5 cm krzywizny!). Wszystkie mocowania na wkręty lub zakrzywiony młotkiem pręt. Po pracy tego pana trzeba skuwać wszystkie rozsadzone wylewki, schody, belki, strop. Tynki mają nawet 5 cm grubości. Posadzka wylana niechlujnie.

- Wykonawca jest skrajnie nieodpowiedzialny. Popełnił mnóstwo błędów, które gdyby nie zostały odkryte w porę mogłyby spowodować katastrofę budowlaną. Niedolany słup pod stropem (zasłonięty deskami aby inwestor nie zobaczył; próby wstawienia cegły i zarzucenia zaprawą). Źle wybudowane ściany szczytowe (pod innym kątem niż w projekcie, bez uwzględnienia uskoku na murłatę), źle wylane schody, źle wylane słupy zewnętrzne i rozsadzone szalunki, nacięty komin ("bo źle sobie wymierzył"). Najgorsze, że ten pan miło deklaruje wszystkie praktyki, a dopiero na końcu dowiedziałem się, że popełniono szereg krytycznych błędów.

- Co drugi dzień zmiana pracowników, ostatni miesiąc budowy przyjeżdżał już sam.

Posiadam dokumentację zdjęciową, pisemną, a także szereg informacji. Na początku września 2017 została uruchomiona sprawa sądowa w celu ściągnięcia kary umownej za opuszczenie budowy. Jeśli komuś jeszcze ten pan wyrzącił tyle szkód co mi i zamienił budowę w koszmar, zapraszam do kontaktu - chętnie wspólnie założę sprawę o popełnione błędy budowlane.

Kontakt: 530 222 111


Wróć do „Błędy budowlane”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość

Gotowe projekty domów