Odmeszanie i malowaniu dachu - łupki/płytki eternitowe

Azbest jest przyczyną takich chorób jak pylica azbestowej czy międzybłoniak opłucny, a ryzyko zachorowania jest największe podczas pracy z materiałami, zawierającymi azbest. Dowiedz się jak bezpiecznie usunąć azbest.

Moderator: Redakcja e-dach.pl

Arek200
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 08 cze 2023, 22:12
Odmeszanie i malowaniu dachu - łupki/płytki eternitowe

autor: Arek200 » 08 cze 2023, 22:29

Witam Państwa ,

Posiadam dach stary z płytek eternitowych (łupków) (ma około ponad 40 lat) Wygląda tak jak na obrazku .

Dach zarósł mchem, pragnę go oczyścić, jakimi środkami najlepiej to robić ? nie ukrywam że zależy mi na cenie ale chciałbym użyć również coś ekologicznego jeśli nie byłoby to zbyt drogie.

Jak taki dach oczyścić z mchu ? rozumiem że należy spryskać określonym środkiem a następnie spłukać myjką ciśnieniową. Problem jest jednak taki że płytki są kruche i nie można stanąć na dachu , gdyż grozi to zniszczeniem płytek ... jakie można zastosować rozwiązanie ? z drabiny opartej o ścianę użyć myjki ciśnieniowej ale czy jest jakaś w miare tania która będzie miała lancę przynajmniej 6 m. aby można było się dostać do różnych elementów dachu ?


co do malowania jak należy to przeprowadzić ? Rozumiem że najlepiej od razu po usunięciu mchu ... Zależy mi na farbie ekologicznej ale trwałej i mocnej, odpornej na mróz, ciepło, uv , ścieranie, wodę, deszcz grad, lód, farbę która zaimpregnuje płytki eternitowe tak aby nie uwalniały szkodliwych substancji, ponadto aby była dobra dla zdrowia bez żadnych wysoce szkodliwych substancji.

Co polecacie do takiego dachu jaki rodzaj farby oraz jak należy przeprowadzić malowanie ? czy gruntowanie najpierw czy są farby które od razu można kłaść bezpośrednio ?

Czy są farby które można kłaść opryskiem (ze zbiornika z lancą) na ten typ dachu ?

Prosze o w miare szybkie odpowiedzi,

pozdrawiam
Załączniki
6.jpg

Wróć do „Azbest na dachu”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości

Gotowe projekty domów